„Sonic the Hedgehog. Punkt zwrotny” tom 1 - recenzja

Autor: Miłosz Koziński Redaktor: Motyl

Dodane: 21-12-2021 23:56 ()


Sonic to obok Mario jedna z ikon gier komputerowych. I choć SEGA wycofała się już dawno temu z wojen konsolowych i błękitny jeż ustąpił pola wąsatemu hydraulikowi w dziedzinie interaktywnej rozrywki, to na polu komiksów i filmów animowanych wciąż ma się całkiem nieźle. Sonic The Hedgehog – Punkt Zwrotny to kolejna pozycja o przygodach tego kultowego bohatera i to właśnie o niej dzisiaj pogadamy.
 
Krótko po wojnie z Doktorem Eggmanem (przedstawionej zapewne w innym komiksie) Sonic i jego przyjaciele zajmują się usuwaniem niedobitków robotycznej armii szalonego naukowca. Niestety, na horyzoncie czai się nowe, nieznane zagrożenie. I to w zasadzie tyle. Punkt Zwrotny to pozycja zdecydowanie dla młodszych czytelników, więc trudno oczekiwać od niej nad wyraz skomplikowanej i rozbudowanej historii. Jednak to, co dostali czytelnicy powinno z nawiązką wystarczyć dla odbiorców, do których Punkt Zwrotny jest adresowany – jest ciekawie, jest zabawnie, a pewna doza intrygi i tajemnicy sprawiają, że komiks czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem. Poziom treści i kompleksowości dobrano idealnie dla docelowej kategorii wiekowej czytelników.
 
Przedstawione postaci da się lubić dzięki zadziornym, wiernym pierwowzorowi  i wyraziście zarysowanym charakterom. W komiksie dużo jest żartobliwych dialogów, które nawiązują do wspólnej historii bohaterów lub ich różnych przywar oraz wydarzeń, w których uczestniczą. Dzięki bardzo bogatej rysunkowej ekspresji bohaterów wszelkie ich emocje i reakcje znajdują dobre odbicie w oprawie wizualnej – sposób, w jaki narysowano bohaterów to zdecydowanie jeden z atutów recenzowanej pozycji.
 
Żeby się nie nudzić, w komiksie znalazło się też dużo efektownej akcji – na szczęście narysowanej w wyjątkowo przejrzysty sposób pomimo bardzo dużej dynamiki przedstawionych przygód Sonica. Błękitny jeż oraz jego kumple zasuwają na pełnym gazie zgodnie z tradycją tej marki, gromiąc wrogów na prawo i lewo – na szczęście akcję tę przedstawiono w ciekawy sposób, wykorzystując różne ujęcia, ciekawą kompozycję kadru i różne sztuczki z dziedziny narracji wizualnej, przez co lektura naprawdę angażuje, a akcję śledzi się nie tylko łatwo, ale też z autentyczną przyjemnością.
 
Nie ma się co rozwodzić, Sonic The Hedgehog to świetna pozycja dla młodych miłośników komiksów. Wciągająca pomimo swojej prostoty historia oraz dużo dowcipnych dialogów i humoru w połączeniu z bardzo dobrą i wyrazistą oprawą udanie podkreślającą fabularne treści zagwarantują dobrą rozrywkę. Jeśli jesteś fanem Sonica, szukasz prezentu dla młodszego krewniaka lub chcesz zachęcić własne dzieci do czytania, Punkt Zwrotny to naprawdę bardzo dobry wybór.

 

Tytuł: Sonic the Hedgehog. Punkt zwrotny tom 1

 • Scenariusz: Ian Flynn
 • Rysunki: Tracy Yardley, Adam Bryce Thomas, Jen Hernandez, Evan Stanley
 • Kolor: Matt Herms, Heather Breckel
 • Okładka: Tyson Hesse
 • Wydawnictwo: Amber
 • Data wydania: 30.11.2021 r.
 • Druk: kolor
 • Oprawa: twarda
 • Format: 187x287 mm
 • Stron: 48
 • ISBN: 9788324175314
 • Cena: 49,80 zł

Dziękujemy wydawnictwu Amber za udostępnienie komiksu do recenzji.


comments powered by Disqus