Styczniowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 07-01-2022 19:52 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 19 i 26 stycznia 2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tytułami. 

 

Premiera 19 stycznia 2022 r.

 

Siedmiu Żołnierzy. Omnibus

Scenariusz: Grant Morrison

Rysunki: J.H. Williams III, Simone Bianchi, Frazer Irving i inni

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 792 strony

Format: 170x260

Cena: 249,99

ISBN: 978-83-281-6063-7

Język oryginału: angielski

Seria: Siedmiu żołnierzy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

„Siedmiu Żołnierzy” to przełomowa i niezwykle ambitna seria legendarnego twórcy komiksowego Granta Morrisona, w której wziął na warsztat siódemkę postaci z peryferii bezmiernego uniwersum DC. Poznajcie Lśniącego Rycerza, Guardiana, Zatannę, Klariona Wiedźmiego Chłopca, Mister Miracle’a, Bulleteer i Frankensteina. Każdy z nich musi zmierzyć się z zagrażającymi całemu wszechświatowi siłami zła reprezentowanymi przez tajemniczy gatunek Sheeda. Żeby odnieść zwycięstwo, bohaterowie muszą ze sobą współpracować, mimo że... ani razu się nie spotykają.

Niniejsze wydanie zbiera w jednym tomie całość monumentalnej opowieści o życiu, śmierci, triumfie i odkupieniu, która zgłębia naturę bohaterstwa i poświęcenia. Autorem scenariusza do wszystkich zeszytów jest Grant Morrison („Doom Patrol”, „Animal Man”), a za rysunki odpowiada plejada znakomitych artystów: J.H. Williams III („Sandman. Uwertura”), Doug Mahnke („JLA”), Pasqual Ferry („Action Comics”), Cameron Stewart („Batgirl”), Simone Bianchi („Detective Comics”), Freddie Williams II („Robin”) i inni.  Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Seven Soldiers” #0–1, „Seven Soldiers: Shining Knight” #1–4, „Seven Soldiers: Guardian” #1–4, „Seven Soldiers: Zatanna” #1–4, „Seven Soldiers: Klarion The Witch Boy” #1–4, „Seven Soldiers: Mister Miracle” #1–4, „Seven Soldiers: The Bulleteer” #1–4, „Seven Soldiers: Frankenstein” #1–4.

 

Plansze Europy. Młodość Blueberry'ego, tom 2

Scenariusz: Jean-Michel Charlier, François Corteggiani

Rysunki: Colin Wilson

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: twarda

Objętość: 292 strony

Format: 216x285       

Cena: 149,99

ISBN: 978-83-281-4916-8

Język oryginału: francuski

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał/western

Drugi tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera aż sześć epizodów: „Demony Missouri”, „Kansas w ogniu”, „Piekielny rajd”, „Bezlitosny pościg”, „Trzej obcy w Atlancie” i „Cena krwi”.

Trwa wojna secesyjna. Oddział porucznika Blueberry’ego zostaje wysłany na pogranicze stanów Kansas i Missouri, gdzie trwają krwawe walki między zwolennikami Północy i Południa. Mike otrzymuje tajne zadanie odszukania kryjówki konfederackiego pułkownika Quantrilla. W cywilnym ubraniu wyrusza na samobójczą misję... Później czekają go kolejne krwawe bitwy na linii frontu i niewiarygodne przygody na tyłach wroga! Młody bohater jak zwykle spotka na swojej drodze szaleńców, bandytów, wiernych przyjaciół i piękne kobiety.

Cykl stworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier („Buck Danny”, „Jim Cutlass”) oraz rysownik Jean Giraud, znany także jako Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Od epizodu „Demony Missouri” autorem ilustracji do serii jest Nowozelandczyk Colin Wilson („XIII”, „Star Wars”, „Nevada”) , a od opowieści „Piekielny rajd” za scenariusz odpowiada Francuz François Corteggiani, twórca tekstów i rysunków do kilkudziesięciu cykli („Pif i Herkules”, „Smith & Wessą”, „Marine: dziewczynka piratka”).

Armada, tom 2

Scenariusz: Jean-David Morvan

Rysunki: Philippe Buchet

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 196 stron

Format: 215x290       

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-5225-0

Język oryginału: francuski    

Seria: Armada

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne... Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Drugi album zbiorczy zawiera cztery oryginalne tomy (5–8).

