Nowości książkowe HarperCollins Polska listopad-grudzień 2020

Autor: HarperCollins Polska Redaktor: Motyl

Dodane: 23-11-2020 22:39 ()


Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

 

Mój pierwszy zegar. Akademia mądrego dziecka.

Autor: Rhea Gaughan, Mara van der Meer, Natalie Munday,

Kylie Hamley

Ilustrator: Becky Down

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Oprawa: kartonowa

Objętość: 10 stron

Format: 216x255

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-276-5860-9

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 12.11.2020

 

Ta zabawna książeczka jest doskonałym wprowadzeniem do rozmów o czasie.  Przyłącz się do czwórki przyjaciół, zobacz, jak wygląda ich typowy dzień i dopasuj godziny na zegarach. Oprócz ruchomego zegara dzieci znajdą w środku dodatkowe zadania i zagadki, które pomogą ćwiczyć spostrzegawczość.

Dlaczego nosimy maseczki?

Autor: Ilaria Capua

Ilustrator: Ilaria Faccioli

Tłumaczenie: Katarzyna Skórska

Oprawa: kartonowa

Objętość: 18 stron

Format: 210x260

Cena:36,99

ISBN: 978-83-276-6200-2

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 9.12.2020

 

Książeczka, w której autorka tłumaczy najmłodszym, co to jest wirus i jak się z nim zmagać. To opowieść pełna fantazji: mała dziewczynka Kaja dzięki sile wyobraźni spotyka się z maleńkim stworzonkiem – wirusem, który tłumaczy jej jak podróżuje po całym świecie i jak przenosi się na różnych ludzi. To kolorowa książeczka z okienkami zawierającymi naukowe informacje, żeby uczyć się bawiąc, żeby rozumieć bez strachu, żeby umieć rozpoznać niebezpieczeństwo i móc zapobiegać sytuacjom kryzysowym w przyszłości. Tłumaczy dzieciom: co to jest wirus, jak przed nim się bronić, po co są mydła i rękawiczki i czemu należy w szczególności dbać o dziadków. Autorką jest włoska uczona, wirusolożka Ilaria Capua, dyrektorka One Health Center of Excellence na Uniwersytecie Florydy. Książka napisana wiosną, w trakcie pierwszej fali pandemii podbiła zagraniczne rynki i zdążyła już trafić na pierwsze miejsce Children’s chart Books. Tylko w ciągu jednego miesiąca we Włoszech trzykrotnie dodrukowano 50 000 egzemplarzy. Również trzy razy wykupione zostały zapasy magazynowe Amazona.

 

BASIA

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.
Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego. 

Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

Basia. Wielka księga przedszkola [dodruk]

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: twarda

Objętość: 128 stron

Format: 200x250

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-6191-3

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 6.11.2020

 

Po „Wielkiej księdze słów” i „Wielkiej księdze pytań” przyszedł czas na „Wielką księgę przedszkola”!

Kiedy Basia pierwszy raz szła do przedszkola, trochę się cieszyła, a trochę bała. Chciała być duża, jak Janek, ale nie wiedziała, jak jej będzie w nowym miejscu. Czy pozna kogoś miłego? Co dokładnie będą robić? Teraz Basia ma 5 lat i wiele przedszkolnych koleżanek i kolegów. Razem bawią się w deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby, robią prezenty i chodzą na rytmikę. Niektórzy bardzo czekają na przyjście mamy, inni nie chcą wychodzić z przedszkola. Jedni nie lubią jeść, inni chcą więcej kotletów. Każdego dnia wydarza się coś nowego. I tak razem Basia i jej przedszkolni przyjaciele przeżywają cały przedszkolny rok!

 

KSIĄŻECZKA Z OKIENKAMI

Książeczki z tej serii można oglądać bez końca, otwierając na kolejnych stronach niewidoczne na pierwszy rzut oka kartonowe klapki, pod którymi kryją się najróżniejsze niespodzianki – postacie, przedmioty i zabawne komentarze. Książka została wykonana z wytrzymałej tektury i jest odporna na dziecięce eksperymenty, a poszukiwanie ukrytych elementów to świetna zabawa!

