„Zło w Cmentarnej Górze” - zapowiedź

Autor: MOVA Redaktor: Motyl

Dodane: 25-08-2021 13:16 ()


13 października nakładem Wydawnictwa MOVA ukaże się książka ,,Zło w Cmentarnej Górze" autorstwa pana Konrada Chęcińskiego.

Zniknął, jakby wpadł wprost do samego piekła...
 
Cmentarna Góra, niewielka wieś, ukryta pośród lasów, nie cieszy się dobrą opinią. Tajemnicze zaginięcia, seria samobójstw, konflikty sięgające jeszcze czasów Żołnierzy Wyklętych, tajemniczy kult słowiańskiej pramatki… To tylko niektóre z niezwykłych wydarzeń, które miały tam miejsce.
 
Kiedy więc na dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia do lokalnego komisariatu spływa zgłoszenie o zaginięciu starszego mieszkańca tej wsi, sprawą zajmuje się sam szef posterunku - podinspektor Nikifor Poradecki. Wkraczając w sam środek zimowej zawieruchy policjant nie wie jeszcze, że to zaginięcie to dopiero początek, a niepozorna wieś skrywa jeszcze wiele tajemnic…  
 
Czy wszystkie samobójstwa i zniknięcia to tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności czy niekończąca się seria zbrodni doskonałych? Co z tym wspólnego ma wiejski głupek, lokalna piękność i tajemniczy kult, który rozwinął się pod nosem mieszkańców?
 
 
Czy to możliwe, że Cmentarna Góra to siedlisko samego Diabła, który chodzi po niej nocą i zabija ludzi?
 
O autorze:
Konrad Chęciński - nauczyciel języka angielskiego z wieloletnim stażem, wicedyrektor w I LO w Piotrkowie Trybunalskim, jednej z najstarszych szkół w Polsce. Pasjonat literatury brytyjskiej (nie tylko kryminałów). Wielbiciel twórczości Joyce’a, Becketta oraz sióstr Bronte. Miłośnik filmów o Jamesie Bondzie i wycieczek rowerowych. „Zło w Cmentarnej Górze” jest jego pierwszą książką. 

comments powered by Disqus