 

Abe Sapien. Mroczne i straszliwe, tom 2

Scenariusz: Mike Mignola, Scott Allie

Rysunki: Max Fiumara, Sebastián Fiumara

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 456 stron

Format: 170x260

Cena: 129,99

ISBN: 978-83-281-4910-6

Język oryginału: angielski

Seria: Abe Sapien

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Drugi tom opowieści o Abie Sapienie, jednym z najważniejszych agentów Biura Badań Paranormalnych i Obrony, który w czasie apokalipsy zaczyna działać na własną rękę, aby rozwiązać tajemnicę swojego przeznaczenia.

Abe przemierza Amerykę zmienioną w piekło. Spotyka różnych ludzi, którym pomaga w walce z bestiami i zagrożeniami okultystycznymi. Jedni go za to doceniają, inni uważają za wcielenie zła... Tymczasem własną podróż na północny kraniec świata odbywa nekromanta, który jest zdeterminowany, aby dzięki nadprzyrodzonym mocom zapewnić sobie poczesne miejsce w zmieniającej się rzeczywistości. Klimatyczna rozgrywka pomiędzy wieloma mrocznymi siłami stanowi preludium do tomu „BBPO: Znany diabeł” – ostatniego rozdziału sagi o Hellboyu.

Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest sławny Mike Mignola, autor cyklu „Hellboy”. Scott Allie to zarówno redaktor, jak i scenarzysta od lat zaangażowany w tworzenia świata Hellboya. Rysunki są dziełem braci Fiumara, znakomitych argentyńskich autorów tworzących wiele serii dla najważniejszych amerykańskich wydawców. Album zawiera zeszyty serii „Abe Sapien” opublikowane w tomach 6–8.

Hill House Comics. Daphne Byrne

Scenariusz: Laura Marks

Rysunki: Kelley Jones

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 160 stron

Format: 170x260       

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-5211-3

Język oryginału: angielski

Seria: Hill House Comics

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Ostatni z pięciu albumów kolekcji poświęconej grozie i horrorowi, której pomysłodawcą i jednym z autorów jest Joe Hill, amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach i mrocznej fantasy.

Nowy Jork, koniec XIX wieku. Umiera ojciec czternastoletniej Daphne, a matka staje się ofiarą spirytystów obiecujących jej nawiązanie kontaktu z duchem męża. Kiedy Daphne usiłuje wyzwolić matkę spod wpływu szarlatanów, poznaje Brata – nadprzyrodzoną istotę nawiedzającą ją w snach i na jawie. Czy to demon, czy halucynacja? I czego chce od Daphne? Może zostanie jej sprzymierzeńcem, a może przyniesie jej zgubę? Szykuje się krwawa rozprawa z okultystami dążącymi do celu znacznie straszniejszego niż wykorzystywanie łatwowiernych pogrążonych w żałobie wdów...

Autorką scenariusza jest wyróżniona nagrodą PEN Award dramatopisarka i scenarzystka filmowa Laura Marks (m.in. serial „Sprawa idealna”), a twórcą rysunków Kelley Jones – zdobywca Nagrody Eisnera, grafik znany z wielu mrocznych opowieści („Batman”, „Sandman”, „Deadman”, „Conan”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Daphne Byrne” #1–6.

Komiks dla dorosłych.

Sandman. Kraina Snów, tom 3 [wydanie III]

Scenariusz: Neil Gaiman

Rysunki: Kelley Jones, Malcolm Jones III,

Charles Vess, Colleen Doran

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 160 stron

Format: 170x260       

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-5025-6

Język oryginału: angielski

Seria: Sandman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Trzeci tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów w nowym wydaniu. „Sandman – Kraina Snów” to cztery wyjątkowe historie: „Kaliope”, „Sen tysiąca kotów”, „Fasada” i najbardziej znana – „Sen nocy letniej”. Ta ostatnia to jedyna opowieść komiksowa nagrodzona World Fantasy Award w kategorii najlepsza krótka opowieść fantastyczna. Dodatkowo tom zawiera także oryginalny scenariusz Neila Gaimana do historii „Kaliope” z uwagami scenarzysty i rysownika. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych: Kelley Jones („Deadman”, „Batman”, „Moon Knight”), Charles Vess („Księgi Magii”, „Baśnie”), Colleen Doran („Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity Stan Lee”) i Malcolm Jones III („Dracula, „Spider-Man”).

