Październikowe nowości książkowe HarperCollins Polska

Autor: HarperCollins Polska Redaktor: Motyl

Dodane: 16-10-2020 10:15 ()


Jesień mocno wkroczyła w nasze życie, wieczory coraz dłuższe… Zatem sporo wolnego czasu przed nami, który możemy spożytkować z książką. Zwłaszcza Ci młodsi czytelnicy rzadziej już na dworze, dlatego poniżej i w załączniku kilkanaście ciekawych pozycji by przetrwać w miłych okolicznościach jesienną aurę.

BASIA

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.
Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego. 

Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

 

Basia i chorowanie

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: twarda

Objętość: 24 strony

Format: 200x250

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-276-5893-7

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia – na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny – szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co Basia.

Opowieści Miśka Zdziśka

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: flexi

Objętość: 192 strony

Format: 160x200

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-5894-4

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Misiek Zdzisiek to najlepszy kumpel Basi. Jest z nią na dobre i na złe. Ale ten miś w kolorze miodu nie jest zwykłym pluszakiem. Wiedzie życie pełne przygód – czasem zabawnych, czasem mrożących krew w żyłach. Dzielny miś walczy z łóżkowym potworem, ratuje Małpkę, która ciągle wpada w tarapaty, albo odwiedza swoich niedźwiedzich krewniaków w zoo. Czasem sam bywa w opałach. Jednak nigdy nie traci humoru, bo ma wokół siebie prawdziwych przyjaciół. I ukochaną Basię, rzecz jasna!

 

Gwiezdny zegar. Cienista ćma

Autor: Francesca Gibbons

Ilustrator: Chris Riddell

Tłumaczenie: Anna Karina Kosek

Oprawa: miękka

Objętość: 496 stron

Format: 145x215

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-5571-4

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Imogen powinna być milsza dla swojej młodszej siostry Marie. I dla chłopaka mamy. A już na pewno nie powinna przechodzić przez drzwi w drzewie, do których zaprowadziła ją dziwna srebrzysta ćma.

Ale z drugiej strony… Kto zawsze robi to, co powinien?

Imogen i Marie zostają niespodziewanie uwięzione w magicznym królestwie, w którym nikt nie zachowuje się tak, jak powinien. Siostry walczą z czasem, uciekając przed potworami wyłaniającymi się po zmroku i szukając drogi powrotnej do domu. Z pomocą przychodzą im rozpieszczony książę, tańcząca niedźwiedzica, a nawet gwiazdy spoglądające na nie z góry…

„Gwiezdny zegar” to wciągająca, ponadczasowa fantastyczna opowieść napisana w zaskakującym nowym stylu. Pokochacie ją za specyficzny humor i nietuzinkowych bohaterów.

 

Nasza paczka i niepodległość.

O sześciu polskich świętach [wznowienie]

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Daniel de Latour

Oprawa: flexi

Objętość: 80 stron

Format: 190x230

Cena: 22,99

ISBN: 978-83-276-6125-8

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 28.10.2020

 

Jacek, Maśka, Jagoda, Wiktor i Malinowski każdą wolną chwilę spędzają w tajnej bazie ukrytej w parku. Wspólnie się bawią, rozmawiają, walczą z wrogim gangiem Maciupków… Ich przezabawne przygody stają się punktem wyjścia do rozmów o ważnych dla każdego z nas datach i istotnych wydarzeniach z historii Polski.

„Nasza Paczka i niepodległość” to nie tylko pełna humoru opowieść o grupie przyjaciół, lecz także sześć opowiadań o polskich świętach narodowych i mnóstwo ciekawostek historycznych.

 

ART

ART to wyjątkowa seria artystycznie wydanych książek przeznaczonych dla młodego odbiorcy. W ciekawy sposób przekazuje informacje na konkretny, wybrany temat. Rozwija zainteresowania dziecka i pobudza ciekawość świata. Zawsze pięknie, nietuzinkowo ilustrowana sprawi przyjemność zarówno dzieciom, jak i dorosłym kształtując poczucie estetyki. 

 

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?

