Spotkanie z twórcą Cyberpunk 2020 oraz wielki finał Dream Cosplay Show na zakończenie PyrkONline

Autor: PyrkOnline Redaktor: Motyl

Dodane: 16-10-2020 10:05 ()


Dzięki festiwalowi PyrkONline fani fantastyki mają możliwość spotkać się wirtualnie  z twórcą Cyberpunka, Mikiem Pondsmithem oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach. Imprezę  zwieńczy niesamowity finał - Dream Cosplay Show, który odbędzie się 22 października. Warto tam być online! 

Pyrkon to jeden z największych festiwali fantastyki w Europie odbywający się co roku w Poznaniu. W oczekiwaniu na kolejną edycję (odbędzie się w 2021 roku!) wydarzenie zostało przeniesione  w całości do sieci jako PyrkONline dzięki inicjatywnie Klubu Fantastyki “Druga Era” oraz Allegro. Podczas pięciu ostatnich dni imprezy jej uczestnicy wezmą udział w wirtualnych spotkaniach  ze swoimi ulubionymi twórcami, w tym z takimi gwiazdami jak Mike Pondsmith, zabiorą głos w ciekawych debatach, a na koniec będą podziwiać Dream Cosplay Show, w trakcie którego najlepsi cosplayerzy przedstawią kulisy tworzenia kostiumów i wcielania się w swoich ulubionych bohaterów. Na wszystkich czekają również specjalne promocje i zniżki , o które zadbał współorganizator wydarzenia - Allegro - wraz z partnerami.  Wszystkie informacje oraz szczegółowy program wydarzenia znajdują się na: www.pyrkonline.allegro.pl 

Program ostatnich pięciu dni festiwalu PyrkONline zapowiada się niezwykle interesująco. Oto nadchodzące atrakcje:

  • Cyberpunk 2020... a może 2077?  (18 października, godz. 19:00)

Spotkanie z Mikem Pondsmithem (R. Talsorian Games), twórcą legendarnego papierowego RPG Cyberpunk 2020, na podstawie którego powstaje gra autorstwa CDP RED Cyberpunk 2077. 

Michał Wojtas i Mike Pondsmith w rozmowie o cyberpunku, procesie tworzenia gry i osiąganiu sukcesu. Jeśli Ciekawi Was współpraca Mike’a z CD Projekt RED przy „Cyberpunku 2077", co najbardziej podobało mu się w pracy nad projektem gry, a czego nie znosił i czy jego pomysły zawsze spotykały się z uznaniem, ten wywiad na pewno zaspokoi Waszą ciekawość! A może nawet dowiecie się o jednym, czy dwóch sekretach, jeszcze przed premierą gry?

Mike Pondsmith - karierę rozpoczął jako grafik reklamowy, związany z japońskimi grami wideo. Pracując w tej branży miał dużo kontaktu z wczesnymi grami crpg, co zaowocowało stworzeniem przez niego własnego, papierowego erpega - Mektona. Jednak to jego drugi projekt, wydany w 1988 roku Cyberpunk, zdobył ogromną sławę i popularność. Druga edycja Cyberpunka jest do dziś najbardziej rozbudowanym systemem w stajni R. Talsorian Games - posiada 44 podręczniki i dodatki. W późniejszych latach pracował nad wieloma innymi projektami, np. steampunkowym Castle Falkenstein, a także mniejszymi planszówkami i erpegami. Obecne współpracuje z CD Projekt Red przy Cyberpunku 2077, a jego głównym zadaniem jest trzymanie pieczy nad rozwojem świata przedstawionego i mechaniki gry.

  • Siła, zręczność i temperament, czyli Marcin Sergiusz Przybyłek o tworzeniu postaci w RPG (19 października, godz. 10:00)

Zastanawialiście się kiedyś, czym dokładnie są cechy, których wartości przypisujemy naszej postaci w RPG? Jak tak naprawdę mogą wpłynąć na jej charakter i zachowanie? Marcin Przybyłek pomoże nam to przeanalizować i opowie o klasyfikacji bohaterów i różnych podejściach do ich tworzenia.

