Darmowe komiksy i warsztaty, czyli Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Autor: POP-ART Redaktor: Motyl

Dodane: 21-08-2020 14:09 ()


27 sierpnia 2020 (czwartek) zapraszamy wszystkich wielbicieli komiksu do pubu EXP w Szczecinie (ul. Mariacka 26). Tego dnia odbędzie się spotkanie promujące 3 numer zina „Cemęt”. Tematem tegorocznego wydania jest “Opera ko(s)miczna”. Odbędzie się również premiera komiksu “Piper” i spotkanie z jego rysownikiem - Wojtkiem “WU” Zielińskim. Wydarzenie organizujemy w wigilię Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Przypadek…?

Oprócz możliwości (nieodpłatnego!) zdobycia własnego numeru “Cemętu” podczas wydarzenia będzie można spotkać niektórych autorów antologii, porozmawiać z nimi i zdobyć rysografy.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty komiksowe, które poprowadzi Wojciech “WU” Zieliński.

Podczas warsztatów będą do wykonania krótkie zadania, które pozwolą Ci rozwinąć kreatywność i umiejętności rysunkowe; dodatkowo – dla chętnych – będzie możliwość, rozmowy z rysownikiem, dlatego nie krępuj się i przynieś swoje prace.

Program

16.30 - warsztaty komiksowe dla dorosłych i młodzieży 16+ (chęć udziału prosimy zgłaszać mailem na adres stowarzyszeniepopart@gmail.com)

18.00 - spotkanie z Wojtkiem “WU” Zielińskim, współautorem komiksu “Piper” i promocja “Cemętu 3”

O gościu

Wojtek “WU” Zieliński – jak kapitan planeta, trochę filozof, trochę konserwator zabytków, rysownik i społecznik; członek ZPAP; wspólnie z żoną współtworzy galerię Czorno Izba. Współpracował z takimi scenarzysta mi jak Elżbieta Łapczyńska, Paweł Kicman, Michał Olech, Andrzej Włudecki, Kuba Ryszkiewicz i Kamil Drążkiewicz. Wraz z żoną tworzy duet artystyczny XYZ. Miłośnik tego, co zamiecione pod dywan.

Spotkanie organizuje stowarzyszenie POP-ART. Partnerzy wydarzenia: EXP Pub i wydawnictwo Granda. Finansowane ze środków Miasta Szczecin.


comments powered by Disqus