„Fibi i jednorożec” tom 3: „Fibi kontra gobliny” - recenzja

Autor: Marcin Waincetel Redaktor: Motyl

Dodane: 04-08-2020 20:26 ()


Istoty nie z tego świata potrafią wpływać na codzienne losy zwykłych bohaterów! To szczera prawda, którą zapisana na kartach komiksowej serii „Fibi i Jednorożec”, skrzącej się humorem, przygodą, no i magią – czarem uzyskanym z prozy życia.

Bo Dana Simpson, scenarzystka i ilustratorka serii, potrafi w niezwykły sposób oddać zróżnicowane emocje – codzienne troski, ulotne szczęście, wyzwanie, jakim jest dorastanie, a także rodzinne życie. To wielka, choć nie jedyna wartość serii dedykowanej niby to dla najmłodszych, jak i dorastających czytelników, ale po którą z powodzeniem powinni zasięgnąć również dorośli. A przecież to już trzeci tom uroczej historii o dziewczynce Fibi i zaprzyjaźnionej z nią Marigold, żeńskiej przedstawicielce rodzaju jednorożców.

Co tym razem spotkało Fibi i Marigold? Otóż okazuje się, że rodzice dziewczynki postanowili – jak gdyby nigdy nic – wyrzucić z domu, ponieważ zjadła za dużo różowych pianek! Dobre sobie, czyż nie? Jednak w rzeczywistości zamierzają ją wysłać na obóz muzyczny, co rodzi zupełnie nowe perypetie. Ale to dopiero początek małych-wielkich wyzwań.

Bo też niezastąpiony duet przyjaciółek spotka na swej szalonej drodze Florencję – siostrę Marigold i jej chłopaka – Lorda Wybitną Skromność, a także cukierkowego smoka. No i jest jeszcze jedna, zadziwiająca sprawa. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Dakota – prawdziwie wredna koleżanka Fibi – zniknęła, a co więcej… została zastąpiona przez paskudnego zielonego goblina.
Autorka komiksu w dowcipny sposób uwrażliwia na sprawy naprawdę istotne, bo choć tytułowe bohaterki nie lubią Dakoty, to będą musiały udać się w miejsce, gdzie kryją się gobliny i uratować dziewczynę, co okaże się zadaniem tyleż niełatwym, ile szlachetnym. To też cenna nauka dla dorastającej Fibi.

„Fibi i Jednorożec” to seria niebywale urocza, zilustrowana w piękny, estetyczny sposób, który zdradza wrażliwość Dany Simspon – autorki celującej w przewrotne opowieści okraszone humorem i magią codzienności. Absolutnie piękna, zabawna, nietuzinkowa przygoda komiksowa, ot co!

 

Tytuł: Fibi i jednorożec tom 3: Fibi kontra gobliny

  • Scenariusz: Dana Simpson
  • Rysunki: Dana Simpson
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 20.05.2020 r.
  • Tłumaczenie: Mateusz Lis
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Format: 14,8x21,0 cm
  • ISBN: 9788328197848
  • Stron: 176
  • Cena: 39,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.

Galeria


comments powered by Disqus