Weekend z fantastyką i historią alternatywną

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 04-10-2021 19:44 ()


Alterhist, czyli coroczny festiwal Historii Alternatywnej odbędzie się w dniach od 9 do 10 października w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Uznani polscy pisarze, historycy, publicyści zapewnią uczestnikom niezwykłą intelektualną ucztę. III Festiwal Historii Alternatywnej rozpocznie się o godz. 10.00 wykładem inauguracyjnym prof. dr hab. Adam Regiewicza pt: „Historia alternatywna jako nowa powieść historyczna”. Jak co roku odbędą się prelekcje i spotkania autorskie z popularnymi pisarzami z nurtu fantastyki, historii, a przede wszystkim historii alternatywnej. W tym roku tematem wiodącym do tworzenia alternatywnych rozważań będzie bitwa pod Chocimiem z 1621 roku, której 400 – setna rocznica przypada jesienią tego roku.

W Festiwalu weźmie udział plejada najpopularniejszych pisarzy w Polsce m.in: Andrzej Pilipiuk, Marcin Ciszewski, Adam Przechrzta, Sławomir Koper, Piotr Langenfeld, Jacek Komuda, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Wojciech Harpula, Joanna Lamparska, Arkady Saulski oraz wielu historyków, publicystów i pasjonatów historii: Krzysztof Tracki, prof. UŚ Miłosz Skrzypek, Mikołaj Marcela, Marcin Domagała, Michał Gruszczyński, Piotr Gociek, Jarosław Żamojda, Marek Farfos, prof. Adam Regiewicz.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników gier RPG i planszówek, które będą odpowiadały tegorocznej imprezie, czyli bitwie chocimskiej. Będą gry wojenne, ekonomiczne, przygodowe, duże planszówki i małe karcianki. Chętnych do udziału w sesjach RPG zapraszamy do zapisywania się przez fanpage Alterhist.

W sobotę wieczorem o godz. 18.30 zagra wrocławski zespół Projekt Volodia. Festiwal zakończy się w niedzielę koncertem, który odbędzie się o godz. 16.00. Wystąpią Fábián Zoltán + zespół Forteca. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Polakom w armii amerykańskiej podczas II wojny światowej.

Festiwal odbędzie się w Sztolni Królowa Luiza ( Łaźnia Łańcuszkowa) przy ul. Wolności 408 w Zabrzu.

Więcej informacji na stronie www.alterhist.pl oraz w mediach społecznościowych Festiwalu https://www.facebook.com/alterhist/.

Wstęp wolny.


comments powered by Disqus