Masza i Niedźwiedź. Książeczka z okienkami

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Animaccord

Tłumaczenie: Karolina Marcinkowska

Oprawa: kartonowa

Objętość: 10 stron

Format: 260x240

Cena: 36,99       

ISBN: 978-83-276-5920-0

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 12.11.2020 [do 31.12.2020 wyłącznie w Empikach]

 

Niedźwiedź lubi miód, wędkowanie i spokojne popołudnia spędzane we własnym domu. Niestety, bez względu na to, co robi i gdzie jest, Masza nie odstępuje go na krok. Gdzie ukryła się tym razem? Aby ją odszukać, trzeba otworzyć wszystkie okienka w tej książce, a jest ich ponad dwadzieścia!

MINECRAFT

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a prawdziwego rozpędu nabrała w 2014 roku, gdy twórca gry, studio Mojang, zostało kupione przez koncern Microsoft.  Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się książki i poradniki dla graczy – dotychczas w Polsce sprzedało się ponad 1 milion egzemplarzy. 

W ofercie wydawnictwa HarperCollins Polska dostępne są jedyne na rynku oficjalne poradniki i książki na licencji studia Mojang. Dzięki zawartej w nich wiedzy, fani gry uzyska bezcenne wskazówki dotyczące funkcjonowanie w tym niebezpiecznym, ale fascynującym świecie. Dzięki nim możesz zostać budowniczym, wojownikiem, a nawet prawdziwym ekspertem!

Minecraft. Złap Creepera i inne Moby

Autor: Stephanie Milton, Thomas McBrien

Ilustrator: Mr Misang

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 40 stron

Format: 216x300

Cena: 36,99

ISBN: 978-83-276-5929-3

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 12.11.2020

 

Pięcioro z najbardziej nieustraszonych śmiałków wyrusza na misję, której celem jest wytropienie nieuchwytnych mobów. Łowy nie idą jednak zgodnie z planem… więc tropiciele potrzebują pomocy. Twojej pomocy! Przemierzaj bezdroża Świata Podstawowego i zapuść się do piekielnej otchłani Netheru, a nawet do przerażającego Kresu, aby ich wesprzeć. Czy zdołasz namierzyć te przebiegłe stwory?

 

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham [wznowienie]

Autor: Sam McBratney

Ilustrator: Anita Jeram

Tłumaczenie: Jarosław Mikołajewski

Oprawa: twarda

Objętość: 32 strony

Format: 215x245

Cena:36,99

ISBN: 978-83-276-6090-9

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 2.12.2020

 

Czasami szuka się słów, żeby komuś powiedzieć, jak bardzo go kochamy. Ale miłość niełatwo jest zmierzyć. Wiedzą o tym najlepiej Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając z tej pięknej i wzruszającej opowieści o uczuciach, cieple i zrozumieniu. To książka o miłości - wszechwładnej, potrzebnej do życia każdemu. To książka dla wszystkich kochających, kochanych i pragnących miłości.

 

 

BING

Bing jest trzyletnim króliczkiem, który jest bardzo ciekawy świata. Jego przygody do złudzenia przypominają codzienność dzieci w podobnym wieku. Każdy epizod zaczyna się typową dziecięcą czynnością, z którą muszą poradzić sobie bohaterowie: Bing, jego opiekun Flop, przyjaciele Sula i Pando oraz kuzyni Koko i Charlie. Mimo chęci nie zawsze im się udaje, popełniają błędy, na których się uczą. Czasami króliczkowi brakuje doświadczenia, aby przewidzieć skutki swojego zachowania. Gdy tak się dzieje Bing musi poradzić sobie ze swoimi uczuciami. Z pomocą Flopa udaje mu się odzyskać pewność siebie. Bing w Polsce gości na kanale dziecięcym MiniMini+ w animacji o tym samym tytule.

Bing. Książka do wyklejania [dodruk]

Ilustrator: Acamar Films, Brown Bag Films and Tandem Ltd.

