Prelekcja „Promień Japanizujący”

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 06-06-2022 18:48 ()


Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód”, zaprasza we wtorek 7 czerwca 2022 o godz. 17.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na prelekcję pod tytułem "Promień Japanizujący". Prowadzenie: Patryk Maciocha. Wstęp wolny.

Kultura i popkultura japońska są szeroko znane w świecie zachodnim. Mało kto jednak zadaje sobie pytanie, jak kulturę zachodnią znają i odbierają Japończycy. Prelekcja zaprezentuje sposób w jaki wytwory kultury zachodu trafiły na rynek japoński. Niektóre z nich wiernie trzymają się utworów źródłowych, inne stanowią interesujące adaptacje, a jeszcze inne, zmienione są do tego stopnia, że nie zawsze można rozpoznać, na czym były wzorowane… Gorąco polecamy udział w wydarzeniu!

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy - literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


comments powered by Disqus