Wydawnictwo Egmont na Targach Książki w Warszawie

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 19-05-2022 22:55 ()


W tym roku Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach 26 do 29 maja na Placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki. Gościem Honorowym imprezy będzie Norwegia. Targom towarzyszyć będzie rozbudowany program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych oraz festiwal Komiksowa Warszawa.

Wydawnictwo Egmont zaprasza na stoisko numer 23/24 na Placu Defilad, gdzie będzie można kupić komiksy i gry z rabatem 25% oraz do uczestnictwa w spotkaniach autorskich.

Podczas tegorocznej edycji targów wydawnictwo Egmont zaprezentuje na stoisku przede wszystkim bogatą ofertę komiksów dla dzieci i młodzieży oraz rodzinnych gier planszowych. Nie zabraknie również majowych nowości komiksowych. Ku uciesze najmłodszych fanek i fanów, targi odwiedzą Ramen i Mysi Melon – bohaterki komiksu „Delisie”, a starsi miłośnicy komiksów będą mogli na stoisku otrzymać gadżety związane z komiksem „Ekspozytura Rygor”, którego premiera odbędzie się na targach.

Wydawnictwo Egmont przygotowało też interesujący program spotkań dla młodszych i starszych miłośników komiksów. Zaproszenie na tegoroczne targi przyjęła norweska artystka Malin Falch, autorka opowieści graficznej „Światła Północy”. Malin spotka się z czytelnikami trzykrotnie: w piątek o godzinie 11:00 oraz w sobotę o godzinie 10:30 i o godzinie 15:00. Podczas piątkowego spotkania Artystka opowie o pisaniu i ilustrowaniu powieści graficznych dla dzieci, a w sobotę najpierw na Scenie komiksowej opowie o serii „Światła Północy”, a o 15:00 odwiedzi Scenę dziecięcą w Sali Sienkiewicza w PKiN, gdzie przybliży najmłodszym świat skandynawskich mitów, legend i baśni.

Miłośników twórczości Janusza Christy zainteresuje spotkanie z kontynuatorami kultowej serii „Kajko i Kokosz” – Sławomirem Kiełbusem, Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem, które odbędzie się w sobotę o godzinie 10:00 na Scenie komiksowej. Autorzy cyklu „Kajko i Kokosz. Nowe Przygody” opowiedzą o pracy nad serią i zdradzą plany na najbliższą przyszłość. Fanom słowiańskich wojów polecamy również niedzielne spotkanie na Scenie komiksowej o godzinie 11:00 poświęcone „Złotej Kolekcji. Kajko i Kokosz”, która powstała z okazji 50-lecia serii. Arkadiusz Salamoński, kolorysta „Złotej Kolekcji” oraz Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont opowiedzą o tej jubileuszowej edycji.

W sobotnie popołudnie, o godzinie 15:20, zapraszamy na Scenę komiksową na spotkanie z Markiem Oleksickim i Tobiaszem Piątkowskim, autorami komiksu „Ekspozytura Rygor. Goście hotelu Arago”. Historia szpiegowskiej organizacji „Rygor” to inspirowana faktami komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie ludzi Słowikowskiego, którym udało się stworzyć siatkę wywiadowczą obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę... fabrykę płatków owsianych. Komiks swoim patronatem objęła Agencja Wywiadu, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie działania.

W niedzielę o 10:00 na Scenie komiksowej Kamil Śmiałkowski poprowadzi spotkanie z Bereniką Kołomycką, autorką serii „Malutki Lisek i Wielki Dzik”. Ta pięknie namalowana i wielokrotnie nagradzana opowieść dla młodszych dzieci o sile przyjaźni liczy już 7 tomów. Seria „Malutki Lisek i Wielki Dzik powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

 O godzinie 10:30 odbędzie się spotkanie z Magdaleną „Meago” Kanią i Maciejem Kurem – twórcami serii komiksowych „Delisie” i „Emilka Sza”. Artyści opowiedzą o powstawaniu obu serii i zdradzą plany na przyszłość. O godzinie 13:00 spotkają się też z najmłodszymi komiksowymi smakoszami na Scenie dziecięcej w Sali Sienkiewicza, gdzie wraz z Agnieszką Karp – Szymańską przybliżą im serię „Delisie”.

Jak co roku, nie zabraknie targowego spotkania poświęconego planom wydawnictwa Egmont. W piątek o 18:00 na Scenie komiksowej Tomasz Kołodziejczak opowie o nich w rozmowie z Marcinem Łuczakiem. Dyrektor Działu Komiksów i Gier wydawnictwa Egmont weźmie też udział w panelu dyskusyjnym „O polskim czytaniu i nieczytaniu – w poszukiwaniu nieoczywistych odpowiedzi na fundamentalne pytania” organizowanym przez Instytut Książki. Dyskusja rozpocznie się w czwartek o godzinie 15:00 na Scenie C.