  • Steampunk i ja – love-hate relationship (19 października, godz. 15:00)

Steampunk, przez jakiś czas promowany jako najbardziej obiecujący podgatunek w fantastyce, zawojował świat swoją charakterystyczną estetyką: przez wszystkie konwenty świata przelał się nieskończony strumień gogli, zegarków, gorsetów, obfitych spódnic i obcisłych pantalonów. A jednak epoka, która go zainspirowała, nie składa się w ładny obrazek. Powiedzmy Sobie szczerze – steampunkowa królowa jest naga i nie ma na sobie nowych szat, nawet gorsetu. Moja fascynacja rewolucją przemysłową od lat dorównuje tylko mojej irytacji steampunkiem. Rozbierzmy ten mechanizm na części i przekonajmy się, czy pod stertą pozłacanych zębatek jest jeszcze jakaś para. Zachęca prowadząca: Krystyna Chodorowska

  • Cyberpunkowy detektyw na tropie (19 października, godz. 18:00, 20 października, godz. 10:00 i 14:00)

Spotkanie z Marcinem Przybyłkiem, autorem świata Gamedec oraz Marcinem Rybińskim, dyrektorem kreatywnym Anshar Studios, które pracuje nad przygotowaniem izometrycznej gry RPG na podstawie prozy pisarza.

Gamedec to adaptatywna cyberpunkowa gra powstała na podstawie książek o tym samym tytule, w której gracz wciela się w detektywa tropiącego zbrodnie! Prelegenci opowiedzą o tym, jakie główne założenia realizuje gra, jak tworzy się kryminalne zagadki i z jakimi zagwozdkami mierzą się twórcy, którzy przenoszą książkowy świat na ekran komputera.

  • Eine small fantastique manga - o językach bardzo obcych w japońskim komiksie (20 października, godz. 15:00)

Mangi są oryginalnie wydawane w języku japońskim, prawda? No więc niby tak, ale niezupełnie. Twórcy nieraz prześcigają się w mniej lub bardziej udanych próbach urozmaicenia swoich dzieł zapożyczeniami z innych języków. Z jakim skutkiem? Co według pewnego autora znaczy zwrot „Allah akbar”? Te i inne sekrety zdradzi prowadzący prelekcję Paweł Dybała.

  • Misje wojskowe a sprawa czytelnictwa narodowego (21 października, godz. 12:00)

Magdalena Kozak opowie o wpływie czytelnika na rozwój fabuły w powieści interaktywnej, zderzeniu z internetową rzeczywistością i o tym, dlaczego na pustyni pisze się lepiej. Będzie też co nieco o magii i oczywiście o wybuchach i strzelaninach. Nie będzie nic o pościgach.

  • Dream Cosplay Show (21 października, godz. 16:00 - prezentacja uczestników, 22 października, godz. 18:00 - finał)

To będzie wyjątkowa odsłona konkursu cosplay. Po raz pierwszy w historii Pyrkonu wydarzenie zostanie zrealizowane w studiu nagraniowym przy użyciu nowoczesnych technik. Podczas wirtualnego spotkania z najlepszymi cosplayerami w Polsce widzowie poznają kulisy tworzenia kostiumów i wcielania się w role ulubionych bohaterów. Kto zwycięży? Jury ogłosi werdykt już 22 października. Takiego konkursu cosplay jeszcze w Polsce nie było! Będziecie mogli nie tylko przyjrzeć się wykonaniu strojów z bliska, ale również bliżej poznać cosplayerów. Co robią w życiu? Jak zaczęła się ich przygoda z tym hobby? Co sprawia im radość, a co powoduje trudności przy projektowaniu i wykonywaniu strojów? Poznacie 8 niesamowitych osób wcielających się w równie niesamowite postaci. Postaci, które poddane zostały ocenie wymagającego jury. Spotkacie bohaterów z takich światów jak: Mass Effect, Alicja w Krainie Czarów, Gears of War, Monster Hunter World Iceborne, Star Wars, Wiedźmin, Final Fantasy, League of Legends.

Kto wygra tę trudną rywalizację?

Promocje

Przez cały czas trwania PyrkONline na Allegro czekają specjalne zniżki, sięgające nawet 40%, które przygotowali czołowi producenci i wydawcy gier. Na jakie promocje można liczyć? Specjalne zniżki przygotowali dla Was między innymi Rebel, Multiversum, Black Monk, Q-Workshop, Cube, DW Rebis, Antykwariat Unikat,  Superbuzz, Steel Hog z Fabryką Słów oraz partnerzy Portal Games. Fani Dragon Ball , zwolennicy Władcy Pierścieni, Fallouta i wyznawcy Cthulhu złapią promocje nawet do -40%. Coś specjalnego znajdzie się również dla fanów Diuny i twórczości Rebecci F. Kuang. Obecnie jest dostępnych ponad 5 tys. ofert z oznaczeniem “Promocja” w kategoriach takich jak “Ksiązki i Komiksy”, “Gry”, “Gadżety” oraz “Rękodzieło” i każdego dnia przybywają nowe. Dostęp do wszystkich z nich można uzyskać poprzez stronę pyrkonline.allegro.pl


comments powered by Disqus