Lutowe nowości książkowe HarperCollins Polska

Autor: HarperCollins Polska Redaktor: Motyl

Dodane: 14-02-2021 15:47 ()


Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych.

Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA dla starszych

Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cykl przeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek opatrzony logotypami:

Dedykowany dzieciom, które chcą wiedzieć więcej i chcą kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka. Tak jak, w tytułach dedykowanych młodszym, tutaj również będą publikowane różne podcykle, np. Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać i inne.

 

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. PRZYGODY Z NAUKĄ

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek Przygody z nauką. Autorzy serii to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Każda część zawiera 10 prostych, ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% - działając. I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką.

Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.

Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Autor: Cécile Jugla, Jack Guichard

Ilustrator: Laurent Simon

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Oprawa: twarda

Objętość: 32 strony

Format: 195x220

Cena: 22,99

ISBN: 978-83-276-5863-0

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 24.02.2021

 

Książka Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką zachęca do prostych eksperymentów i pomaga w nauce w przyjazny sposób. Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Jak zrobić wulkan? Zanurzając cytrusy w wodzie, dzieci odkryją prawo Archimedesa; pisząc tajną wiadomość, zrozumieją proces karmelizacji, a robiąc biały ser i czyszcząc monety, poznają działanie kwasu.

 

Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Autor: Cécile Jugla, Jack Guichard

Ilustrator: Laurent Simon

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Oprawa: twarda

Objętość: 32 strony

Format: 195x220

Cena: 22,99

ISBN: 978-83-276-5864-7

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 24.02.2021

 

Książka dla dzieci Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką zachęca do prostych eksperymentów i pomaga w nauce w przyjazny sposób. Czy można jeść papier? Dlaczego kulka papieru spada szybciej niż kartka? Da się przekroić banana papierem? Robiąc papierowe samoloty, dzieci nauczą się zmniejszać opór powietrza; łącząc dwie książki bez kleju zrozumieją, na czym polega tarcie, a pisząc tajną wiadomość, odkryją, że papier przepuszcza światło.

Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Autor: Cécile Jugla, Jack Guichard

Ilustrator: Laurent Simon

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Oprawa: twarda

Objętość: 32 strony

Format: 195x220

Cena: 22,99

ISBN: 978-83-276-5862-3

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 24.02.2021

 

Książka dla dzieci Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką zachęca do prostych eksperymentów i pomaga w nauce w przyjazny sposób. Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Czy skorupka może być przezroczysta? Kręcąc jajkiem, dzieci poznają siłę bezwładności; a gotując je, odkryją, jak ciepło zmienia ciecz w ciało stałe.

 

NIEROZŁĄCZKI

Na pierwszy rzut oka Lilkę i Pestkę dzieli wszystko. Jedna jest spokojna, druga nie może usiedzieć na miejscu, jedna nieśmiała, drugiej wszędzie pełno, jedna woli różowe sukienki, druga to zdecydowanie typ chłopczycy skaczącej po płotach i drzewach. A jednak los je ze sobą zetknął i sprawił, że stały się nierozłączne. Pogodne i pełne humoru oraz przygód opowieści o przyjaźni, codziennych rozterkach, radościach, kłopotach i nieznośnym starszym rodzeństwie.

 

Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat

Autor: Annie Barrows

Ilustrator: Sophie Blackall

Tłumaczenie: Emilia Kiereś

Oprawa: miękka

Objętość: 136 stron

Format: 148x210

Cena: 22,99

ISBN: 978-83-276-5896-8

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 24.02.2021

 

W szkole Lilki i Pestki odbędzie się wieczór nauk przyrodniczych. Uczniowie z klasy pani Wesołej mają za zadanie znaleźć sposób na walkę z globalnym ociepleniem. Eryk planuje skonstruować śmieciowego robota pożerającego odpadki, Weronika postara się jak najdłużej wstrzymywać oddech. A co wymyślą Lilka i Pestka? Skonstruują coś ze sznurków? Zrobią coś, co wybuchnie? Przeprowadzą doświadczenie z kostkami lodu? A może… wpadną na zupełnie wyjątkowy pomysł!

Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę

Autor: Annie Barrows

Ilustrator: Sophie Blackall

Tłumaczenie: Emilia Kiereś

Oprawa: miękka

Objętość: 128 stron

Format: 148x210

Cena: 22,99

ISBN: 978-83-276-5897-5

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 24.02.2021

 

Lilka i Pestka potrzebują trochę pieniędzy. A na co? Na ser! Na dwa woreczki „niskotłuszczowego sera Belldeloon w małych porcjach specjalnie dla ciebie”.

Ale jak zarobić dziesięć dolarów? Czy przyjaciółki powinny zacząć opiekować się dziećmi? Brrr… pieluchy są okropne! Czy powinny zarabiać, myjąc samochody? Raczej nie. Czy powinny wydać gazetę? Tak! Lilka i Pestka muszą tylko wywęszyć w sąsiedztwie jakieś nowinki. Dowiadują się bardzo interesujących rzeczy. A najciekawiej robi się wtedy, kiedy sąsiedzi dostają gazetę do rąk!

Bractwo Zagrożonych

Autor: Philippe Cousteau; Austin Aslan

Ilustrator: James Madsen

Tłumaczenie: Dorota Stadnik

Oprawa: miękka

Objętość: 304 stron

Format: 145x215

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-6448-8

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 10.02.2021

 

Już czas, aby zwierzęta wzięły swój los we własne łapy!

Zwierzęta na Ziemi mają nie lada problem: temperatura rośnie, poziom wód się podnosi, na świecie jest coraz mniej pokarmu. Trzeba ratować istoty walczące o przetrwanie i zapobiec globalnej katastrofie.

