„Wielka ofensywa piwna” - zapowiedź

Autor: Replika Redaktor: Motyl

Dodane: 12-09-2022 23:32 ()


4 października ukaże się „Wielka ofensywa piwna” autorstwa  Joanna Molloy i John Donohue. Ta prawdziwa i niesamowita historia została zekranizowana przez Petera Farrelly’ego, dwukrotnego zdobywcę Oscara za film Green Book. W filmie występują m.in. Zac Efron, Russell Crowe i Bill Murray. Premiera tej produkcji jest przewidziana 30 września na APPLE TV.

 

"Cóż może bardziej podnieść na duchu żołnierza niż dobre słowo i piwo prosto z domu?  Pewnego wieczoru w 1967 roku dwudziestosześcioletni John Donohue, znany jako Chick, spędza z kolegami wieczór w jednym z nowojorskich barów. Każdy z nich stracił w Wietnamie kogoś bliskiego. Wieczór się rozkręca i nagle pada absurdalny pomysł: ktoś powinien wybrać się do Wietnamu, odnaleźć przyjaciół, przekazać słowa wsparcia i pośmiać się z nimi przy puszce piwa.

Lecz kto jest na tyle szalony, aby to zrobić?

Chick!

Dzień później ten były żołnierz piechoty morskiej, licząc, że dopisze mu irlandzkie szczęście, wsiada z torbą pełną piwa na płynący do Wietnamu statek towarowy. Wyrusza na wyprawę, która na zawsze odmieni jego życie. Podczas pełnej niesamowitych przygód odysei kilka razy otrze się o śmierć, lecz to go nie odstraszy: chce sprawić kolegom radość i przekazać im wdzięczność rodaków.


comments powered by Disqus