 

PROGRAM EGMONT

CZWARTEK, 26 maja

 

SPOTKANIA AUTORSKIE I DYSKUSJE

 

15:00-15:55

„O polskim czytaniu i nieczytaniu – w poszukiwaniu nieoczywistych odpowiedzi na fundamentalne pytania” - panel dyskusyjny Instytutu Książki w ramach Warszawskich Targów Książki

Sala C

W panelu wezmą udział prof. Roman Chymkowski z Biblioteki Narodowej, redaktor Maciej Wośko z "Gazety Bankowej", dr Anna Zagórska z IK, Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont.

 

PIĄTEK, 27 maja

SPOTKANIA AUTORSKIE I DYSKUSJE

11:00-11:45

Czas dla dzieci: spotkanie z Malin Falch

Pawilon Norwegii nr 1/E (przed PKiN)

Autorka serii „Światła Północy” opowie o pisaniu i ilustrowaniu powieści graficznych dla dzieci. Prowadzenie: Agnieszka Karp-Szymańska

18:00-19:00   

Spotkanie z wydawnictwem Egmont - rozmowa z Tomaszem Kołodziejczakiem
Scena komiksowa

Dyrektor Działu Komiksów i Gier w wydawnictwie Egmont opowie o planach na najbliższe miesiące. Prowadzenie: Marcin Łuczak

 

AUTOGRAFY

13:00-14:00 - Malin Falch

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy

 

SOBOTA, 28 maja

SPOTKANIA AUTORSKIE I DYSKUSJE

10:00-10:30   
Spotkanie z autorami serii „Kajko i Kokosz. Nowe Przygody” Maciejem Kurem, Piotrem Bednarczykiem i Sławomirem Kiełbusem
Scena komiksowa
Goście opowiedzą o pracy nad kontynuacją kultowej serii Janusza Christy i planach na najbliższą przyszłość. Prowadzenie: Marcin Łuczak

10:30-11:05   
Spotkanie z Malin Falch
Scena komiksowa
Autorka opowieści graficznej „Światła północy” opowie o pracy nad serią. Prowadzenie: Marcin Waincetel

15:00-15:55   
Świat skandynawskich mitów, legend i baśni. Stań u boku Malin Falch w walce o dobro
Sala Sienkiewicza - Scena dziecięca

Spotkanie przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Prowadzenie: Agnieszka Karp-Szymańska

15:20-15:50   
Spotkanie z Markiem Oleksickim i Tobiaszem Piątkowskim, autorami komiksu „Ekspozytura Rygor. Goście hotelu Arago”
Scena komiksowa
Premierowe spotkanie z autorami opowieści komiksowej o historii szpiegowskiej organizacji „Rygor”. Prowadzi Marcin Łuczak

 

AUTOGRAFY

10:00-11:00 - Berenika Kołomycka

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy

 

11:00-12:00 - Maciej Kur, Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy

 

12:00-13:00 - Malin Falch

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy

 

16:00-17:00 - Marek Oleksicki i Tobiasz Piątkowski

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy

 

NIEDZIELA, 28 maja

SPOTKANIA AUTORSKIE I DYSKUSJE

10:00-10:30
Spotkanie z Bereniką Kołomycką, autorką serii „Malutki Lisek i Wielki Dzik”
Scena komiksowa

Prowadzenie: Kamil Śmiałkowski

10:30-11:00
Spotkanie z Magdaleną „Meago” Kanią i Maciejem Kurem, autorami komiksów „Delisie” oraz „Emilka Sza”
Scena komiksowa

Prowadzenie: Marcin Łuczak

11:00-11:40   
Złota Kolekcja - 50 lat Kajka i Kokosza.

Scena komiksowa

W spotkaniu udział wezmą Arkadiusz Salamoński – kolorysta „Złotej Kolekcji. Kajko i Kokosz” i Tomasz Kołodziejczak (Egmont). Prowadzenie: Kamil Śmiałkowski

13:00-14:00
Coś dla komiksowych smakoszy. Spotkanie z Magdaleną „Meago” Kanią i Maciejem Kurem
Sala Sienkiewicza - Scena dziecięca

Autorzy opowiedzą najmłodszym fankom i fanom o serii „Delisie”. Prowadzenie: Agnieszka Karp-Szymańska

 

AUTOGRAFY

11:00-12:00 - Berenika Kołomycka

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy


comments powered by Disqus