Sierpniowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 01-08-2020 09:46 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 12 sierpnia. 

 

 

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

 

Premiera 12 sierpnia 2020 r.

Globalne Pasmo

Scenariusz: Warren Ellis

Rysunki: Brian Wood, David Lloyd , Simon Bisley, Lee Bermejo i inni

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 320 stron

Format: 170x260                           

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9897-5

Język oryginału: angielski

Seria: Global Frequency

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Amerykańska miniseria science fiction osadzona w teraźniejszości, składająca się z pojedynczych niezależnych historii, w 2004 roku nominowana do Nagrody Eisnera.

Globalne Pasmo jest agencją ratunkową o światowym zasięgu, interweniującą w przypadku kryzysów, które z powodu swojej nietypowości albo poziomu ryzyka przerastają konwencjonalne służby. W skład tej założonej i finansowanej przez tajemniczą Mirandę Zero zagadkowej organizacji wchodzi tysiąc jeden agentów będących specjalistami w wielu różnych dziedzinach: od broni biologicznej po parkour.

Elementem wyposażenia każdego członka Globalnego Pasma jest specjalny telefon umożliwiający stały kontakt z prawą ręką Mirandy Zero, sprytną Alef, która czuwa nad przebiegiem każdej akcji z centrum operacyjnego agencji. Od lingwisty w średnim wieku, przez szesnastoletniego maniaka komputerowego i emerytowanego detektywa, po najwyższej klasy oblatywacza – każdy z agentów Globalnego Pasma jest doskonały w tym, co robi, a także stanowi ostatnią szansę ludzkości na przeżycie.

Pomysłodawcą i scenarzystą serii jest Warren Ellis („The Authority”, „Transmetropolitan”). Rysunki są dziełem jednych z najlepszych artystów komiksowych, w tym: Simona Bisleya („Hellblazer”), Chrisa Sprouse’a („Tom Strong”), Karla Story’ego („Batwoman”), Glenna Fabry’ego („Kaznodzieja”), Gene’a Ha („TOP 10”), Davida Lloyda („V jak Vendetta”), Steve’a Dillona („Kaznodzieja”) oraz Lee Bermejo („Joker”). Album zawiera wszystkie 12 zeszytów serii oraz fragmenty scenariusza.

 

Palcojad, tom 3

Scenariusz: Joshua Williamson

Rysunki: Mike Henderson

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 360 stron

Format: 170x260                           

Cena: 109,99

ISBN: 978-83-281-9850-0

Język oryginału: angielski

Seria: Palcojad

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

Trzeci i ostatni tom zbiorczego wydania przebojowego horroru wydawnictwa Image. Prawda o szesnaściorgu seryjnych mordercach w Buckaroo w końcu wychodzi na jaw… Ale jakim kosztem? Agent Finch i szeryf Cane muszą przejść przez piekło, by uratować siebie i swoich bliskich. Czy im się to uda?

Scenariusz tego trzymającego w napięciu komiksu napisał Joshua Williamson, który w swojej karierze współpracował z niemal wszystkimi istniejącymi wydawnictwami komiksowymi. Jest autorem m.in. serii: „Ghosted”, „Dear Dracula”, „Masks and Mobsters”, a także współtwórcą serii „Justice League vs Suicide Squad” i „The Flash” dla DC Comics. Rysunki wykonał Mike Henderson, znany z serii „Daredevil”, „Deadpool vs Old Man Logan” czy „Wojownicze Żółwie Ninja”.

 

BBPO – Piekło na Ziemi, tom 4

Scenariusz: Mike Mignola, John Arcudi, Cameron Stewart,

Chris Roberson

Rysunki: Laurence Campbell, Tyler Crook, James Harren,

Mike Norton, Joe Querio, Cameron Stewart

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 420 stron

Format: 170x260                           

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-4116-2

Język oryginału: angielski

Seria: BBPO

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Kolejny tom zakrojonych na ogromną skalę działań agentów Biura Badań Paranormalnych i Obrony, którzy chronią ludzkość przed wrogami nie z tego świata.