 

DC Odrodzenie. Flash - Era Flasha, tom 14

Scenariusz: Joshua Williamson

Rysunki: Howard Porter, Rafa Sandoval, Jordi Tarragona i inni

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 160 stron

Format: 167x255       

Cena: 54,99

ISBN: 978-83-281-6066-8

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Kolejna odsłona przygód Szkarłatnego Sprintera w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Pojawienie się nikczemnego i niewiarygodnie potężnego Paradoksa uświadamia Flashowi, jaką cenę muszą płacić zwykli ludzie za wojny superbohaterów.

W tej zapierającej dech w piersiach historii Barry Allen musi pędzić co sił, by uratować siebie, ukochanych bliskich, a nawet cały świat. Kiedy Paradoks wysyła do walki sprzymierzonego z nim Godspeeda, Flash zmuszony jest zawrzeć sojusz ze swoim największym wrogiem, Odwrotnym Flashem.

Gdy całe dziedzictwo Flasha jest zagrożone, Barry zdaje sobie sprawę, że jedynym ratunkiem dla multiwersum może okazać się człowiek, który zabił jego matkę. Wszystko to prowadzi Barry'ego Allena do wstrząsającego finału, który zwiastuje pojawienie się niebezpieczeństwa, jakiego nawet sobie nie wyobrażał.

Scenarzysta Joshua Williamson („Liga Sprawiedliwości Kontra Suicide Squad”) i rysownicy Howard Porter („JLA”) oraz Rafa Sandoval („Hal Jordan I Korpus Zielonej Latarni”) sięgają do samego początku rodowodu Flasha i oferują czytelnikom niesamowitą historię.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Flash” #88, #750-755.

Marvel Classic. Kapitan Ameryka: Odrodzenie, tom 6

Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Butch Guice, Bryan Hitch, Luke Ross

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 232 strony

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5226-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Marzenie umarło, ale legenda przetrwała! Po ponad roku od swojej tragicznej śmierci Steve Rogers znowu żyje… w świecie koszmarów z przeszłości, gdzie każda strata boli równie mocno jak przed laty. Bucky Barnes, Czarna Wdowa, Falcon i Sharon Carter próbują ocalić przyjaciela, nie wiedząc, czy wróci do nich jako ten sam bohater, który nie tak dawno bronił swoich ideałów w superbohaterskiej wojnie domowej. Może stał się marionetką Red Skulla – albo czymś gorszym? Tak czy inaczej – Kapitan Ameryka powraca!

Oto szósty tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Butch Guice, Bryan Hitch („Authority”, „Era Ultrona”) i Luke Ross („Jonah Hex”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii „Captain America: Reborn”, a także prolog dostępny początkowo tylko w formie cyfrowej.

 

Marvel Fresh. Avengers: Bez drogi do domu

Scenariusz: Al Ewing, Mark Waid, Jim Zub

Rysunki: Carlo Barberi, Sean Izaakse, Paco Medina

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 268 stron

Format: 167x255       

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-5281-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Nad uniwersum Marvela zapadł mrok. Żeby odzyskać światło, najpotężniejsi ziemscy bohaterowie muszą stawić czoło Królowej Nocy i jej przerażającym dzieciom. Nie wiedzą jeszcze, że starcie z tą tajemniczą istotą, zdolną powalać bogów, będzie dla nich prawdziwym testem charakteru. Czy Vision zaakceptuje coraz szybszy rozkład własnych systemów i nieuchronną śmierć? Czy Bruce Banner pogodzi się ze swoim niedoszłym mordercą? I co się wydarzy, kiedy Scarlet Witch trafi do świata… Conana Barbarzyńcy?!

Autorami tej opowieści są Al Ewing („Nieśmiertelny Hulk”), Mark Waid („Daredevil”, „Kingdom Come: Przyjdź Królestwo”) i Jim Zub („Samuraj Jack”). Rysunki stworzyli: Carlo Barberi („Spidergedon”), Sean Izaakse oraz Paco Medina („Avengers”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–10 serii „Avengers: No Road Home”.

