Światowa premiera filmu „W Centrum Komiksu" podczas 18. Millennium Docs Against Gravity!

Autor: Mateusz Góra Redaktor: Motyl

Dodane: 27-08-2021 14:01 ()


Kultowe Centrum Komiksu jest dobrze znane wszystkim miłośnikom komiksów. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, jego właściciele oraz stali bywalcy i bywalczynie doczekali się filmu dokumentalnego. „W Centrum Komiksu” (Comic Book Shop) Macieja Bieruta będzie miało swoją światową premierę podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się od 3 do 12 wrześniu w siedmiu miastach (Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy) a następnie online od 16 września do 3 października na mdag.pl.

W dniu pierwszego warszawskiego pokazu (niedziela, 5 września) zostaną dodatkowo zorganizowane targi komiksu. W Kinie Elektronik od 12:00 do 20:00 będzie można nie tylko kupić komiksy, ale także spotkać bohaterów filmu! O 18:00 odbędzie się pokaz, a po nim spotkanie z reżyserem i bohaterem – Jakubem Pietrasikiem. 

Więcej o filmie: Humorystyczna kronika kultury komiksu w Polsce pokazana przez pryzmat kultowego sklepu, który zrzesza pasjonatów. Warszawskie Centrum Komiksu to najstarszy sklep z komiksami w Polsce, prowadzony nieprzerwanie od początku lat 90. XX wieku. Kuba wraz z ojcem oddają się swojemu miejscu z taką pasją, że już dawno zyskało miano legendarnego.  Centrum Komiksu ma tak bogatą historię, że na jej kanwie film przygląda się przemianom rynku wydawniczego w Polsce. Poznajemy wszystkie odcienie tego barwnego świata.

Humorystyczna kronika kultury komiksu w Polsce pokazana przez pryzmat kultowego sklepu, który zrzesza  pasjonatów. Warszawskie Centrum Komiksu to najstarszy sklep z komiksami w Polsce, prowadzony nieprzerwanie od początku lat 90. XX wieku. Kuba wraz z ojcem oddają się swojemu miejscu z taką pasją, że już dawno zyskało miano legendarnego. Sklep stał się centrum spotkań różnorodnych czytelników – od pasjonatów po samych twórców czy wydawców. Centrum Komiksu ma tak bogatą historię, że na jej kanwie film przygląda się przemianom rynku wydawniczego w Polsce. Oglądamy różne jego oblicza: opowieści o właścicielach i wiernych klientach, historię o trudach wydawniczych i problemach, przed jakimi stają sami twórcy. Poznajemy wszystkie odcienie tego barwnego świata.

Wszystkie pokazy filmu „W Centrum Komiksu” planowane w czasie festiwalu:

3 września, 18:30, Gdynia - Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Goplana, po pokazie odbędzie się spotkanie

5 września, 18:00, Warszawa - Kino Elektronik, po pokazie odbędzie się spotkanie (od 12 do 20 w kinie odbędą się targi komiksu)

7 września, 17:00, Warszawa - Kino Atlantic, sala A

8 września, 16:30, Warszawa - Kino Luna, sala A

8 września, 18:00, Katowice - Kino Kosmos, sala Nostromo, po pokazie odbędzie się spotkanie

9 września, 18:00, Wrocław - Dolnośląskie Centrum Filmowe, sala Lwów, po pokazie odbędzie się spotkanie

9 września, 20:45, Warszawa - Kinoteka, sala 3

10 września, 17:00, Gdynia - Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Morskie Oko

11 września, 15:00, Warszawa - Kino Elektronik

12 września, 12:30, Katowice - Kino Rialto

Bilety na film są dostępne w kasach kin festiwalowych oraz online na mdag.pl.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w tym roku w formie hybrydowej. Po części kinowej w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz) od 3 do 12 września, odbędzie się część online, prezentująca część filmów z programu kinowego - od 16 września do 3 października. Festiwal w tym roku potrwa więc okrągły miesiąc - od 3 września do 3 października!


comments powered by Disqus