I Ty możesz zostać zabójcą potworów – CD PROJEKT RED ogłosił oficjalnego larpa w uniwersum Wiedźmina

Autor: Dastin Wawrzyniak Redaktor: Motyl

Dodane: 11-08-2021 22:03 ()


W tym tygodniu CD PROJEKT RED ogłosił, że Witcher School odbywający się od kilku lat na najpiękniejszych polskich zamkach, jest oficjalnie licencjonowanym larpem w uniwersum Wiedźmina, które pokochali miłośnicy gier z całego świata.

Szkoła Wiedźminów działa w Polsce od 2015 roku i od tamtej pory wzięło w niej udział ponad 2 tysiące osób z 52 krajów na świecie. To jedyna taka okazja, żeby na 3 dni zamieszkać w prawdziwym zamku, przejść wiedźmińskie szkolenie pod okiem profesjonalnych trenerów, zapolować na potwory znane z bestiariusza a nawet spotkać niektóre postaci znane z książek i gier.

- Żeby wziąć udział w Witcher School nie trzeba specjalnych wymagań – mówi Dastin Wawrzyniak z agencji 5 Żywiołów, organizator wydarzenia – w cenie biletu jest podstawowy kostium, postać wiedźmińskiego adepta stworzona przez naszych scenarzystów, a przed grą odbywają się warsztaty, które wyjaśnią zasady gry i bezpieczeństwa, ze specjalnym uwzględnieniem osób, które są na wydarzeniu po raz pierwszy.

Wraz z nastaniem zmroku zaczyna się przygoda, na wiedźmińskich adeptów czekają nie tylko treningi, ale żyjący świat, pełnokrwiste postaci tła z własnymi celami, trudne moralne wybory i wydarzenia wspierane efektami specjalnymi i pirotechniką. Na koniec przyjdzie im podjąć najważniejszą decyzję – czy poddadzą się Próbie Traw i zostaną wiedźminami.

Na stronie Witcher School można znaleźć wiele informacji dotyczących tego, jak wygląda przygoda oraz zdjęć prezentujących sceny z gry, które wyglądają niczym kadry z serialu Netflixa. Jest także lista nadchodzących wydarzeń z informacją o dostępności biletów.

– Na tę chwilę mamy harmonogram na jesień 2021 i są jeszcze wolne bilety na międzynarodowe wydarzenia w języku angielskim, ale już pracujemy nad planami na przyszły rok – dodaje Dastin Wawrzyniak – mamy nadzieję ogłosić je jak najszybciej, ponieważ dzięki licencji CD PROJEKT RED – zainteresowanie naszym wydarzeniem wzrosło.

Witcher School ma za sobą ponad 30 zorganizowanych edycji, a biorąc pod uwagę, że świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego zdobywa przebojem cały świat – prawdopodobnie kolejnych kilkadziesiąt przed nimi.

Larp to forma rozrywki coraz bardziej popularna na świecie i organizowana z coraz większym rozmachem. Jak działa larp?

  • Jak akcja dobrego filmu lub serialu – ale to ty decydujesz jak potoczy się akcja.
  • Jak rola w teatrze improwizowanym – bez reżysera, scenariusza i widowni.
  • Jak zabawa w policjantów i złodziei – tylko z dużo fajniejszymi zabawkami.
  • Jak wehikuł do całkiem innego świata – i krótka przerwa od rzeczywistości.

Osoba do kontaktu:
Dastin Wawrzyniak, biuro@5zywiolow.com, 660 207 606


comments powered by Disqus