BBPO wciąż broni Ziemi przed apokaliptycznymi monstrami Ogdru Hem. Walki toczą się od Japonii po Amerykę. Kate Corrigan zostaje opętana. Profesor O’Donnell okazuje się przydatny nie tylko w archiwum, ale też w bezpośrednim starciu z potworami. Johann prowadzi agentów na krwawe wyprawy po spustoszonych ziemiach. Howards odkrywa kolejne sekrety swej hiperborejskiej przeszłości. Pojawiają się również nowe pierwszoplanowe postaci wśród pracowników BBPO. Agentka terenowa Ashley Strode pomaga wiekowemu egzorcyście wygnać demona, dzięki czemu poznaje tajemne rytuały i zyskuje moc przechodzenia do świata duchowego. Wiedza ta przyda się jej w dalszej walce z piekielnymi istotami. Zobaczymy też pierwszą odważną akcję nastoletniego Hellboya!

Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest Mike Mignola, autor cyklu „Hellboy”. John Arcudi od lat jest głównym scenarzystą „BBPO”. Rysunki są dziełem kilku autorów, m.in. Laurence’a Campbella, grafika znanego z takich komiksów jak „Punisher” czy „Mroczna wieża”.

 

Sin City. Ten żółty drań, tom 4

Scenariusz: Frank Miller

Rysunki: Frank Miller

Przekład: Tomasz Kreczmar

Oprawa: twarda

Objętość: 240 stron

Format: 170x260                           

Cena: 60,0

ISBN: 978-83-237-2938-9

Język oryginału: angielski

Seria: Sin City

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: sensacja, kryminał

 

Sin City rządzi rodzina Roarków, którzy zajmują wysokie stanowiska zarówno administracyjne, jak kościelne. Zabójstwa, gwałty i szantaż to dla nich chleb powszedni. Odchodzący na emeryturę policjant przez przypadek ratuje małą dziewczynę z rąk seryjnego mordercy, którym okazuje się członek klanu Roarków. Sprawę udaje się zatuszować, a kozłem ofiarnym zostaje policjant. Kiedy po wielu latach wychodzi z więzienia, odnajduje dorosłą już kobietę, byłą ofiarę zboczeńca. Razem z nią dąży do ukarania prawdziwego sprawcy zbrodni sprzed lat. Jak to w komiksach Millera o Mieście Grzechu, do końca nie wiadomo, czy głównym bohaterom uda się przeżyć i czy sprawiedliwość jest w stanie zatriumfować nad wszechobecną mafią.

„Sin City” to jeden z najsłynniejszych amerykańskich cykli sensacyjnych. Jego autorem jest mistrz komiksu Frank Miller, który został kilkakrotnie wyróżniony za tę serię Nagrodą Eisnera. Zany również z takich albumów jak „300” i „Kserkses”.

Kaczogród

Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Pod kopułą, tom 3

Scenariusz: Don Rosa

Rysunki: Don Rosa

Przekład: Jacek Drewnowski      

Oprawa: twarda

Objętość: 192 strony

Format: 170x260                           

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-9811-1

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Trzeci tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. Kiedy piraci i groźne ryby przeszkadzają Sknerusowi McKwaczowi zdobyć skarb w komiksie „Pod kopułą”, tylko Donald może coś poradzić... ale czy na pewno? W opowieści „Na wojennej ścieżce” Indianie wraz ze Sknerusem walczą ze złoczyńcą, a w historii „Siedem dni w Tybecie” kaczory szukają złota dawnego mongolskiego chana i trafiają do ukrytego świata, który wydaje się dziwnie znajomy.

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie, a za cykl „Życie i czasy Sknerusa McKwacza” został uhonorowany najważniejszym amerykańskim wyróżnieniem komiksowym – Nagrodą Eisnera.

 

Rick i Morty. Kupkazpupki Superstar

Scenariusz: Sarah Graley

Rysunki: Sarah Graley

Przekład: Jacek Drewnowski      

Oprawa: miękka ze skrzydelkami

Objętość: 128 stron

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9869-2

Język oryginału: angielski

Seria: Rick i Morty

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Rozgrywająca się poza główną serią historia z fascynującego uniwersum zwariowanych bohaterów: Ricka i Morty’ego!