 

Marvel Fresh. Avengers: Wojna wampirów, tom 3

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: David Marquez, Andrea Sorrentino

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 116 stron

Format: 167x255                   

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5208-3

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Trzeci tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Transylwania stanęła w ogniu! Tajemniczy Cienisty Pułkownik i jego nieumarli poplecznicy rozpętali wojnę domową w królestwie wampirów, a ich niegdyś potężny władca – hrabia Dracula – zniknął. Czy sprzymierzy się z Avengers, czy też okaże się ich kolejnym bezwzględnym wrogiem? Na szczęście w każdej sprawie związanej z wampirami najpotężniejsi ziemscy bohaterowie mogą liczyć na pomoc sławnego łowcy Blade’a! Problem w tym, że inny równie cenny sojusznik wkrótce zwróci się przeciwko nim…

Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli David Marquez („II wojna domowa”, „Niezwyciężony Iron Man”) oraz Andrea Sorrentino („Green Arrow”, „Joker: Zabójczy uśmiech”, „Staruszek Logan”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #13–17 serii „Avengers”.

 

Czwórka z Baker Street. Treser kanarków, tom 9

Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand

Rysunki: David Etien

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 216x285       

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5951-8

Język oryginału: francuski

Seria: Czwórka z Baker Street

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

 

Rok 1895. Czwórka z Baker Street prowadzi kolejne śledztwo.

Kto próbował zabić Polly Perkins, śpiewającą gwiazdę londyńskiej estrady? I jaki mroczny sekret ukrywa Edgar Wilson, słynny impresario z East Endu, znany również jako „treser kanarków”?

Charlie postanawia odnaleźć szajkę napadającą pod osłoną nocy na samotne kobiety z londyńskich ulic. W tym celu zaciąga się do trupy teatralnej Wilsona... I szybko odkrywa, że tuż pod sceną, w ponurych czeluściach piwnicznych korytarzy, istnieje świat pełen nieodgadnionych od lat tajemnic...

Nie obejdzie się bez pomocy zaufanych przyjaciół: wyrafinowanego zwiadowcy Billy’ego, zawadiackiego Toma i oczywiście kota Wilsona!

Partyzanci z Baker Street śmiało rzucają się w porywającą przygodę, pełną niebezpieczeństw, zapomnianych tajemnic i dramatycznych emocji!

  

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 11

Scenariusz: Jim Davis

Rysunki: Jim Davis

Przekład: Piotr W. Cholewa

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 200x223

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5919-8

Język oryginału: angielski

Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Ulubiony pręgowany tłuścioch wraca po kolejną czubatą porcję zabawy i jedzenia! Gdy Garfield gra w „rozgnieć pająka”, gdy winą za zjedzone ciasteczka obciąża swojego niewidzialnego przyjaciela Clive’a lub przeprowadza testy upadkowe Odiego, aby sprawdzić, czy „Sprężysty” to odpowiedni przydomek dla nieszczęsnego szczeniaka, kocisko zawsze roztacza wokół siebie aurę specyficznej miłości – i wesołości.

Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się odrobinę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i zabawę. W tym tomie czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem w roli głównej – ponieważ nigdy dosyć mu psot!

Klasyczne baśnie Disneya. Mulan

Scenariusz: Gregory Ehrbar, Bob Foster

Rysunki: Mario Cortés

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 170x260       

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5964-8

Język oryginału: angielski

Seria: Klasyczne baśnie Disneya

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Mulan”! Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską. Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich… Komiks o konsekwentnym realizowaniu marzeń i łamaniu stereotypów.

 

Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei, tom 2

Scenariusz: Giovanni Di Gregorio

Rysunki: Alessandro Barbucci

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 216x285       

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4967-0

Język oryginału: francuski

Seria: Siostry Niezapominajki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny.

Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę – gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha! Tak rozpoczyna się nowa przygoda Klubu Trzech Sióstr, podczas której dziewczyny nie tylko zapolują na nocne widmo, ale poznają też wzruszającą tajemnicę z młodości babci...

Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.

 

Jajko i Smerfy, tom 4

Scenariusz: Peyo

Rysunki: Peyo

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 216x285       

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5031-7

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Czwarty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera trzy opowieści: „Jajko i Smerfy”, „Fałszywy Smerf” i „Setny Smerf”.

