„Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana” - nowe wydanie

Autor: Kurc Redaktor: Motyl

Dodane: 10-09-2022 23:57 ()


 

Wydawnictwo Kurc przygotowało nowe wydanie książki Pawła Ciołkiewicza Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej publikacji. 

 

Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana

  • Autor: Paweł Ciołkiewicz
  • format: 165 x 235 mm
  • oprawa: miękka
  • liczba stron: 276
  • ISBN 978-83-965732-1-6
  • cena: 49,90 zł
  • wydanie II
  • seria KOMIKSoTEKA
  • wydawnictwo KURC

Książka Moje komiksy. Vol. 1. Od Tajfuna do Supermana zabiera czytelnika w nostalgiczną, ale także pełną odniesień do współczesności, podróż przez fantastyczne światy. Wszystko zaczyna się na odległej planecie, terroryzowanej przez straszliwe monstrum, a kończy w świecie opanowanym przez superbohaterów. W trakcie tej wyprawy dowiecie się, co Tytus zawdzięcza radzieckiemu Sputnikowi, czym Łamignat zezłościł Swaroga oraz dlaczego Superman zakłada majtki na rajtuzy!

Drugie wydanie zawiera ponad 20 ilustracji autora, reinterpretacji klasycznych okładek i motywów z omawianych komiksów.

 

Paweł przelał na papier swoją wieloletnią miłość do medium, które nie raz i nie dwa było uważane za dziecinne i gorsze. W niniejszej publikacji nie tylko obcuje ze sztuką komiksu, ale punktuje najważniejszych przedstawicieli gatunku i tytuły, które ukształtowały go jako odbiorcę popkultury komiksowej i nie tylko. Przybliża fantastyczne światy z wirtuozerską precyzją!

Marcin Andrys, Paradoks

Bez akademickiego zadęcia, z pełną miłością do medium, ale jednocześnie bez zaślepienia nostalgią. Drobiazgowa wiedza przepleciona różnymi ciekawostkami tworzą pozycję, którą czyta się z prawdziwym zainteresowaniem.

Damian "Damex" Maksymowicz, DC Maniak

Paweł nadał swojej książce przewrotny tytuł. Opisując, czasem w sposób bardzo osobisty i emocjonalny, tych kilka komiksów, które wywarły na nim największe wrażenie, oferuje solidną dawkę rzetelnej wiedzy oraz faktów na temat poszczególnych autorów i ich dzieł.

Marcin Osuch, Esensja

Paweł włożył w tę książkę całe serce. Serce, które bije dla komiksu.

Jakub Syty, Thorgalverse

Moje komiksy to książka pełna emocji. Zarówno poprzez sentymentalne podróże do czasów dzieciństwa, jak i współczesne spojrzenie na zjawisko komiksu i dyskusje, jakie się wokół tego gatunku toczą. To pozycja intrygująca, która jest żywym świadectwem fana, pełnym miłości do tej formy sztuki.

Jakub Wołosowski, KZ

Galeria


comments powered by Disqus