„World of Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny” - recenzja

Autor: Damian Podoba Redaktor: Motyl

Dodane: 15-09-2021 23:35 ()


Christie Golden jest uznaną pisarką, która ma koncie wiele różnych tytułów z różnorodnych uniwersów. Jej książki nie bez przyczyny stają się bestsellerami. W powieści „Jaina Proudmoore. Wichry wojny” autorka po raz kolejny na warsztat wzięła świat Warcrafta i ponownie udowodniła, że znakomicie czuje jego klimat.

Czym może zająć się taka osobliwa postać jak czarodziejka Jaina Proudmoore? Przykładowo rozwiązywaniem światowych problemów. Po pierwsze, słabnie kruchy rozejm Przymierza i Hordy. Po drugie, skradziony zostaje ważny dla błękitnych smoków artefakt zwany Źrenicą Światła. To nie może skończyć się inaczej niż wielką aferą. Przy okazji obserwujemy kilka istotnych wątków dodatkowych, które dopełniają obraz bohaterów i całego świata.

Warto zwrócić uwagę, że powieść ta jest moim zdaniem jedną z najlepszych, jeśli chodzi o wykreowanie bohaterki. Stereotypowo w światach fantasy bohaterami są mężczyźni, tymczasem Jaina Proudmoore niejednego „Conana” spaliłaby na wiór. Od strony Hordy historia wygląda równie ciekawie, bo widzimy jaki wpływ na swoich podwładnych może mieć przywódca. Naprawdę uznanie za głębokie przedstawienie postaci.

Bardzo podobało mi się zakończenie tej historii. Już dawno nie czytałem nic, gdzie tak dobrze oddane na papierze byłoby zaskoczenie postaci jakimś nieoczekiwanym wydarzeniem. Przekonajcie się sami.
Książka oczywiście stylem okładki pasuje do wydawanej od kilku lat serii. Jest to duży plus, że nikt nie kombinuje przy zmianie oprawy. Ilustracja z okładki jest emocjonalna, możemy sobie wręcz wyobrazić, co czuje bohaterka.

Nie mam żadnych uwag do kwestii redakcyjnych. Bardzo doceniam jednak dodanie słowniczka, który pokazuje, jak tłumaczone były między innymi przydomki bohaterów! Duży plus. Książka to typowe fantasy i myślę, że do takiego odbiorcy jest kierowana. Nie jest tak ważne czy znacie i lubicie świat Warcrafta i tak przy książce będzie mieć okazję, żeby dobrze się bawić.

 

Tytuł: World of Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny

  • Autor: Christie Golden
  • Tłumaczenie: Dominika Repeczko
  • Oprawa: miękka
  • Wymiary: 140x210 mm
  • Liczba stron: 396
  • ISBN: 9788366575967
  • Data wydania 31.05.2021 r. 
  • Cena: 39,99 zł


comments powered by Disqus