Pokazowa sesja RPG w Zagłębiowskiej Mediatece

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 03-06-2022 06:29 ()


Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód” zaprasza w sobotę 4 czerwca 2022 o godzinie 11.30 do  Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na pokazową sesję RPG, przeznaczoną dla wszystkich zainteresowanych grami wyobraźni. Prowadzenie: Bartosz Płachta. Wstęp wolny.

Każdy niepozbawiony wyobraźni człowiek, może stać się potężnym magiem, srogim pilotem kosmicznego myśliwca, skradającym się w cieniach zabójcą lub aroganckim rockmanem. Sposób na taką przemianę jest bajecznie prosty - gry RPG - czyli takie, które polegają na odgrywaniu ról.

W czasie wydarzenia w Zagłębiowskiej Mediatece uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak to wszystko wygląda od strony technicznej. Dowiedzą się nie tylko jak wykreować własną postać, ale też gdzie znaleźć chętnych współgraczy. A żeby nieco zaostrzyć apetyt na rozgrywkę, pokazowa sesja przygotowana została w taki sposób, by publiczność miała niebagatelny wpływ na fabułę.

Będzie się działo!

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy - literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


comments powered by Disqus