„Lampart” na ostatniej prostej

Autor: Przemysław Mazur Redaktor: Motyl

Dodane: 26-06-2021 15:52 ()


Miło nam poinformować, że znany m.in. z łamów magazynu „Komiks i my” Mieczysław Skalimowski artystycznej „broni” nie porzuca. Tym sposobem po opublikowanych w ubiegłym roku albumach „Wereszko Niezłomny” oraz „Ucieczka z Gestapo w Białej” rzeczony autor już wkrótce zaproponuje kolejną swoją realizację. Co więcej, we współpracy z dobrze sobie znanym scenarzystą.
 
Mowa tu o księdzu Robercie Bartosiku, który już wcześniej współpracował z twórcą m.in. „Przygód Stefana” przy okazji komiksów „Parafia Żeszczynka” oraz „Dusza leśnika”. Tym razem ów duet (wpierany ponadto przez odpowiedzialnego za skład przedsięwzięcia Tomasza Gadomskiego) przybliży losy sierżanta Adama Ratyńca pseud. „Lampart”, kolejnego przedstawiciela Podziemia Niepodległościowego, który zmuszony był konfrontować się zarówno z okupantem niemieckim, jak i sowieckim.
 
Jak wielu podobnych mu patriotów swoją niezłomność przypłacił on życiem. Niemniej, zanim do tego doszło (tj. przed majem 1952 r.), udzielał się on w strukturach m.in. 6 Wileńskiej Brygady Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość dowodzonej przez znanego także fanom komiksów historycznych kapitana Władysława Łukasiuka pseud. „Młot”. I to właśnie na kanwie przekazów dotyczących tej nieprzeciętnej osobowości powstał album, który już niebawem trafi do dystrybucji, o czym nie omieszkamy powiadomić.   

Galeria


comments powered by Disqus