Tym razem pierwsze skrzypce gra siostra Morty’ego – Summer. Znany jej przybysz z innego świata, pan Kupkazpupki, ma kłopoty, zwraca się więc do jedynej osoby, której ufa – a jest nią właśnie Summer. Dziewczyna bardzo chce pomóc... lecz czy znajomy mówi jej całą prawdę? Przekona się o tym, gdy wraz z panem Kupkazpupki wyruszy w szaloną wyprawę przez kosmos, podczas której nie zabraknie ucieczek z więzienia, porwań i szkolnych bali. A na końcu krwawy popis zazdrosnego Ricka! Dodatkowo krótkie historyjki o naszych starych znajomych – Ricku, Mortym i Jerrym.

Autorką scenariusza i rysunków do tej opowieści jest Sarah Graley, angielska twórczyni takich historii jak „Kim Reaper” czy „Our Super Adventure Glitch”, za które otrzymała kilka brytyjskich nagród komiksowych.

 

OKP Dolores. Sieroty z Fortu Messaoud, tom 2

Scenariusz: Didier Tarquin, Lyse Tarquin

Rysunki: Didier Tarquin, Lyse Tarquin

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 48 stron

Format: 216x285                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9743-5

Język oryginału: francuski

Seria: OKP Dolores

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

 

Druga część gwiezdnych przygód bohaterów pragnących odkryć tajemnicę legendarnego okrętu pirackiego. Wychowana w zakonie Kościoła Nowych Pionierów osiemnastolatka Mony dziedziczy statek wojenny, kiedyś należący do pirata McMonroe’a. Dziewczyna wraz z najemnym pilotem Kashem zostają ostrzelani przez flotę weteranów ostatniej wojny i muszą awaryjnie lądować na planecie, gdzie są wydobywane cenne kryształy do napędu pojazdów międzygwiezdnych. Byłą zakonnicę czeka pełna krwawych przygód podróż poprzez niebezpieczne rubieże kosmosu. Dlaczego bohaterowie są ścigani przez weteranów, a jednocześnie dyskretnie strzeżeni przez elitarną Straż Kościelną? Mony będzie musiała znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, jeśli chce zachować życie i poznać sekret własnej przeszłości. Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy.

 

Czwórka z Baker Street.

Dziedzictwo Moriarty'ego, tom 5

Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand 

Rysunki: David Etien

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 216x285                           

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9832-6

Język oryginału: francuski

Seria: Czwórka z Baker Street

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

 

Rok 1892. Billy, Charlie i Czarny Tom (oraz kot Watson!) zaczynają nowy rozdział życia. Bez ich mentora, Sherlocka Holmesa, który zaginął tragicznie w odmętach wodospadu Reichenbach wraz ze swoim zaprzysięgłym wrogiem, profesorem Moriartym… Tymczasem los nieoczekiwanie rzuca naszych bohaterów w ramiona nowej przygody, pełnej niebezpieczeństw i drastycznych zwrotów akcji. Wszystko przez tajemnicze porwanie, w które zamieszani są dawni współpracownicy diabolicznego Moriarty’ego. Wśród nich budzący grozę pułkownik Moran, który na własne oczy widział to, co naprawdę wydarzyło się przy wodospadzie Reichenbach; a także żądny poklasku Desmond Keene, gotowy uczynić wszystko, żeby zostać nowym Napoleonem Zbrodni… Czy nasi młodzi przyjaciele zdołają pokrzyżować plany spadkobierców Moriarty’ego? Gra właśnie się rozpoczęła… A partyzanci z Baker Street nie zamierzają być jedynie pionkami!

 

Marvel Classic. Wojna królów

Scenariusz: Dan Abnett, C.B. Cebulski, Jay Faerber,

Christos N. Gage, Andy Lanning

Rysunki: Wellinton Alves, Mahmud Asrar, Reilly Brown,

Bong Dazo, Carlos Magno, Adriana Melo, Graham Nolan,

Paolo Pantalena, Paul Pelletier, Ramón Pérez, Harvey Tolibao

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 420 stron

Format: 170x260                           

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-9678-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Wielki finał sagi o X-Men i wojnie kosmicznych imperiów! Okrutny i żądny władzy mutant Gabriel Summers urósł w siłę jako cesarz Imperium Shi’ar – największej militarnej potęgi we Wszechświecie. Jego brutalne rządy zdestabilizowały sytuację polityczną w galaktyce i doprowadziły do wybuchu wojny domowej, z której ledwo uszli z życiem zbuntowani X-Men. Powstrzymać go może już tylko Imperium Kree, w którym władzę właśnie przejął królewski ród Inhumans. Jak zakończy się to starcie najpotężniejszych kosmicznych imperiów? Kto obejmie rządy we Wszechświecie?

