„Bartłomiej i Karmelek” tom 1: „Najlepsze miejsce” - recenzja

Autor: Oskar Perukarz Redaktor: Motyl

Dodane: 03-10-2021 23:53 ()


„Bartłomiej i Karmelek” to opowiastka o dwóch osiołkach, ojcu i synu. Kiedy wspólny wypad na ryby kończy się wymownym westchnieniem znudzonej latorośli, tato postanawia zabrać go w takie miejsce, które na pewno zrobi na nim wrażenie i pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienia. A wszystko dlatego, bo podobno inni rodzice zabrali kolegów i koleżanki Karmelka na takie wyprawy ich życia.

Na trzydziestu dwóch stronach wyruszamy wraz z bohaterami komiksu na szybką wycieczkę po niesamowitych miejscach, począwszy od morskich głębin, na przestrzeni kosmicznej skończywszy. Wszystko to, aby dojść do bardzo prostego i w gruncie rzeczy bardzo ważnego wniosku. Jaki jest bowiem sens w dążeniu do realizacji najbardziej wymyślnych czy wręcz ekstrawaganckich pomysłów, kiedy liczą się proste rzeczy, jak obecność rodzica. I - co ważne - tę życiową mądrość przekazuje nie osoba dorosła, tylko dziecko. A to tym bardziej może spodobać się małym czytelnikom, z kolei rozczulając starszych.

Albumik ma dość prostą konstrukcję fabularną, więc czyta się go bez konieczności doszukiwania się ukrytego sensu w kadrach. Graficznie jest czytelny i przejrzysty, a zaprojektowane postaci budzą sympatię odbiorców. Odpowiadający za serię włoski duet Silvia Vecchni (scenariusz) i ukrywający się pod pseudonimem Sualzo – Antonio Vincenti (rysunki) stworzyli udaną historię obrazkową dla najmłodszych, moim zdaniem najlepszy w serii „Mój pierwszy komiks 5+” od wydawnictwa Egmont. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejny odcinek będzie równie udany.

Dziecko lubi być z najbliższymi. Nieważne gdzie. Taki właśnie prosty morał płynie z tego przesympatycznego albumiku. Wobec tego czy można lepiej wpisać się z niniejsze przesłanie, niż spędzić kilkanaście minut na jego wspólnej lekturze? Do dzieła, rodzicu!

Albumik wchodzi w skład serii „Mój pierwszy komiks 5+” zaproponowanej przez wydawnictwo Story House Egmont. Komiks przeznaczony jest dla najmłodszych czytelników do samodzielnego czytania lub czytania z rodzicami.

 

Tytuł: Bartłomiej i Karmelek tom 1: Najlepsze miejsce

  • Scenariusz: Sylvia Vecchini
  • Rysunki: Sualzo
  • Przekład: Jacek Drewnowski
  • Oprawa: twarda z gąbką
  • Objętość: 32 strony
  • Format: 205x145
  • ISBN: 978-83-281-6091-0
  • Cena: 24,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.


comments powered by Disqus