Autor: Christopher Lloyd

Ilustrator: Mark Ruffle

Tłumaczenie: Mikołaj Golachowski

Oprawa: twarda

Objętość: 48 stron

Format: 245x275

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-5980-4

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Bonobo idą przez las, żeby zobaczyć, jak sobie radzi ich przyjaciel, który poprzedniego dnia wpadł we wnyki, i którego nie udało się uwolnić, choć wszyscy pomagali. Walenie nadają imiona konkretnym osobnikom. Kury różnymi dźwiękami opisują rozmaite życiowe sytuacje. Termity budują miasta z klimatyzacją, mrówki hodują grzyby, które karmią liśćmi… Gdy tylko bliżej przyjrzymy się zwierzętom, okazuje się, że bardzo wiele nas łączy. One też kochają, spiskują, oszukują, boją się i przeżywają żałobę, wiele ma nawet samoświadomość. Pisał o tym już Darwin, który uważał, że różnice między nami, a innymi zwierzętami mają wyłącznie charakter ilościowy, a nie jakościowy. A teraz, z myślą o dzieciach, zajmująco i rzetelnie omawia to Christopher Lloyd, którego poprzednie książki sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. W 13 rozdziałach autor przedstawia różne aspekty zwierzęcych osobowości i działań w zakresie uczuć, inteligencji i życia społecznego. Podaje niesamowite przykłady zwierzęcej komunikacji, współpracy, samoświadomości, miłości, agresji i wielu innych zagadnień, o których tradycyjnie myślimy, że są wyłącznie naszą domeną. Przekonajmy się, że niekoniecznie tak jest.

Świat starożytny w 100 słowach.

Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki.

Autor: Clive Gifford

Ilustrator: Gosia Herba

Tłumaczenie: Agnieszka Ucińska

Oprawa: twarda

Objętość: 112 stron

Format: 235x290

Cena: 51,99

ISBN: 978-83-276-6010-7

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Clife Gifford podjął się trudnej sztuki, by w 100 hasłach zawrzeć najważniejsze zdobycze cywilizacji rozwijających się nad Morzem Śródziemnym przez 3500 lat. Podczas podróży przez antyczny świat daj się zainspirować pomysłowym Egipcjanom, sławnym Grekom i potężnym Rzymianom. Spójrz w przeszłość i odkryj, co zawdzięczamy starożytnym cywilizacjom. Których wynalazków używamy do dziś? Które osoby miały największy wpływ na dziejowe losy? Które wydarzenia trzeba znać?

Książkę zilustrowała znakomita polska ilustratorka Gosia Herba, autorka m.in. nagradzanej w Polsce i na świecie książki "Balonowa 5".

Spacer po książce: https://www.youtube.com/watch?v=j37_s3X_cOI

Balonowa 5 [dodruk]

Autor: Mikołaj Pasiński

Ilustrator: Gosia Herba

Oprawa: twarda

Objętość: 48 stron

Format: 225x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-6140-1

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 16.10.2019

 

W kamienicy przy Balonowej 5 naprawdę dużo się dzieje. Słychać dźwięki instrumentów i czyjeś baaardzo głośne chrapanie. Na klatce schodowej unosi się zapach ciasta, ciągle coś stuka, puka, szura i podzwania… Mieszkańcy są różni, każdy ma jakieś hobby. A jednak nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy żyją w zgodzie. Dajcie się zaprosić na sąsiedzką wizytę! Poznajcie mieszkańców tej niezwykłej kamienicy – trochę zwariowanych i ekscentrycznych, ale zawsze radosnych i przyjaznych.

 

STAR TREK

Encyklopedia statków Star Trek.

Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości

Autor: Ben Robinson; Marcus Riley; Matt McAllister

Ilustrator: Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam ‘Mojo’ Lebowitz,

Robert Bonchune

Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar

Oprawa: twarda

Objętość: 240 stron

Format: 220x285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-276-5921-7

Grupa docelowa: 16+

Premiera: 14.10.2020

 

Ten wyjątkowy przewodnik to publikacja, na którą czekali polscy fani Star Treka. W książce znalazły się szczegółowe opisy statków Gwiezdnej Floty z XXIV wieku, w tym U.S.S. Enterprise NCC-1701-D, U.S.S. Voyager, pierwszego prawdziwego okrętu wojennego Gwiezdnej Floty, jakim był U.S.S. Defiant oraz statków klasy Akira. Ostatni rozdział został poświęcony służącej do podróży w czasie flocie z odległej przyszłości. Każdy opis uzupełnia unikalna grafika. Ilustracje, wykonane komputerowo na podstawie prawdziwych makiet statków wykorzystywanych w serialu, pozwalają ukazać najdrobniejsze szczegóły konstrukcyjne opisywanych maszyn, co jest szczególnie ważne w przypadku statków, które gościły na ekranach jedynie przez chwilę. Na rynku dostępna jest także pierwsza część encyklopedii poświęcona statkom Gwiezdnej Floty lat 2151-2293.