Autorami tej pełnej rozmachu historii, kontynuującej wątki z tomów „X-Men: Mordercza geneza”, „Uncanny X-Men: Powstanie i upadek Imperium Shi’ar” oraz „Wojna królów: Preludium”, są między innymi Dan Abnett i Andy Lanning („Anihilacja”, „Strażnicy Galaktyki”) oraz Christos N. Gage („The Superior Spider-Man”). Rysunki stworzyli: Paul Pelletier („Strażnicy Galaktyki”), Wellinton Alves („Anihilacja: Podbój”), Bong Dazo i inni artyści.

 

Marvel Classic. Deadpool Classic, tom 9

Scenariusz: Gail Simone

Rysunki: UDON Studios

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 272 strony

Format: 170x260                           

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9679-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Wade Wilson ma prawdziwy talent do pakowania się w kłopoty – a tym razem podpadł telepacie, który zainfekował jego mózg wirusem! Teraz, zmagając się z zamętem w umyśle, Deadpool musi zdobyć róg Rhino i ochraniać mutantkę Dazzler, którą prześladuje hejter. W końcu jednak odkryje, kto odpowiada za jego stan, ale wybuchowa konfrontacja z telepatą może doprowadzić do czegoś znacznie gorszego…

Autorami tego tomu są słynna scenarzystka Gail Simone („Ptaki Nocy: Tajemnice i morderstwa”) oraz rysownicy z UDON Studios.

 

Marvel Now 2.0, Avengers – Tajne imperium, tom 5

Scenariusz: Mark Waid, Jeremy Whitley 

Rysunki: Phil Noto, Mike del Mundo

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 108 stron

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9661-2

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Piąty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Victor Von Doom zerwał z przeszłością, mianował się nowym Iron Manem i wstąpił w szeregi Avengers! Nowi towarzysze muszą szybko przywyknąć do jego obecności, żeby stawić czoło tajnemu imperium Hydry, w które zamieniły się Stany Zjednoczone pod przywództwem odmienionego Steve’a Rogersa. Niektórzy Avengers dochowają mu wierności, inni zostaną przegnani do dalekich światów. Jedno jest pewne – po pokonaniu reżimu Hydry żaden z najpotężniejszych ziemskich bohaterów nie będzie już taki sam… Scenariusz tego tomu, podejmującego wątki z komiksowego crossoveru „Tajne imperium”, napisali Mark Waid („Daredevil”, „Deadpool”, „Fantastyczna Czwórka”) i Jeremy Whitley („Princeless”), a rysunki stworzyli Phil Noto („Star Wars: Poe Dameron”) oraz Mike del Mundo („Thor”).

 

Marvel Now 2.0, Deadpool – Tajne imperium, tom 10

Scenariusz: Gerry Duggan

Rysunki: Mike Hawthorne, Matteo Lolli

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9653-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Dziesiąty tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Podobnie jak cały świat, Wade Wilson bezgranicznie ufa Kapitanowi Ameryce, ale jego wiara już niedługo zostanie poddana próbie. Na skutek manipulacji Kosmicznej Kostki Steve Rogers okazał się tajnym agentem Hydry i właśnie zmienia Stany Zjednoczone w zbrodnicze imperium! Czy Deadpool w porę zorientuje się, co jest grane, i zdąży wybrać właściwą stronę, zanim nowy reżim zmusi go do współpracy? Czy też czeka go kolejny bolesny upadek?

Scenariusz tego tomu, podejmującego wątki z komiksowego crossoveru „Tajne imperium”, napisał Gerry Duggan („Strażnicy Galaktyki”, „Uncanny Avengers”), a rysunki stworzyli Mike Hawthorne („Za królową i ojczyznę”) oraz Matteo Lolli („Tajne tajne wojny Deadpoola”).

 

Marvel Now 2.0

Astonishing X-Men – Człowiek zwany X, tom 2

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Phil Noto, Paulo Siqueira, Matteo Buffagni,

Aco, Ron Garney, Gerardo Sandoval

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 136 stron

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9649-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom nowej serii przygód X-Men.

