„Fastnachtspiel” - klasyka komiksu po raz pierwszy w całości!

Autor: Wydawnictwo 23 Redaktor: Motyl

Dodane: 18-03-2021 12:13 ()


Już 2 kwietnia premierę będzie miało zbiorcze wydanie komiksu Fastnachtspiel Marka Turka. Oniryczna, surrealistyczna seria, tworzona od końca lat 90. po raz pierwszy zostanie opublikowana w w całości.

Tytuł: Fastnachtspiel. Wydanie zbiorcze
Autor: Marek turek
Format: 210x297mm
Druk: cz.-b.
Liczba stron: 340
Okładka: twarda
Data premiery: 2 kwietnia 2021
ISBN: 978-83-953767-8-8

 

Gdzieś na krańcu czasu znajduje się Miasto. Miasto, w którym metafizyka przeplata się z groteską. Miasto, w którym prawa fizyki oraz biologii zdają się być zupełnie inne. Miasto, z którego nie ma ucieczki. Miasto, w którym żyją Człowiek o Dziwnym Spojrzeniu, archanioł Rivanol, Śpiewacze, golem Zygmunt i wiele innych, równie dziwacznych istot. Miasto, w którym rządzi Zadziwiający Pan Burmistrz. Miasto, w którym działa Stowarzyszenie Anonimowych Męczenników. Miasto, nad którym świeci mechaniczny księżyca. Miasto, w którym grasuje Tobiasz Przeklęty. Miasto, w którym…

Miasto, w którym rozgrywa się akcja Fastnachtspiela.

Marek Turek (Bellmer. NiebiografiaNeSTWydział 7) jest jednym z najbardziej oryginalnych polskich artystów komiksowych. Fastnachtspiel to jego największe dzieło – 340 stron wypełnionych niepokojem, lękiem, subtelną grozą, kafkowskim nastrojem i surrealizmem, a wszystko to wyrażone za pomocą pełnych ekspresji, czarno-białych rysunków.

Galeria


comments powered by Disqus