„W cieniu drzew” tom 1: „Jesień pana Zrzędka” - recenzja

Autor: Oskar Perukarz Redaktor: Motyl

Dodane: 04-10-2021 23:20 ()


Akcja pierwszego albumiku z serii „W cieniu drzew” dzieje się w lesie. Mieszkańcy przygotowują się do nadchodzącej zimy. Jedni podchodzą do tego na luzie, inni wręcz przeciwnie. Ale czasami tak po prostu jest, że czymś się zajmujemy, a wszystko wokół zdaje się nam przeszkadzać, co sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni. Najczęściej ma to związek z naszym nastrojem, czasami zaś z charakterem. Nie powinno się jednak nikogo pochopnie oceniać. To, że ktoś ma jesienną chandrę, nie znaczy, że jest nieprzyjemną osobą. Zostało to pokazane również tutaj.

Główną postacią komiksu jest Borsuk, pan Zrzędek. Faktycznie, wygląda na marudę, któremu nic się nie podoba i którego wszystko irytuje. Niestety nic nigdy nie mówi, tylko wiecznie wzdycha, więc trudno mówić, żeby potrafił się sensownie komunikować z otoczeniem. I chociaż koniec końców okazuje się, że nie jest wcale z niego tak mruk, to może być mu trochę trudno zyskać sympatię czytelników. A szkoda! Pod tym względem wydaje się on trochę nie do końca dobrze zagraną postacią, a mali odbiorcy będą musieli wczuć się w ekspresję jego emocji rysujących się na jego pysku, żeby zrozumieć, o co właściwie mu chodzi.

Natomiast owa mimika i gestykulacja postaci zostały oddane przez autora znakomicie. Komiks wygląda przepięknie, postaci zaprojektowane są bardzo szczegółowo, da się w tym odczuć pewną fascynację disnejowskimi antropomorficznymi postaciami. Pod tym względem graficznie „Jesień pana Zrzędka” wypada o wiele lepiej pod względem graficznym niż scenariuszowym. I zdecydowanie najlepiej w serii „Mój pierwszy komiks 5+” od wydawnictwa Egmont.

Odpowiadający w pełni za kształt komiksu francuski autor David Augereau ukrywający się pod pseudonimem Dav w przystępny sposób pokazuje, że dobro wraca. Pomocną dłoń możemy otrzymać zupełnie niespodziewanie, nie pamiętając nawet, że wcześniej sami udzieliliśmy komuś pomocy. A charakter po prostu trudno zmienić...

Albumik wchodzi w skład serii „Mój pierwszy komiks 5+” zaproponowanej przez wydawnictwo Story House Egmont. Komiks przeznaczony jest dla najmłodszych czytelników do samodzielnego czytania lub czytania z rodzicami.

 

Tytuł: W cieniu drzew tom 1: Jesień pana Zrzędka

  • Scenariusz: Dav
  • Rysunki: Dav
  • Przekład: Ernest Kacperski
  • Oprawa: twarda z gąbką
  • Objętość: 32 strony
  • Format: 205x145
  • ISBN: 978-83-281-6089-7
  • Cena: 24,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.


comments powered by Disqus