Festiwal Fantastyki Kapitularz 2022

Autor: Kapitularz Redaktor: Motyl

Dodane: 09-08-2022 21:39 ()


Tegoroczna edycja Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz odbędzie się 2-4 września w budynku wydziału Filologii Uniwersytetu Łódzkiego, przy ulicy Pomorskiej 171/173. Po dwóch latach i edycjach on-line powracamy do tradycyjnej formy obecnej na kulturalnej mapie Łodzi od prawie dwudziestu lat! Jak co roku, w pierwszy weekend września Łódź staje się stolicą fantastyki i literatury, a motyw przewodni tegorocznej edycji to Powrót Do Szkoły.
 

W 2022 roku zapraszamy na największą edycję festiwalu, jaka odbyła się do tej pory! W programie ponad 400 godzin spotkań z gośćmi, paneli dyskusyjnych, prelekcji, pokazów, warsztatów czy konkursów. Kapitularz odwiedzą takie sławy polskiej fantastyki jak Michał Gołkowski, Witold Jabłoński czy Robert M. Wegner! Odbędzie się konkurs Cosplay, warsztaty rzemieślnicze, wystawa sów i wiele, wiele innych. Przez cały czas odbywać się będą gry planszowe, konsolowe i RPG!

Niezliczonej ilości atrakcji towarzyszyć będzie przestrzeń targowa, w której uczestnicy będą mogli zobaczyć i kupić wszelkiego typu gry, akcesoria i nowości ze świata fantastyki. Zapewniamy także miejsce na spotkania networkingowe przy kawie i miejsce na integrację w trakcie imprezy. Na terenie imprezy udostępnione będą legendarne sleeproomy!

Festiwal Fantastyki Kapitularz 2022 realizowany jest przy udziale środków z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi! Jest to dla organizatorów niezwykle ważne wyróżnienie oraz możliwość stworzenia największej edycji w historii tej imprezy. Jako inicjatywa kulturalna Kapitularz stawia sobie za misje promocję kultury, czytelnictwa i innych kreatywnych form spędzania czasu związanych z fantastyką. Nie możemy doczekać się spotkania z chętnymi dołączyć do nas w realizacji tej misji.

Bilety do kupienia pod linkiem: https://bit.ly/3PUUPyT
 

comments powered by Disqus