 

POWER RANGERS

 

Power Rangers. Rocznik. Fakty, bohaterowie, wyzwania

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Hasbro

Tłumaczenie: Paulina Zagórska

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 216x285

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-276-5933-0

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 30.09.2020

 

Power Rangers Beast Morphers powracają w wielkim stylu! Teraz są jeszcze skuteczniejsi, a to dzięki substancji Morph-X, która wytwarza czystą energię dla całego świata! Ale uwaga, tak silne źródło energii przyciąga również czarne charaktery, którym Power Rangers muszą stawić czoła – Morph-X nie może dostać się w niepowołane ręce. Każdy Ranger ma cząstkę DNA pochodzącą od zwierzęcia, dlatego Czerwony Wojownik jest szybki jak gepard, Niebieski – silny jak goryl, a Żółty – zwinny jak królik. Gdy się zjednoczą, ich moc jest niepowstrzymana! W tej niezwykłej książce znajdziesz fakty na temat swych ulubionych bohaterów, ciekawostki dotyczące serialu i łamigłówki, których rozwiązywanie przyniesie ci wiele satysfakcji!

Power Rangers. Zadania i wyzwania

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Hasbro

Tłumaczenie: Paulina Zagórska

Oprawa: miękka

Objętość: 32 strony

Format: 216x285

Cena: 26,99

ISBN: 978-83-276-5932-3

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 30.09.2020

 

Power Rangers Beast Morphers to dzielni wojownicy, którzy zawsze stają w obronie dobra! Ta niezwykła książka będzie nie lada gratką dla fanów serialu o ich niesamowitych przygodach. W środku znajdziesz zadania i łamigłówki o zróżnicowanym poziomie trudności, które zapewnią mnóstwo świetnej zabawy zarówno tym młodszym, jak i trochę starszym miłośnikom Czerwonego Wojownika i jego przyjaciół.  Dołączone do książki kolorowe naklejki będą dodatkową atrakcją. Go go Power Rangers!

 

MINECRAFT

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a prawdziwego rozpędu nabrała w 2014 roku, gdy twórca gry, studio Mojang, zostało kupione przez koncern Microsoft.  Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się książki i poradniki dla graczy – dotychczas w Polsce sprzedało się ponad 1 milion egzemplarzy. 

W ofercie wydawnictwa HarperCollins Polska dostępne są jedyne na rynku oficjalne poradniki i książki na licencji studia Mojang. Dzięki zawartej w nich wiedzy, fani gry uzyskają bezcenne wskazówki dotyczące funkcjonowania w tym niebezpiecznym, ale fascynującym świecie. Dzięki nim można zostać budowniczym, wojownikiem, a nawet prawdziwym ekspertem!

Minecraft. Zagadka lochów

Autor: Nick Eliopulos

Ilustrator: Luke Flowers, Chris Hill

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 144 strony

Format: 148x210

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-276-5927-9

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 30.09.2020

 

Kolejna odsłona przygód Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi, czyli piąta część z serii powieści pt. „Kroniki Woodsword”, których akcja toczy się w świecie Minecrafta.

Tym razem przyjaciele niespodziewanie trafiają głęboko pod ziemię i znajdują się w samym środku niezwykłych wydarzeń. Od powodzenia ich misji zależą losy całego świata. Stanowiąc drużynę są pewni, że stawią czoła wszystkiemu, co napotkają w podziemnych lochach. Gdyby jednak tylko wiedzieli, co ich czeka… Gdyby choćby przez chwilę pomyśleli, że zostali zwabieni w niebezpieczną pułapkę… może wtedy inaczej pokierowaliby swoją wyprawą.

Wydanie oficjalne na licencji studia Mojang.

