Arkana pisania – warsztaty literackie z Michałem Cholewą

Autor: Zagłębiowska Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 29-08-2020 22:14 ()


Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu (ul. Kościelna 1)  zaprasza do udziału w warsztatach literackich dla młodzieży i dorosłych „Arkana Pisania" prowadzonych przez autora książek science fiction Michała Cholewę. Warsztaty odbędą się 24 września 2020 o godz. 17.00 w Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki. Udział w warsztatach jest bezpłatny, lecz liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

Stara mądrość ludowa głosi, że w każdym człowieku siedzi przynajmniej jedna książka. Rzeczywistość z kolei dobitnie pokazuje, że nie wszyscy owe siedzące w nich książki piszą. Warsztaty „Arkana pisania” mają za zadanie zaradzić temu problemowi.

Prowadzący Michał Cholewa - autor sześciu książek – przedstawi uczestnikom rzeczywistość pracy pisarza i realia rynku wydawniczego. Uczestnicy warsztatów poznają także najlepsze pisarskie praktyki i narzędzia przydatne w procesie twórczym, dowiedzą się jaka jest rola edytora i ile czasu zajmuje pisanie książek. Odpowiedzi na wszystkie pytania udzieli człowiek, któremu z sukcesem udało się pokonać wszystkie etapy stojące między pojawieniem się w głowie literackiego pomysłu, a wydaniem książki gotowej do sprzedaży.  Zapraszamy.

Regulamin udziału w warsztatach „Arkana pisania”:

  1. Warsztaty przeznaczone są dla uczestników powyżej 13. roku życia.
  2. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest podpisanie karty zgłoszeniowej oraz przesłanie jej na adres: multimedia.dorosli@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie jej osobiście do Multimediów dla Dorosłych (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, poziom 0, w poniedziałki w godzinach 12.00-20.00, od wtorku do piątku w godzinach 8.00-20.00). Karty do pobrania ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl
  3. W przypadku uczestników poniżej 18. roku życia kartę zgłoszeniową podpisuje opiekun prawny.
  4. Warsztaty odbywają się w ramach projektu Fantastyka2020 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  5. Warsztaty odbędą się w dniu 24.09.2020 o godz. 17.00.
  6. Udział w wydarzeniu jest dobrowolny i bezpłatny.
  7. W czasie trwania wydarzenia uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania wszystkich aktualnych zaleceń sanitarnych. W szczególności zaś do zasłaniania nosa i ust.
  8. O przyznaniu miejsca na warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy 10 miejsc.
  9. Nadesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze oraz Śląski Klub Fantastyki.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVP3 Katowice, oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, Nakanapie.pl, Fahrenheit.net.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran fan-dom.pl, Fantasmarium.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


comments powered by Disqus