„Bikini Killer. Seryjny Morderca Charles Sobhraj – jego życie i zbrodnie” - zapowiedź

Autor: Replika Redaktor: Motyl

Dodane: 12-03-2021 17:20 ()


Już 2 kwietnia będzie miała miejsce polska premiera serialu The Serpent (polski tytuł: Wąż), wyprodukowanego przez BBC i platformę Netflix. Jego inspiracją była prawdziwa historia Charlesa Sobhraja, seryjnego mordercy o pseudonimie „Wąż”, który w latach 70. XX wieku tropił i zabijał zachodnich turystów na terenie Azji Południowo-Wschodniej.

Nakładem Wydawnictwa Replika ukazała się biografia Charlesa Sobhraja, autorstwa Jarosława Molendy, zatytułowana Bikini Killer. Seryjny Morderca Charles Sobhraj – jego życie i zbrodnie, którą chciałbym Państwa zainteresować. W załączniku przesyłam materiały prasowe dotyczące książki oraz jej autora.

Charles Sobhraj był bardzo błyskotliwym mężczyzną o wielkim uroku osobistym, a jednocześnie bezwzględnym potworem. Działał jak kameleon – umiał grać zarówno człowieka Zachodu jak i Wschodu, przedstawiciela różnych profesji. Ze względu na swój modus operandi zyskał przydomki „Wąż” i „Bikini Killer”. Jest podejrzany o nawet dwadzieścia zabójstw. Mordował przede wszystkim na słynnym w latach 60. i 70. szlaku hipisów w Tajlandii, Nepalu, Malezji, Indiach, polując głównie na zachodnich turystów. Jego czarująca powierzchowność kryła mężczyznę zdolnego do najpotworniejszych czynów. Zabijał z zimną krwią, nie znał litości i nie miał wyrzutów sumienia. Potrafił po mistrzowsku manipulować ludźmi, doskonale zacierał ślady i przez wiele lat wodził policję za nos. Do dziś uważany jest za jednego z najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych kryminalistów na świecie.


comments powered by Disqus