Minecraft. Rocznik 2021

Autor: Dan Whitehead; Thomas McBrien

Ilustrator: Ryan Marsh

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 216x285

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-276-5889-0

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 30.09.2020

 

Oto kolejny Rocznik Minecrafta. Przedstawiono w nim wiele ciekawych wydarzeń, które miały miejsce w świecie MInecrafta w ostatnim czasie! Niesamowita przygoda – Minecraft Dungeons – pozwoli poznać Świat Podstawowy w całkiem inny sposób! Podczas eksplorowania przerażających i dziwnych biomów Netheru będzie można zwiedzić i poznać ich nowych mieszkańców. Nowy Rocznik pokazuje też, w jaki sposób Minecraft jest wykorzystywany do przekształcania przestrzeni miejskiej i projektowania jej na nowo! Uczy również, w jaki sposób programować z Minecraftem SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ!

Minecraft. W świecie gry i inne historie

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Oprawa: pudełko

Objętość: 576 stron

Format: 150x217

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-276-5928-6

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 14.10.2020 (14-28.10.2020 wyłączność w EMPIK)

 

Cztery powieści z serii Kroniki Woodsword w eleganckim prezentowym opakowaniu i miękkiej oprawie. W pudełku znalazły się wydawane wcześniej osobno i bestsellerowe tytuły Minecraft: W świecie gry, Noc nietoperzy, Na głęboką wodę i Mob w maszynie. Nowe wydanie w etui to pomysł na fantastyczny prezent dla doświadczonych fanów gry i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Minecraftem! Powieści powstały z myślą o czytelnikach w wieku 7+.

 

Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Ryan Marsh, Joe McLaren

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 216x285

Cena: 64,99

ISBN: 978-83-281-4847-5

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Wielka kolekcja kreatywnego budowania to pomysł na prezent zarówno dla wytrawnych fanów Minecrafta, jak i dla tych, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z jedną z najpopularniejszych gier wszech czasów. W eleganckim pudełku znalazły się dwa miniprzewodniki pełne praktycznych wskazówek, rad i dobrego humoru. Dzięki nim stworzysz krainę zombie i park rozrywki z prawdziwego zdarzenia! Trzecia książka w zestawie to pełen inspiracji szkicownik, w którym dasz upust swojej twórczej fantazji, rysując, bazgrząc i projektując. Uzupełnieniem kolekcji jest fantastyczny plakat i zawieszka na drzwi.

 

Minecraft. Niesamowite bazy.

Budowle pobudzające wyobraźnię

Autor: Thomas McBrien

Ilustrator: Ryan Marsh

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 96 stron

Format: 300x245

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-5924-8

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 28.10.2020

 

Odwiedź legendarne bazy Dwunastki - członków gildii wytrawnych budowniczych, gotowych zaprezentować swoje największe dzieła, w tym m.in. statki powietrzne oraz niezwykłe podwodne siedziby! Poznaj ich najlepsze sztuczki i rady, dzięki którym stworzysz fantastyczne tematyczne bazy, podołasz największym budowlanym wyzwaniom i skonstruujesz skomplikowane mechanizmy z czerwonego kamienia. Ta pełna ciekawych, unikatowych konstrukcji książka pobudzi wyobraźnię zarówno młodszych, jak i starszych fanów Minecrafta.

 

ROBLOX

 

Roblox. Rocznik 2021

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Matthew Burgess

Tłumaczenie: Konrad Mazurek

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 216x285

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-276-5925-5

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Ta książka to propozycja zarówno dla początkujących graczy, jak i tych, którzy przemierzają największą platformę z grami na świecie już od dawna. Pierwsi znajdą tu mnóstwo wskazówek dotyczących tego, jak rozpocząć swoją przygodę z Roblox, jakie gry wybrać na początek, jak grać bezpiecznie na różnych urządzeniach i jak z użytkownika krok po kroku stać się projektantem gier. Bardziej doświadczeni czytelnicy skorzystają z podpowiedzi odnośnie niszowych, mniej znanych, a mimo to wartych wypróbowania tytułów dostępnych na platformie. Oprócz informacji, ciekawostek czy zestawień najpopularniejszych i najciekawszych projektów Roblox w książce znalazły się także zabawne zadania i łamigłówki związane z poszczególnymi typami gier. Świetna zabawa gwarantowana! 

