„Miejsce fantastyki w głównym nurcie literatury” – zapraszamy do dyskusji!

Autor: Zagłębiowska Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 20-09-2020 11:46 ()


Jakie miejsce zajmuje fantastyka w głównym nurcie literatury? Co sprawia, że niektórzy na sam dźwięk słowa "fantastyka" reagują alergicznie, a inni nie czytają nic innego? Jak postrzegają środowisko twórcy, tłumacze i wydawcy? Dziesiątki pytań, na które odpowiedzi zamierzamy poszukać wspólnie podczas wyjątkowego spotkania w Zagłębiowskiej Mediatece już 21 września 2020!

„Miejsce fantastyki w głównym nurcie literatury” to panel dyskusyjny inaugurujący tygodniowy projekt Zagłębiowskiej Mediateki „Fantastyka2020”.

W dyskusji udział wezmą: Sonia Draga, Anna Kańtoch, Piotr W. Cholewa. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Włoka.

Czekamy na Was w poniedziałek 21 września 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Wstęp możliwy tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze oraz Śląski Klub Fantastyki.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVP3 Katowice, oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, Nakanapie.pl, Fahrenheit.net.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran fan-dom.pl, Fantasmarium.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


comments powered by Disqus