Pokaz oscarowej adaptacji najsłynniejszego dzieła Franka Herberta w Mediatece!

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 01-06-2022 09:18 ()


Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód”, zaprasza w czwartek 9 czerwca 2022 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na seans filmowej adaptacji najsłynniejszej powieści Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve’a (rok produkcji 2021). Wstęp wolny.

Dlaczego zesłanie do miejsca, w którym znajduje się najcenniejsza rzecz we wszechświecie to kara? Jak przetrwać w miejscu, w którym woda jest walutą, a upały zmuszają do podróży głównie w nocy? To tylko jedne z wielu pytań, na które odpowiada filmowa adaptacja powieści Franka Herberta. Zrealizowane z rozmachem widowisko, urzeka cudowną scenerią, doskonałą muzyką, świetną grą aktorską i niesamowitymi, subtelnymi, efektami specjalnymi. Obraz nagrodzono aż 6 Oscarami (za muzykę, scenografię, efekty specjalne, zdjęcia, dźwięk, montaż).

Film opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży młodego księcia. Temu genialnemu i utalentowanemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak chłopak musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach…

Czas pokazu – 2:35:00

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy - literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


comments powered by Disqus