 

MUMINKI

Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY

polsko-angielski

Autor: Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen

Ilustrator: Riikka Turkulainen

Tłumaczenie: Marta Stochmiałek

Oprawa: twarda

Objętość: 80 stron

Format: 250x300

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-276-6031-2

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 28.10.2020


Pięknie ilustrowany słownik polsko-angielski to zaproszenie do nauki i zabawy z Muminkami – kultowymi bohaterami powieści Tove Jansson. Słownik zawiera podstawowe słownictwo i zwroty w języku polskim i angielskim. Książka ta to doskonały prezent dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, a także dla ich rodziców, którzy Muminka, Pannę Migotkę czy Małą Mi pamiętają z własnego dzieciństwa. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają bohaterów mieszkających w Dolinie Muminków – ich codzienne zajęcia, rytuały, dowiadują się, co lubią, co ich bawi i czego się boją. 

Z Muminkiem i jego przyjaciółmi uczą się, jak w języku angielskim nazywać dni tygodnia, miesiące, pory roku, kolory, kształty czy dźwięki. Poznają litery i cyfry. Powtarzają podstawowe słownictwo i zwroty, dzięki którym będą potrafiły nazywać otaczający je świat, poznawać przyrodę.

 

BIBLIOTEKA BAJEK

Biblioteka Bajek to wiele godzin wspólnego czytania i doskonałej zabawy z ulubionymi bohaterami. Każdy przedszkolak odnajdzie w tej serii coś dla siebie. Biblioteka bajek to aż̇ 304 strony opowieści o przyjaźni, odwadze i współpracy. Te historie nie tylko wzruszą i rozbawią, ale też ukołyszą do snu twoje dziecko. Wraz z ulubionymi bohaterami twoje dziecko przeżyje wspaniałą przygodę̨ i pokocha wspólne czytanie.

 

Tomek i przyjaciele. Biblioteka Bajek

Autor: Beata Żmichowska

Ilustrator: Mattel

Oprawa: flexi

Objętość: 304 strony

Format: 200x223

Cena: 44,99

ISBN: 978-83-276-5879-1

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Na wyspie Sodor Tomek czuje się jak w domu – doskonale zna tu każdą stację, wiadukt czy bocznicę. Ale czasem lokomotywa numer jeden pracuje w bardzo odległych zakątkach świata, gdzie poznaje nowych przyjaciół. Czy wiesz, że w Indiach dzielny parowóz pomagał chronić tygrysy? Z kolei w dalekiej Australii podczas pożaru ratował koale, a w Chinach widział… ogromnego smoka! Chcesz poznać te i inne przygody? Otwórz tę książkę i ruszaj w niezwykłą podróż z Tomkiem i jego przyjaciółmi! W tym tomie znalazło się 18 nowych, niepublikowanych dotąd opowiadań napisanych na podstawie odcinków uwielbianego przez dzieci serialu.

 

Disney. Biblioteka Bajek o zwierzętach

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Dorota Radzimińska

Oprawa: flexi

Objętość: 304 strony

Format: 200x223

Cena: 44,99

ISBN: 978-83-281-4813-0

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Kolekcja osiemnastu opowiadań o przygodach najbardziej znanych i lubianych Disneyowskich zwierzaków. Pua i Heihei wyruszają na poszukiwanie idealnego podarunku, a Kopciuszek próbuje odnaleźć złośliwego kocura Lucyfera. Simba i Nala z kolei rozglądają się za najlepszym miejscem na bazę, a Figaro postanawia… uciec z domu. Co z tego wszystkiego wyniknie? Biblioteka bajek o zwierzakach i ich perypetiach to świetny prezent dla całej rodziny!

 

Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar

Oprawa: flexi

Objętość: 304 strony

Format: 200x223

Cena: 44,99

ISBN: 978-83-281-4814-7

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Kolekcja osiemnastu królewskich opowiadań o odważnych i dobrych księżniczkach Disneya. Przeczytaj o tym, jak dzielnie pokonują trudności, kierując się zarówno rozumem, jak i sercem! Dołącz do Belli, która wymyśla wraz z przyjaciółmi wyjątkową baśń, przekonaj się, jak Śnieżka skłoniła do snu swych siedmiu małych towarzyszy i odkryj sekret Grety – nowej myszki w pałacu Kopciuszka. Biblioteka bajek o przygodach księżniczek to doskonały prezent dla całej rodziny!   

