Planszowisko w Zagłębiowskiej Mediatece

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 08-06-2022 23:01 ()


Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód”, zaprasza w sobotę 11 czerwca 2022 w godz. od 9.00 do 14.30 na jedyne w swoim rodzaju Planszowisko! Impreza odbędzie się w Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Prowadzenie: Stowarzyszenie Trzy Plansze. Wstęp wolny. 

Gry planszowe cieszą się nieustającą popularnością i stale zjednują sobie nowych fanów. Nic dziwnego - dawno minęły czasy, gdy grało się w zaledwie kilka dostępnych na rynku gier, z których większość prezentowała się nieatrakcyjnie i nudno. Aktualnie - gry planszowe przypominają małe dzieła sztuki, a ich zasady i cele są wyjątkowo różnorodne. Przy ich wyborze można kierować się formą rozgrywki, tematyką albo stopniem skomplikowania.

Planszowisko, które w Zagłębiowskiej Mediatece przeprowadzi Stowarzyszenie Trzy Plansze, jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich tych, którzy chcą się dobrze bawić, poznać nowe, ciekawe gry i nowych towarzyszy rozgrywek. Poziom trudności będzie różnorodny - coś dla siebie znajdą zarówno planszówkowi weterani, jak i zupełni nowicjusze. Zapraszamy!

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy - literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


comments powered by Disqus