„Nieustanna ucieczka” - drugi tom cyklu o Beniaminie Ashwoodzie

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 30-10-2021 13:36 ()


Ukazał się tom 2 cyklu o Beniaminie Ashwoodzie - "Nieustanna ucieczka” - autorstwa A.C. Cobble’a.

Po bitwie pod Arratem czarodziejki nie spoczną, dopóki nie dopadną Bena i jego towarzyszy. To, co przyjaciele wiedzą o magii i polityce Sanktuarium jest wyrokiem śmierci. W obliczu wroga, który nie okazuje litości jedyną szansą wydaje się dotarcie do Białego Dworu. Niebezpieczeństwa czają się jednak na każdym kroku a śmierć może nadejść z najbardziej zaskakującej strony. Nie ma wszak większego zagrożenia, niż "wyższe dobro", w imię którego przyjaciel wbije przyjacielowi nóż w plecy. Pętla się zaciska, pościg jest coraz bliżej.
 
"Nieustanna ucieczka" to klasyczna opowieść spod znaku magii, miecza i drogi. Idealna dla fanów M.J. Sullivana
 

Z OPINII CZYTELNIKÓW:

To książka z niezwykłym klimatem, inteligentną fabułą i wielkimi emocjami, wobec których trudno przejść obojętnym.

Totalnie polecam Wam sięgnąć po dalsze przygody Benka. Jeśli podobał Wam się tom pierwszy to zdecydowanie nie zawiedziecie się dając szansę tej historii. Jestem przekonany, że kolejne odsłony tej serii będą zdecydowanie lepsze i nie mogę doczekać się nadchodzących wędrówek z tą ekipą!

Utrzymujące się zainteresowanie szeroko pojętą fantastyką wymusza na autorach próby odkrywania koła na nowo - w końcu każdy chce być w jakiś sposób oryginalny. Cobble ma to gdzieś - "Nieustanna ucieczka" jest książka ogrywającą wszystkie znane motywy fantasy i mocno przewidywalną. Ale! Robi to w tak przyjemny sposób, że nie ma to znaczenia.

Bardzo przyjemny kawał fantastyki. Sama nie do końca potrafię zrozumieć fenomen tej serii, ponieważ z jednej strony nie ma tu niczego odkrywczego i nowatorskiego, natomiast z drugiej niesamowicie dobrze się ją czyta. Wciąga od pierwszych stron, a dzięki dynamicznej akcji, zanim się obejrzymy przerzucamy ostatnią stronę i zastanawiamy, kiedy dostaniemy więcej.

"Nieustanna ucieczka" A.C. Cobble'a zaspokoi spragnionych przygody miłośników fantastyki spod znaku magii i miecza.

Zapieram się rękoma i nogami, że jeśli po pierwszym tomie nie byliście zbytnio przekonani, tak drugi totalnie was zachwyci. Gorąco polecam!

Jeśli szukacie dobrze napisanej, mądrze poprowadzonej historii fantasy z błyskotliwymi dialogami oraz w pełni dojrzałymi bohaterami - seria od A.C. Cobble jest właśnie dla Was.

 

O AUTORZE:

A.C. Cobble amerykański autor fantasy.

Mieszka w Teksasie z żoną, trójką dzieci i psem. Karierę w korporacji zamienił na bycie pełnoetatowym pisarzem. Od tamtej pory nie ma poczucia straconego czasu. Kiedy nie pisze - czyta, je, pije, uprawia ogród i podróżuje.

"Nieustanna ucieczka" to drugi tom klasycznego cyklu fantasty spod znaku magii, miecza i drogi o przygodach Beniamina Ashwooda.


comments powered by Disqus