Krakers - głosowanie na komiks po wydaniu „Sennej zmory głodomora”

Autor: Krakers Redaktor: Motyl

Dodane: 07-02-2021 18:51 ()


Prace wydawnictwa nad czyszczeniem plansz do czwartego tomu „Sennej zmory głodomora” Winsora McCaya zostały zakończone. Rozpoczął się etap składu wstępnego, a później nastąpi etap nanoszenia polskich literek. Dwóch z trzech tłumaczy ukończyło tłumaczenia, okładka jest gotowa. Jak na razie nie ma opóźnień w planie wydawniczym. Komiks powinien ukazać się wiosną (kwiecień/maj) jeśli nie będzie opóźnień.

Tymczasem wydawca zastanawia się nad tym, jaki komiks wydać później. Aktualnie są dwie propozycje:1. „Atomowy Kid” („Atomo Kid”) – komiks hiszpański tworzony w czasach frankistowskich wydany również we Francji i Niemczech o przygodach superbohatera Atomowego Kida, który nie posiada co prawda nadnaturalnych mocy, ale jest nad wyraz sprawny fizycznie i posiada wiele gadżetów i urządzeń jak Batman. Akcja komiksu dzieje się na Ziemi i w kosmosie (najczęściej w kosmosie), więc jest to klasyczny komiks science fiction. Liczba materiałów pozwoliłaby na wydanie 2 tomów po ok. 200 stron. Komiks jest czarno-biały.2. „Kapitan Marvel jr” („Captain Marvel Jr.) – komiks amerykański z czasów II wojny światowej o przygodach nastoletniego superbohatera walczącego m.in. z hitlerowcami. Kapitan Marvel, aby uratować życie chłopca, podzielił się z nim swoimi mocami. Liczba materiałów pozwoliłaby na wydanie 2 lub 3 tomów po ok. 200 stron. Komiks domyślnie planowany jest w kolorach (niewielka ilość odcinków jest czarno-białych).

Więcej informacji, przykładowe grafiki i próbki komiksów (pełnych epizodów w formatach PDF) oraz ankietę (sondaż) dla głosowania (z opcją modyfikacji głosu w przypadku zmiany zdania) na stronie „Krakersa”.

Oddając głos „oba komiksy” oddasz 1 głos na „Kapitana Marvela Juniora” i 1 głos na „Atomowego Kida” (a nie po połowie punktu), w przypadku wybrania konkretnego tytułu, oddaje się na niego 1 głos. Celem jest zdobycie informacji, który komiks będzie lepiej się sprzedawać i jak wielkie będzie zainteresowanie (czy będzie to opłacalne ekonomicznie).


comments powered by Disqus