 

OPOWIEŚCI Z DRESZCZYKIEM

Seria powieści z dreszczykiem dla dzieci, które uwielbiają się bać, a także dla tych, które chcą raz na zawsze poradzić sobie ze swoim strachem! Każda historia dobrze się kończy, a wynikający z niej morał będzie punktem wyjścia do intrygujących rozmów z kilkulatkiem. Fantastyczna, świecąca w ciemności, a przy tym bezpieczna dla dziecka okładka to dodatkowy atut książki!

 

Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem

Autor: Beata Żmichowska

Ilustrator: Animaccord

Oprawa: twarda

Objętość: 128 stron

Format: 185x235

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-276-5922-4

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 30.09.2020

 

9 uroczych (i tylko trochę strasznych) opowieści napisanych na podstawie serialu. „Straszne historie Maszy” to propozycja dla maluchów, które lubią się bać, a także dla tych, które chcą raz na zawsze poradzić sobie ze swoim strachem! Każda opowieść, której narratorką jest Masza, w zabawny, lekki i mądry sposób mówi o codziennych dziecięcych lękach. Bohaterowie boją się ciemności, wody, owadów albo koszmarnych snów i krok po kroku uczą się oswajać swoje obawy. 

Disney. Opowieści z dreszczykiem

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Regina Mościcka

Oprawa: twarda

Objętość: 128 stron

Format: 185x235

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-276-5861-6

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 30.09.2020

 

8 opowieści z dreszczykiem dla dzieci, które uwielbiają się bać! Przekonaj się, co takiego przestraszyło groźną Królową Kier i dlaczego Kapitan Hak, który do tej pory bał się tylko jednego krokodyla, drży na samą myśl o pewnej dziwnej klątwie. Sprawdź, czy miły i pomocny Kubuś może na jedną noc zamienić się we Franken-Misia, i kto pojawi się w środku burzowej nocy w domu Myszki Miki. Zawarte w tej książce urocze (i tylko trochę straszne) historie z najbardziej znanymi bohaterami bajek Disneya w rolach głównych to propozycja dla dzieci, które uwielbiają się bać!

 

NAJPIĘKNIEJSZE OPOWIEŚCI

Seria ta to zbiory krótkich opowiadań, w sam raz jako świetny pomysł na wieczorną lekturę albo miły początek dnia! Dzięki tym książkom starsi czytelnicy przypomną sobie historie z dzieciństwa, a młodsi po raz pierwszy będą mieli okazje odkryć perypetie znanych na całym świecie bohaterów, a przy okazji – spróbować swoich sił w samodzielnym czytaniu!

 

Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Storybook Art Team, Denise Shimabukuro,

Jordi Municio-Planas

Tłumaczenie: Dorota Radzimińska, Regina Mościcka

Oprawa: flexi

Objętość: 192 strony

Format: 140x190

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-276-5907-1

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Dwanaście opowiadań o przygodach Disneyowskich księżniczek: Ariel, Aurory, Pocahontas, Mulan, Śnieżki, Śpiąca Królewny, Belli, Tiany, Vaiany, Roszpunki, Meridy i Kopciuszka. Żadnej z tych historii nie znajdziesz na ekranie! Przeczytaj o tym, jak Dżasmina stara się odrestaurować pogrążony w ruinie rynek Agrabahu, a Mulan próbuje swych sił w wyścigu Smoczych Łodzi. Bella udaje się z nowo poznaną podróżniczką w fascynujący lot balonem, a mała Aurora stawia pierwsze kroki na deskach teatru i… dokonuje zaskakującej zamiany ról.

 

Disney klasyka. Najpiękniejsze opowieści

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Regina Mościcka, Małgorzata Fabianowska,

Bartłomiej Nawrocki

Oprawa: flexi

Objętość: 192 strony

Format: 140x190

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-276-5906-4

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Osiem klasycznych, ponadczasowych opowiadań opartych na najsłynniejszych filmach animowanych Disneya: Pinokio, Alicja w Krainie Czarów, Piotruś Pan, Dumbo, Król Lew, Zakochany kundel, Bambi i Księga Dżungli.  

