Marcowe nowości Timof Comics

Autor: Paweł Timofiejuk Redaktor: Motyl

Dodane: 10-03-2021 17:11 ()


Prezentujemy marcowe nowości wydawnictwa Timof Comics, które trafią do sprzedaży 19 i 29 marca 2021 roku. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami zapowiedzianych tytułów.  

 

Popioły

Scenariusz i rysunki: Álvaro Ortiz
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-37-3
Format: 155x220
Oprawa: twarda
Liczba stron: 184
Druk/barwność: Kolor
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli i młodzież
Komiks nr 324
Wydanie: I
Data wydania: 19 marca 2021 r.

Polly, Moho i Piter nie widzieli się przez kilka lat. Teraz wyruszają na wyprawę w nieznane. Spotykają ludzi, z innymi się rozmijają, nabijają kilometry, są ścigani, śpią w przydrożnych motelach. Jest i cmentarzysko statków, piwa tyle, ile trzeba, rozmowy, kace oraz odrobina przemocy i napięcia uczuciowego… (oraz oczywiście małpa!).

Emocjonalny i odjechany road movie, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje…

Nowy, na polskim rynku, komiks autora Murderabilia.

„Álvaro Ortiz postanowił wymieszać elementy Rodziny Soprano, The Wire, Co się wydarzyło w Madison County, dorzucił trochę Paula Austera i Davida Lyncha, i mieszał tak długo, aż wyszło coś takiego. A ponieważ nie miał pod ręką mięty, to dodał szczyptę własnej, chorej, lecz zaskakującej wyobraźni, która wyostrza prawdziwy smak tej opowieści. Jak ja tego Ortiza nie znoszę za sposób kolorowania, za magię, która emanuje z jego pejzaży miejskich i wiejskich, jak ja bym chciał, żeby się poślizgnął w łazience w chwili samozachwytu nad niezwykle ludzkim wymiarem swoich postaci…”

ALFONSO ZAPICO, autor Café Budapeszt i Dublińczyka.

Szósty rewolwer: Czas umarłych

Scenariusz: Cullen Bunn i Brian Hurtt
Rysunki: Mike Norton
Kolory: Bill Crabtree
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-23-6
Format: 170X260
Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 325
Wydanie: I
Data wydania: 19 marca 2021 r.

Roberto Vargas i Jesup Sutter odegrają kiedyś istotne role w zaciętej walce o kontrolę nad Szóstym rewolwerem. Jeden z nich to agent Rycerzy Salomona, drugi to mnich w służbie Miecza Abrahama. Oto historia, która zmieni ich obu w ludzi, jakimi ich poznaliście. Odradza się starożytny bóg śmierci, a różnorodne frakcje gotują się do skorzystania na jego przebudzeniu.

Sekrety tego potężnego stworzenia wpadają w ręce Abigail Redmayne, a mrowie tajnych agentów, nekromantów i nieumarłych grozi przejęciem jej ciała i duszy.

„Szósty rewolwer wydaje się być bardziej odkryciem niż dziełem pisarskim”. – Kelly Sue DeConnick, Pretty Deadly, Bitch Planet

„…pełen niesamowitych, klimatycznych scen i dziwacznych pomysłów, pięknie zrealizowanych”. – Kurt Busiek, The Autumnlands: Tooth & Claw

„To nie tylko świetna mieszanka popularnych motywów. To doskonały przykład tego, jak genialne pisarstwo i ilustracje wynoszą komiksy ponad jakiekolwiek inne medium”. – Matt Kindt, Mind MGMT

Pewna historia

Scenariusz i rysunki: Gipi
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-25-0
Format: 215x290
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Dojrzali czytelnicy
Komiks nr 326
Wydanie: I
Data wydania: 29 marca 2021 r.

PEWNA HISTORIA to dwie historie. Jedna Silvana Landiego, pisarza, który tuż przed pięćdziesiątką widzi, jak jego życie się rozpada, a druga jego przodka Maura, żołnierza podczas rzezi zwanej pierwszą wojną światową. Pod niebem wspaniałej i okrutnej przyrody, zarówno wczoraj, jak i dziś, Gipi opowiada o kruchości i pięknie, o ludzkich łzach i nadziejach. Historia o wiecznym spadaniu w otchłań i o tym, że mimo wszystko za każdym razem można się podnieść.

GIPI (Gian-Alfonso Pacinotti) urodził się w Pizie w 1963 roku. W Polsce ukazały się jego następujace komiksy: Sala prób (2008, kultura gniewu), Ziemia swoich synów (2017, timof comics), S. (2018, timof comics).

Galeria


comments powered by Disqus