Zbliża się Święto Smerfów, na które mieszkańcy wioski zagubionej w zaczarowanym lesie zawsze przygotowują coś niecodziennego. Tym razem postanawiają zrobić ciasto, do którego potrzebne jest jajko... Tyle że trzeba się po nie wybrać tam, gdzie są kury, czyli do ludzkich siedzib. A kiedy już Smerfom udaje się zdobyć jajko, okazuje się, że jest bardzo niezwykłe – i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty naszych bohaterów... Potem Smerfy będą musiały się bronić przed okrutną zemstą czarownika Gargamela, a w końcu Laluś znajdzie nowego Smerfa... po drugiej stronie lustra!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Lucky Luke. Arizona, tom 3

Scenariusz: Morris

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285       

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5034-8

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Jeden z pierwszych albumów o Lucky Luke’u, wesołym kowboju, który przemierzając Dziki Zachód pomaga wszystkim, którzy potrzebują wsparcia.

W okolicach Nugget City od dawna działa szajka napadająca na dyliżanse przewożące złoto. Samotny Kowboj ratuje życie konwojentowi cennego transportu i na miejscu rabunku znajduje trop mogący prowadzić do złoczyńców. Teraz nic go nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości! Później podąży do Meksyku śladem poszukiwanego przez prawo znanego rzezimieszka zwanego Papierosowym Cezarem. Pościg zawiedzie Luke’a wprost na arenę korridy, gdzie nasz bohater na oczach setek widzów będzie musiał stawić czoło nie tylko podstępnemu bandycie, ale też rozwścieczonym bykom...

Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

 

Kubatu – Liściożerca mimo woli, tom 5

Scenariusz: Jakub Syty

Rysunki: Przemysław Surma

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290       

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5848-1

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

Gąsienica Bielinka wraca do domu i ma pilną sprawę do pana Inżyniera. Niestety jej prośba może okazać się zbyt trudna do spełnienia przez genialnego wynalazcę. Czy będą z tego kłopoty? Tymczasem Dziobato, maskotka Malwinki, również podejmuje ważną decyzję w swoim pluszowym życiu i odbywa niezwykłą podróż. W piątym albumiku z przygodami papugi Kubatu i jej przyjaciół czekają aż dwie historyjki ze świata, w którym spotykamy ożywione przytulanki.

Scenariusz komiksu napisał wykładowca akademicki i tłumacz Jakub Syty. Ilustracje są dziełem Przemysława „Surpiko” Surmy, z wykształcenia konserwatora zabytków, a z zawodu ilustratora książkowego. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

 

Premiera 26 stycznia 2022 r.

 

Wiedźmin. Wiedźmi lament, tom 6

Scenariusz:  Bartosz Sztybor

Rysunki: Vanesa R. Del Rey

Przekład: Zofia Sawicka

Oprawa: twarda

Objętość: 112 stron

Format: 170x260       

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5408-7

Język oryginału: angielski

Seria: Wiedźmin

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Płomienie strzelają w górę: to wiedźma płonie na stosie. Geralt rozgląda się za kolejnym zleceniem, jednak obraz egzekucji wciąż staje mu przed oczami niczym złowieszcza przestroga. Kiedy zostaje porwana córka miejscowego bogacza, wiedźmin szybko przekonuje się, że wcale nie chodzi o misję ratunkową. Coś go dręczy, coś w głębi duszy, coś, przed czym nie ma ucieczki…

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin: Zatarte wspomnienia”), a rysunki stworzyła Vanesa R. Del Rey („Briggs Land”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach #1–4 serii „The Witcher: Witch’s Lament”.

 

Giganci. Erin, tom 1

Scenariusz: Lylian

Rysunki: Paul Drouin

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290                   

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5405-6

Język oryginału: francuski

Seria: Giganci

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Pierwszy tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników. Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić… Bohaterką pierwszego tomu jest zapalona ogrodniczka Erin. Jej rodzice zginęli w wypadku, a rośliny dają Erin pocieszenie. Pewnego dnia dziewczynka spotyka Yrso – giganta, który mimo przerażającego wyglądu okazuje się bardzo życzliwy. Kłopot w tym, że polowanie na Yrso rozpoczyna pewna tajemnicza grupa naukowców… Scenariusz wyszedł spod pióra Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.

