Magia książki, magia ekranu – fotosesja z użyciem green screenu

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 14-09-2021 23:35 ()


Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator projektu FANTASTYKA2021, serdecznie zaprasza w sobotę 18 września 2021 w godz. 11.00-17.00 do udziału w prowadzonej przez plastyka MBP w Sosnowcu – Alicję Ludwichowską - fotosesji z użyciem zielonego ekranu. Zdjęcia w niecodziennych, fantastycznych aranżacjach będzie można wykonać bezpłatnie w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11).

Krzemowa magia pozwala przenieść się w niezwykłe miejsca. Dokładniej zaś ujmując, w niezwykłe miejsca pozwala przenieść się komputerowy program graficzny oraz zielone tło. Przyda się także wykwalifikowany grafik, który połączy wszystko w całość, tworząc jedyne w swoim rodzaju fotograficzne pamiątki.

Czymże jest zwiedzanie Ameryki, wycieczka last minute do Grecji czy podróż do Japonii ,kiedy wystarczy chwila, by zasiąść na Żelaznym Tronie, stanąć za sterami statku kosmicznego, bądź spoglądać tęsknie na pustynię Arrakis?

Uczestnicy fotosesji „Magia książki, magia ekranu” będą mogli: sami wybrać tło, na którym będą pozować, następnie obserwować jak zwykłe fotki zmieniają się w obrazy przypominające te umieszczane w fantastycznych powieściach i – na koniec - otrzymać wydruk i/lub cyfrową wersję swojego zdjęcia (e-mailem).

W czasie wydarzenia należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych.

Czym jest Fantastyka2021?

Fantastyka2021 to trwający tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), kierowany do miłośników fantastyki i osób, które dopiero chcą wkroczyć w świat magii, niewyjaśnionych zjawisk i tajemnic. W programie m.in.: plenerowy piknik z wikingami, wystawa, spotkanie autorskie, konkurs literacki, seans filmowy, panel dyskusyjny, sesja gier RPG . Wstęp na wszystkie wydarzenia – bezpłatny!

Jakie wydarzenia kulturalne wchodzą w skład tegorocznej – drugiej w historii – edycji Fantastyki?

Będzie można m.in. podejrzeć, jak żyli mieszkańcy północy w czasach wypraw wikingów, posłuchać co ma do powiedzenia Wojciech Orliński na temat życia i twórczości Stanisława Lema, usłyszeć co o kobietach w fantastyce sądzą… kobiety związane z fantastyką, obejrzeć inspirowaną twórczością Stanisława Lema wystawę "Ocean", za pośrednictwem sztuki filmowej przenieść się na krążący nad tajemniczą planetą statek kosmiczny z George’m Clooney’em na pokładzie. To jednak nie wszystko — dla tych, którzy preferują bardziej aktywne uczestnictwo w kulturze, przewidziano kilka godzin w towarzystwie miłośników gier planszowych, pokazową sesję gier RPG oraz konkurs literacki na „Fantastyczne opowiadanie”. Wisienką na torcie będzie specjalna sesja zdjęciowa z wykorzystaniem green screenu, za pomocą której wszyscy chętni będą mogli przenieść się w uwielbiane przez siebie światy wyrwane z kart fantastycznych opowieści polskich i zagranicznych twórców. 

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze, Śląski Klub Fantastyki, Grupa rekonstrukcji historycznej „Utgard”, Legion RPG, Centrum Informacji Miejskiej.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVS, Bezpłatna gazeta „Twoje Zagłębie” oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, Nakanapie.pl, Fahrenheit.net.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran fan-dom.pl, Fantasmarium.pl, Hipogryf.pl, Katedra.pl, Paradoks.net.pl.


comments powered by Disqus