To zadanie w sam raz dla Bractwa Zagrożonych. Supersilny niedźwiedź polarny, łuskowiec obdarzony talentem technicznym, wyjątkowo sarkastyczny narwal i orangutan marzyciel postanawiają ocalić zagrożone gatunki na Ziemi.

Zjazd na linie do jaskini? Zapętlenie obrazu wideo? Przekręcenie gałki w drzwiach, gdy nie ma się kciuków? Dla Bractwa nie ma rzeczy niemożliwych! Ale czy przyjaciele poradzą sobie także, gdy dwoje z nich zostanie porwanych przez złoczyńcę, który chce umieścić ludzi i zwierzęta na liście wymarłych gatunków?

Autorami tej emocjonującej i pełnej zwrotów akcji powieści są Philippe Cousteau, światowej sławy ekolog, gospodarz programu telewizyjnego Xploration Awesome Planet oraz Austin Aslan, autor książek z serii „TURBO Racers”.

 

MINECRAFT

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a prawdziwego rozpędu nabrała w 2014 roku, gdy twórca gry, studio Mojang, zostało kupione przez koncern Microsoft.  Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się książki i poradniki dla graczy – dotychczas w Polsce sprzedało się ponad milion egzemplarzy. 

W ofercie wydawnictwa HarperCollins Polska dostępne są jedyne na rynku oficjalne poradniki i książki na licencji studia Mojang. Dzięki zawartej w nich wiedzy, fani gry uzyska bezcenne wskazówki dotyczące funkcjonowanie w tym niebezpiecznym, ale fascynującym świecie. Dzięki nim możesz zostać budowniczym, wojownikiem, a nawet prawdziwym ekspertem!

 

Minecraft. Ostatnie starcie

Autor: Nick Eliopulos

Ilustrator: Luke Flowers; Chris Hill

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 144 strony

Format: 148x210

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-6058-9

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 24.02.2021

 

Kolejna odsłona przygód Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi, czyli szósta już część z serii powieści pt. „Kroniki Woodsword”, których akcja toczy się w świecie Minecrafta.

Nadciąga ostateczna konfrontacja i walka o najwyższą stawkę! Król Przywoływaczy wszedł w posiadanie niezwykle potężnego bloku. Czy Morgan i Ash wraz z resztą ekipy zdołają ocalić swój unikatowy minecraftowy świat? Tymczasem w świecie rzeczywistym na przyjaciół jak grom z jasnego nieba spada wstrząsająca wiadomość. Czy oznaczać ona będzie koniec gry… czy może zapoczątkuje coś nowego?

 

3 BAJECZKI PRZED SNEM

3 bajeczki przed snem to idealne książeczki dla maluszka. Zostały wydane w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze - jeszcze bardziej wyjątkowy. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Każda z bajek kończy się dobrze i jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem, a zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!

Tomek i przyjaciele. 3 bajeczki przed snem

Autor: Beata Żmichowska

Ilustrator: Mattel

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 200x223

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-6215-6

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 24.02.2021

 

W książce znalazły się urocze, niepublikowane dotąd opowieści o przygodach parowozu Tomka i jego przyjaciół: Diesel i kaczuszki, Marudny Kuba oraz Użyteczna kolej. Wszystkie zostały napisane na podstawie odcinków 20 sezonu serialu i ilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji. W tych zabawnych historiach Tomek odkrywa drugą twarz niezbyt sympatycznego na ogół Diesla, a Kuba uczy się śmiać sam z siebie. Lokomotywy kolei wąskotorowej mają okazję przekonać się o tym, że choć małe, są równie użyteczne jak wielkie maszyny!

 

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Animaccord

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 200x223

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-6036-7

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 24.02.2021

 

W książce znalazły się urocze, niepublikowane dotąd opowieści o przygodach Maszy, Niedźwiedzia oraz ich leśnych przyjaciół. Wszystkie zostały napisane na podstawie odcinków serialu i ilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji znanej wszystkim dzieciom. Tym razem Masza próbuje znaleźć potrawę, która zastąpi jej kaszę, wybiera się ze swym przyjacielem Niedźwiedziem na wielką wyprawę w góry i… uczy się naprawiać samolot, przeżywając przy tym bardzo zabawne perypetie.

Smerfy. 3 bajeczki przed snem 

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Peyo

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 200x223

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-6222-4

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 24.02.2021

 

W książce znalazły się opowieści o przygodach smerfów – Wierzbowe elfy, Smerf Trojański i Czarujkula. Bohaterowie opowieści biorą udział w dalekiej wyprawie, podczas której poznają nowych przyjaciół, muszą stanąć twarzą w twarz z Gargamelem, który nie cofnie się przed najbardziej podstępnymi pomysłami, aby je schwytać, i… pracują jak szalone pod urokiem pewnej sprytnej czarownicy.

Muminki. 3 bajeczki przed snem

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Moomin Characters

Tłumaczenie: Regina Mościcka

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 200x223

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-6214-9

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 24.02.2021

 

Muminki. 3 bajeczki przed snem to trzy niepublikowane dotąd opowieści o przygodach Muminków.  Bohaterowie rozwiązują w nich zabawne detektywistyczne zagadki – szukają skradzionego naszyjnika z pereł i słoika z dżemem, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, starają się rozwikłać zagadkę pewnej „zaczarowanej” walizki i przeżywają przy tym zabawne perypetie. Przepiękne ilustracje nawiązujące do oryginalnego stylu Tove Jansson przypadną do gustu czytelnikom w każdym wieku!


comments powered by Disqus