 

Sami. Zniknięcie, tom 1

Scenariusz: Fabien Vehlmann

Rysunki: Bruno Gazzotti

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 56 stron

Format: 215x290                   

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5081-2

Język oryginału: francuski

Seria: Sami

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Pierwszy tom niezwykłego komiksu fantasy dla młodzieży. Pewnego dnia pięcioro nieznających się dotąd dzieci po przebudzeniu odkrywa, że wszyscy mieszkańcy ich miasta zniknęli. Co się stało? Gdzie są ich krewni i przyjaciele? Szukając odpowiedzi dzieci przemierzają opustoszałe ulice, jednak natykają się tylko na grasujące po mieście dzikie zwierzęta. Czy uda im się przetrwać samodzielnie i czy odkryją tajemnicę zniknięcia pozostałych mieszkańców? Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

 

Pamiętniki Wisienki i Walentyna

Scenariusz: Joris Chamblain

Rysunki: Aurélie Neyret

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 60 stron

Format: 198x260

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5271-7

Język oryginału: francuski

Seria: Pamiętniki Wisienki i Walentyna

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: obyczajowy

 

Zawarta w jednym tomie kontynuacja losów mądrej i ciekawskiej dziewczynki Wisienki i jej rodziny. Wisienka i jej nowy braciszek Walentyn wcielają się w agentów specjalnych. W noc Perseidów na naszej planecie rozbija się nieznanej rasy istota pozaziemska. Ich zadaniem będzie odnaleźć jej ślady, ocenić skalę niebezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie. W przeddzień długiej podróży dookoła świata „rodzeństwo” wyrusza z misją najwyższej wagi. Dla nich to okazja, żeby się lepiej poznać i zbliżyć się do siebie… a przede wszystkim wspólnie stworzyć nowy pamiętnik!

Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. „Pamiętniki Wisienki” to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r.

 

Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem, tom 3

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Larbier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290       

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-6094-1

Język oryginału: francuski

Seria: Mali Bogowie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Trzecia część prześmiesznej opowieści o młodych kandydatach na bogów i herosów starożytnej Grecji, którzy nie mają zamiaru cierpliwie czekać, aż dostaną nadprzyrodzone moce. Herakles próbuje wykonać dwanaście prac, choć jeszcze nie został obdarzony konieczną do tego siłą. Odyseusz buduje najwspanialszy statek świata, mimo że wciąż nie nauczył się pływać. Kirke przygotowuje magiczne eliksiry, niestety także takie, które powodują nieciekawe skutki uboczne. Atena zgłębia sztukę wojenną, ale na razie wygrywa tylko w domino. Z kolei Taurusek, jak to Taurusek – a to zrobi piekielnego grilla, a to wymyśli nowe dyscypliny olimpijskie, a to postanowi wykąpać się rzece umarłych. Dziwacznych pomysłów nigdy mu nie brakuje. Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters” oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

 

W cieniu drzew. Takie sowie lato, tom 3

Scenariusz: Dav

Rysunki: Dav

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 205x145       

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5035-5

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

To trzeci tom z serii dla najmłodszych „W cieniu drzew”. Jest lato, a pod drzewami hałasują dzieci. Ale dla innych zwierząt czasy dzieciństwa już dawno minęły i niewiele z nich o tym pamięta. Może warto odnaleźć je na nowo?

Autorem serii jest francuski artysta posługujący się pseudonimem Dav, pod którym kryje się urodzony w 1979 roku David Augereau. Jego ilustracje przeniosą młodego czytelnika prosto do lasu.

 

Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka, tom 2

Scenariusz: Silvia Vecchini

Rysunki: Sualzo

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 40 stron

Format: 205x145       

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5273-1

Język oryginału: włoski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Bohaterami tej przygody są dwa osiołki: Bartłomiej i jego syn Karmelek. Opowieść charakteryzuje się prostotą fabuły oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowi wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. Jej odbiorcą są najmłodsi – dzieci, które uczą się czytać, i ich rodziny. W drugim tomiku Bartłomiej organizuje przyjęcie urodzinowe dla Karmelka. Układa bardzo precyzyjny plan, żeby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Impreza nie może się obejść bez zdmuchiwania świeczek, ale na uczestników czeka też rampa do jazdy na deskorolce, a nawet lot balonem! Niestety goście przychodzą za wcześnie i sprawy nabierają nieoczekiwany obrót. Zaczyna się seria komicznych wpadek, a katastrofa wisi w powietrzu. Na szczęście Bartłomiej z każdej sytuacji znajduje wyjście, a Karmelek bawi się świetnie!


comments powered by Disqus