Oprawa: miękka

Objętość: 16 stron

Format: 216x285

Cena: 11,99

ISBN: 978-83-276-6201-9

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 5.11.2020

 

Odkryj zupełnie nowy wymiar przyklejania! „Bing. Książka do wyklejania” to jednocześnie czytanka i wyklejanka – i to jaka! Wybierz dowolne naklejki i umieść je na tle. Zapełnij je różnymi elementami. Naklejki wielokrotnego użytku pomogą ci stworzyć idealną scenę. Możesz zmieniać swoją kompozycję do woli. Kiedy uznasz, że to już koniec, przewróć kartkę i zacznij zabawę od nowa! Każda strona to nowa przygoda – scena, którą zaprojektujesz sam! Baw się i przyklejaj bohaterów w coraz to nowych miejscach. To wszystko zależy tylko od Ciebie! Nie bój się kreatywności! Możesz zaprojektować dowolną scenę albo wzorować się na kadrach filmowych. Czy potrafisz odtworzyć swoją ulubioną bajkę?

Bing w ogrodzie.

Książka z otwieranymi okienkami [dodruk]

Autor: Emma Drage

Ilustrator: Acamar

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe

Oprawa: kartonowa

Objętość: 12 stron

Format: 209x209

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-6147-0

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 18.11.2020

 

Gdy Bing i Sula szukają biedronek, okazuje się, że w ogrodzie można natrafić na wiele różnych niespodzianek. Sympatyczną opowieść o przyrodniczych odkryciach ulubionego króliczka kilkulatków i jego przyjaciółki uzupełniają znajdujące się na stronach książeczki otwierane okienka. W każdym z nich czeka co innego – na przykład piłka, kwiat albo kotek – więc maluch razem z bohaterami odkrywa kolejne niezwykłe rzeczy. Historia opowiedziana w książce przeplata się z pytaniami, które dodatkowo naprowadzają dziecko na właściwy trop. To świetna zabawa, a jednocześnie okazja do wyćwiczenia koordynacji ręka-oko i… zaproszenie do odkrywania świata dookoła!

Bing. Pada deszcz.

Książka z otwieranymi okienkami [dodruk]

Autor: Stella Gurney

Ilustrator: Acamar

Tłumaczenie: Paulina Zagórska

Oprawa: kartonowa

Objętość: 12 stron

Format: 209x209

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-6148-7

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 18.11.2020

 

Gdy za oknem pada deszcz, Bing i Flop urządzają zabawę w poszukiwanie ukrytych w domu skarbów. Sympatyczną opowieść o przygodach ulubionego króliczka kilkulatków, który nudził się w czasie deszczu, uzupełniają znajdujące się na stronach książeczki otwierane okienka. W każdym z nich czeka niespodzianka – na przykład klocek do zabawy lub chrupiąca marchewka – więc maluch razem z Bingiem odkrywa kolejne przedmioty. Historia opowiedziana w książce przeplata się z pytaniami, które dodatkowo naprowadzają dziecko na właściwy trop. To świetna zabawa, a jednocześnie okazja do wyćwiczenia koordynacji ręka-oko i… zaproszenie do odkrywania świata dookoła!

 

Moje bajeczki o Bingu [dodruk]

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustracje: Acamar

Oprawa: flexi

Objętość: 128 stron

Format: 160x160

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-276-6202-6

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 30.11.2020

 

Oto Bing – króliczek, który kocha odkrywać świat! Wraz ze swoimi przyjaciółmi codziennie uczy się nowych, ciekawych rzeczy. Szkraby bawią się pod okiem cierpliwego Flopa, który w razie potrzeby pomaga wesołej gromadce. Historie z tej książeczki opowiadają o małych i dużych codziennych przygodach, w których przedszkolaki znajdą odniesienie do swoich własnych przeżyć. To ciekawa lektura, która jednocześnie bawi i uczy. Bing i jego przyjaciele zapraszają do wspólnej zabawy!

 

Bajki 5 minut przed snem [dodruk]

Autor: Beata Żmichowska

Ilustrator: Animaccord

Oprawa: flexi

Objętość: 176 stron

Format: 200x250

Cena: 36,99

ISBN: 978-83-276-6089-3

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 30.11.2020

 

Czytanie przed snem to dobry pomysł na miłe zakończenie dnia, a zbiór jedenastu krótkich i prostych opowieści o przygodach Binga i jego przyjaciół zachęca do samodzielnej lektury i pozwala oswoić się z książką! Historie, które znalazły się w zbiorze są nowe – nie były wcześniej publikowane.

 


comments powered by Disqus