PyrkONline powraca już 15 października!

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 17-09-2021 22:20 ()


Tegoroczna edycja festiwalu online, zorganizowana przy współpracy Allegro oraz Pyrkonu, rozpocznie się już 15 października. Będzie można między innymi posłuchać Tomka Bagińskiego, Jacka Dukaja czy Andrzeja Pilipiuka. Dodatkowo Allegro wraz z partnerami przygotuje specjalną ofertę w kategorii książek, komiksów, gier oraz gadżetów.

Fani fantastyki mogą liczyć na aż 10 dni wypełnionych ciekawymi rozmowami z ekspertami i twórcami, dotyczącymi między innymi gier wideo, książek czy filmów i seriali. Organizatorzy przygotowali kilkanaście ekskluzywnych materiałów wideo z popularnymi twórcami, które będzie można obejrzeć od 15 Października na stronie: www.pyrkonline.allegro.pl. W programie między innymi rozmowa z Tomkiem Bagińskim o jego dotychczasowych projektach, w tym o Wiedźminie czy Jackiem Dukajem o książce Starość Aksolotla, która była inspiracją do stworzenia serialu Netfliksa pt. Kierunek: Noc. Ponadto gościem będzie również m.in międzynarodowy arcymistrz szachowy - Mateusz Bartel. Opowie on o tym, dlaczego warto zacząć grać w szachy, czyli kultową grę do której nawiązań można szukać w licznych dziełach popkultury.
 
Widzowie dowiedzą się jak fantastyka wpływa na kreatywność oraz jak powstają gry bitewne. Będą uczestniczyć również w dyskusji dotyczącej cyfrowych “gradaptacji” gier planszowych, na przykładzie m. in. gry “Na Skrzydłach”, zdobywcy najważniejszego wyróżnienia w świecie gier planszowych - Kennerspiel des Jahres. Coś dla siebie znajdą również fani mangi i anime w tym, m. in. bardzo popularnego “My Hero Academia”. Na fanów książek i gier czeka również rozmowa o inspiracjach czerpanych z książek przy tworzeniu gier i odwrotnie, a także o udziale pisarzy w tworzeniu fabuł i kreowaniu bohaterów w grach.
 
W czasie PyrkONline będzie można zakupić wybrany asortyment z kategorii książki, komiksy, gry i gadżety w specjalnych cenach. Dodatkowo Allegro Lokalnie przygotuje dla swoich użytkowników specjalną promocję, w której będzie można otrzymać aż 20 Monet, tym samym obniżając swoje kolejne zakupy o 20 zł. W czasie trwania tegorocznej edycji PyrkONline wystarczy podarować drugie życie książkom, grom czy innym gadżetom związanym z popkulturą, wystawiając je na Allegro Lokalnie. Następnie zrobić zakupy na Allegro.pl za minimum 80 zł, w kategoriach objętych promocją. Ponadto będzie można zaangażować się w lokalną zbiórkę, wspierającą Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, link do zbiórki tutaj.

comments powered by Disqus