Oferta Muzeum Elektroniki dla dzieci z Ukrainy

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 03-03-2022 19:37 ()


W Krakowie można odwiedzić Muzeum Elektroniki, które znajduje się przy ul. Wrocławskiej 8.

Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy wywiad poświęcony tej placówce (https://paradoks.net.pl/read/40731-w-domu-brakowalo-miejsca-na-nowe-eksponaty-czyli-odwiedzamy-muzeum-elektroniki).

Na facebookowym profilu Muzeum pojawiły się informacje związane z aktualnymi wydarzeniami, agresją Rosji na Ukrainę. Szczegóły poniżej.

„W związku ze zbrojną napaścią na Ukrainę, Muzeum Elektroniki łączy się w oburzeniu i proteście wobec agresji rosyjskiego reżimu.

Nie możemy pozostać obojętni dlatego w ramach symbolicznego protestu postanowiliśmy o usunięciu, do odwołania, z naszej wystawy wszystkich eksponatów produkcji radzieckiej.

Chcemy też ogłosić że w każdy wtorek nasze muzeum będzie otwarte za darmo dla wszystkich dzieci ukraińskich uchodźców, gdzie będą one mogły przenieść się w krainę retro gier i choć na chwilkę zapomnieć o problemach dnia codziennego.”

Zainteresowanych odsyłamy do profilu Muzeum na Facebooku (https://www.facebook.com/muzeumelektroniki/) oraz na stronę https://muzeumelektroniki.pl/.

Galeria


comments powered by Disqus