Dzięki tej książce starsi czytelnicy będą mieli okazję przypomnieć sobie, co się przydarzyło drewnianemu pajacykowi, który bardzo chciał być chłopcem, i pewnej dziewczynce, która niebacznie wyruszyła w pogoń za Białym Królikiem. Z łezką w oku powrócą do opowieści o latającym słoniątku Dumbo i o parze psiaków, których połączyła wyjątkowa miłość. Młodsi po raz pierwszy będą mieli okazje odkryć perypetie znanych na całym świecie bohaterów, a przy okazji – spróbować swoich sił w samodzielnym czytaniu!

 

ZŁOTA KSIĘGA BAJEK

Złota Księga Bajek to złoty skarbiec ponadczasowych opowieści. Każdy tom to mnóstwo czytania na wiele wspólnych wieczorów. A także może zainspirować do ważnych rozmów z dzieckiem. To elegancka seria, w której tytuły na okładkach są napisane złotymi literami i ozdobione złotymi ornamentami. Dodatkowo atutem jest bardzo poręczny format. Całość sprawia, że te książki są idealne na prezent, a także mogą być ozdobą domowej biblioteczki. 

W skład serii Złota księga bajek wchodzi wiele innych tomów poświęconych ukochanym bohaterom bajek dziecięcych, np. Bob Budowniczy, Masza i Niedźwiedź, Kucyk Pony czy kolekcja opowiadań z najpiękniejszych filmów Disneya. Aż chce się mieć całą serię w swoim domu! 

Kot-o-ciaki. Złota księga bajek

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: CTC Network JSC

Oprawa: flexi

Objętość: 320 stron

Format: 148x210

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4718-8

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Zbiór 13 zabawnych opowieści o przygodach Kotociaków – trójki sympatycznych kotków znanych z kreskówki. Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków, a w każdym z nich bohaterowie przeżywają nowe, fantastyczne przygody. Przekonaj się, co dostał na urodziny Tatuś i kto w rodzinie kotociaków boi się latać samolotem. Stań oko w oko z kocimi kosmitami, weź udział w kocim konkursie piękności i pomóż przyjaciołom nakręcić film o… wielorybie. Każde z tych opowiadań to punkt wyjścia do wspólnej zabawy i rozmowy z dzieckiem.

Opowieści ze świata pociągów.

Robot Trains. Złota księga bajek

Autor: Beata Żmichowska

Ilustrator: CJENM Corp

Oprawa: flexi

Objętość: 320 stron

Format: 148x210

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4719-5

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 14.10.2020

 

Zbiór 13 zabawnych opowieści o perypetiach członków Stalowego Patrolu – nieustraszonych robotów-pociągów znanych z kreskówki. Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków drugiego sezonu kreskówki, a w każdym z nich bohaterowie przeżywają nowe, fantastyczne przygody. Weź udział w trudnej i niebezpiecznej akcji ratunkowej z Kayem, Alfem i Wiktorem, a potem zaprojektuj z Genie nowe, niesamowite moduły dla członków ekipy. Przekonaj się też, jaką moc posiada urocza Maxie, pomóż tropić rekiny w parku wodnym i sprawdź, czy Duke potrafi czasem być... miły i pomocny! Każde z tych opowiadań to punkt wyjścia do wspólnej zabawy i rozmowy z dzieckiem.

 

MOJA PIERWSZA BIBLIOTECZKA

4 przesympatyczne kartonowe książeczki w pięknym etui to dobry pomysł na prezent dla kilkulatka. Dzięki niewielkim rozmiarom książeczek kilkulatek może je z dumą "czytać" samodzielnie, oglądać bez końca i zabrać ze sobą na spacer, w podróż albo... do łóżeczka!  Kartonowe strony nie brudzą się łatwo, są wytrzymałe i odporne na najróżniejsze dziecięce pomysły!

 

Bing. Pora spać. Moja pierwsza biblioteczka

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Acamar

Tłumaczenie: Beata Żmichowska

Oprawa: kartonowa

Objętość: 40 stron

Format: 120x120

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-276-6115-9

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 28.10.2020

 

Każda książeczka jest poświęcona innej wieczornej czynności - Bing się kąpie, kładzie się do łóżeczka, słucha bajki, którą czyta mu Flop, a na koniec - mówi dobranoc całemu światu. Te urocze rytuały pomogą zasnąć nie tylko króliczkowi, ale i czytelnikowi!


comments powered by Disqus