Październikowe premiery Fabryki Słów

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 05-10-2021 17:02 ()


Prezentujemy październikowe premiery od Fabryki Słów. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tytułami. 


ECHO PRZYSZŁYCH WYPADKÓW
Mniejsze zło i większe dobro. Dwie najbardziej niebezpiecznie rzeczy na świecie.

Bitwy o Ilin Illan i Tol Shen uświadomiły ludziom, że Bariera nieuchronnie słabnie. Jeśli padnie, nastanie świat "bez" - bez radości, bez życia, bez światła i nadziei a istnienie tych, którzy przetrwają stanie się pasmem nieskończonych cierpień. Przeciwnik wciąż kryje się w Talan Gol i czeka na właściwy moment, by uderzyć z całą mocą. Zamiast działać, Rady Starszych prowadzą wewnętrze rozgrywki. Davian musi stawić czoła ich krótkowzroczności, co samo w sobie jest już zadaniem trudnym. Jeszcze trudniejsze zadanie czeka Ceadena - musi stawić czoła własnej przeszłości - pełnej krwi, śmierci i kłamstw. Na ołtarzu tej powinności złożył już przyjaciół, teraz przyjdzie mu, być może, złożyć własne szaleństwo. Nie jest to jednak cena, której nie zapłaci w chwili ostatecznej próby.
Gdy powstaną Cienie i przebudzi się Ciemność.

PREMIERA 27 PAŹDZIERNIKAWARCHOŁY, ZŁOCZYŃCE I PIJANICE

Wyobraź sobie świat, gdzie bohaterowie nie piją wody. Gdzie częściej jest sie właścicielem jednego ucha niż jednego domu. Kraj w wino i miód opływający, tłusty i bogaty. Piękny i jednocześnie niebezpieczny. Podzielony na wiele domen i udzielnych księstewek; z głębokimi lochami i wysokimi kurhanami. Rządzi tu królewska para - Siła i Spryt, a za nimi kroczą: Zasadzka, Zdrada, Walka i Zajazd. To nie fantastyka, choć może tak brzmi. To kresy XVII-wiecznej Polski. I wolnoć, Tomku, w swoim domku.Powrót do barwnych czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej, bez literackiej fikcji, a najprawdziwszym opisem najsłynniejszych postaci panów, wyznających ideę wolności i wyższości szlachty polskiej. W tej książce dostaniecie fakty potwierdzone w źródłach historycznych — pamiętnikach, zapisach sądowych, kronikach, listach itp.

Ta książka to doskonały przykład tego jak powinno przedstawiać się historię Polski.Przerażający obraz szlacheckiej Rzeczypospolitej.
Lubimyczytac.pl

Napisane z gracją i fantazją godną XVII wiecznych Panów Bracinakanapie.plPo lekturze nie będziemy mieć wątpliwości, dlaczego więcej wśród nas Bohunów niż Skrzetuskich
wyborcza.pl

PREMIERA 29 PAŹDZIERNIKA


NIEUSTANNA UCIECZKA

Po bitwie pod Arratem czarodziejki nie spoczną, dopóki nie dopadną Bena i jego towarzyszy. To, co przyjaciele wiedzą o magii i polityce Sanktuarium jest wyrokiem śmierci. W obliczu wroga, który nie okazuje litości jedyną szansą wydaje się dotarcie do Białego Dworu. Niebezpieczeństwa czają się jednak na każdym kroku a śmierć może nadejść z najbardziej zaskakującej strony. Nie ma wszak większego zagrożenia, niż "wyższe dobro", w imię którego przyjaciel wbije przyjacielowi nóż w plecy. Pętla się zaciska, pościg jest coraz bliżej.

"Ucieczka" to klasyczna opowieść spod znaku magii, miecza i drogi. Idealna dla fanów M.J.Sullivana

... czyta się sama. I te ilustracje! Brakowało mi ostatnio takiej książki.
Książkowy Pirat - Maciej Klebański

Szczerze zachęcam Was do sięgnięcia po Bena Ashwooda, ta książka zasługuje na sporą rzeszę fanów!
Thecanaryreadss

Ben zabrał mnie w podróż. Całkiem przyjemną. Wypełnioną zapachem świeżo warzonego piwa, szczyptą magii i garścią przygód. Ta książka okazała się niezłą odskocznią od dnia codziennego. Niby taka zwykła i prosta, a skrywa wiele mądrości i ciekawych spostrzeżeń o wolności, o wyborach, o życiu.
Książka do kawy

PREMIERA 29 PAŹDZIERNIKA


MALOWANY CZŁOWIEK

NOWE JEDNOTOMOWE WYDANIE!

"Niech cię mrok pochłonie" - w tym świecie nie ma gorszego przekleństwa.

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem na powierzchnię ziemi wydostają się krwiożercze demony. Przerażeni ludzie uciekają za magiczne runy i bezsilnie modlą się o następny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło słońca zapędza demony z powrotem w Otchłań.W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi.Arlen, przekonany, że najgorszą trucizną jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha, której życie zrujnowało jedno proste kłamstwo. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny minstrel, wygrywający na skrzypkach skoczną melodię. Tych troje ma coś wspólnego - są uparci, przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano i tak naprawdę nie mają nic do stracenia.Co odkryją, gdy przekroczą granice znanego sobie świata?


comments powered by Disqus