Prelekcja „Różnie widziane - o sztuce graficznej Wschodu i Zachodu”

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 07-06-2022 06:49 ()


Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód” zaprasza we wtorek 7 czerwca 2022 o godz. 11.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na prelekcję pod tytułem "Różnie widziane - o sztuce graficznej Wschodu i Zachodu". Prowadzenie: Paweł Ćwikliński. Wstęp wolny.

 

Sztuka komiksowa i mangowa są, w ogólnych założeniach, bardzo do siebie podobne. To w gruncie rzeczy sposoby na opowiedzenie historii za pomocą serii chronologicznie ułożonych ilustracji. W praktyce jednak, różnią się od siebie w każdym niemal aspekcie - od stylu graficznego, częstotliwości ukazywania się, grup docelowych, po ich społeczny odbiór i szacunek, jakim są darzone (lub nie). Prelekcja odpowie na pytania: dlaczego tak się dzieje, na czym polegają różnice w postrzeganiu opowieści graficznych i ich twórców, oraz z czego wynika tak wielka popularność mangi w świecie zachodnim?

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy - literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 


comments powered by Disqus