Charles Xavier powraca! I ma plan… Zamierza uratować świat. Bez względu na to, czy to się światu podoba czy nie. Ale poza nim do gry wraca także Proteus – jeden z najgroźniejszych przeciwników, z jakimi X-Men musieli się zmierzyć. Czy mutanci, którzy ledwo wydostali się z pułapki Shadow Kinga, dadzą radę stawić mu czoła? Tymczasem Psylocke ma dylemat: zaufać tajemniczemu człowiekowi przedstawiającemu się jako X czy pozwolić, żeby jej ukochany Londyn zamienił się w ruinę?

Scenariusz napisał Charles Soule („Inhumans kontra X-Men”, „Thunderbolts”), a rysunki stworzyli Phil Noto, Paulo Siqueira, Matteo Buffagni, Aco, Ron Garney i Gerardo Sandoval.

 

Uniwersum DC, Detective Comics #1000

Scenariusz: Scott Snyder, Geoff Johns, Tom King, Paul Dini, 

Warren Ellis i inni 

Rysunki: Jim Lee, Greg Capullo, Alex Maleev, Doug Mahnke,

Kelley Jones i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 176 stron

Format: 167x255                           

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9896-8

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Po 80 latach ukazywania się serii „Detective Comics” czytelnicy doczekali się numeru tysięcznego! Ten niewiarygodny album zawiera opowieści, które zabiorą was w podróż przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Batmana... oraz niezwykły epilog, w którym pierwszy raz poznamy wygląd zabójczego Rycerza z Arkham! Kto kryje się pod maską? Dlaczego pragnie śmierci Batmana? Zaczyna się kolejna niesamowita przygoda!

W tym niezapomnianym albumie przedstawiamy opowieści m.in. takich autorów jak: Neal Adams, Brian Michael Bendis, Greg Capullo, Becky Cloonan, Tony S. Daniel, Paul Dini, Warren Ellis, Steve Epting, Geoff Johns, Joëlle Jones, Kelley Jones, Tom King, Jim Lee, Doug Mahnke, Alex Maleev, Alvaro Martínez Bueno, Dustin Nguyen, Denny O'Neil, Christopher Priest, Kevin Smith, Scott Snyder, Peter J. Tomasi, James Tynion IV.

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w „Detective Comics #1000”, dwie wcześniej niepublikowane historie o Batmanie (scen. Robert Venditti i Alan Grant) oraz obszerną galerię okładek alternatywnych.

 

DC Odrodzenie, Batman – Upadek, tom 11

Scenariusz: Tom King i inni

Rysunki: Mikel Janín, Jorge Fornes i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9603-2

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Jedenasta odsłona przygód Batmana w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Mroczny Rycerz odkrywa mistrza zbrodni stojącego za jego ostatnimi (i tymi dawniejszymi również) problemami. Jest nim Bane. Jednak nawet najbliżsi sprzymierzeńcy Batmana nie chcą uwierzyć, że Bane znów działa, a próba bezpośredniego starcia ze złoczyńcą nie prowadzi do jego zdemaskowania. Na domiar złego Batman zostaje zmuszony, by dołączyć do innej postaci przebranej w kostium Batmana - jest nią Thomas Wayne, ojciec Bruce’a z innej rzeczywistości. Bruce ze swoim „ojcem” przemierzają pustynię w niezwykłej misji. W trakcie podróży dowiemy się, kto tak naprawdę stał za całą intrygą i jakie były jego motywy.

Za scenariusz odpowiada laureat Nagrody Eisnera Tom King („Vision”, „Mister Miracle”), zaś za rysunki artyści tacy jak: Mikel Janín („Kryzys Bohaterów”) i Jorge Fornes („Thunderbolts”).

 

DC Odrodzenie, Harley Quinn – Głosuj na Harley, tom 5

Scenariusz: Amanda Conner, Jimmy Palmiotti

Rysunki: John Timms, Alex Sinclair i inni

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9866-1

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Piąty i ostatni tom przygód Harley Quinn w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Amanda Conner i Jimmy Palmiotti żegnają się z serią w naprawdę wielkim stylu — pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieścią o demokracji.

Odkąd Harley Quinn przeprowadziła się z Gotham City do Nowego Jorku, skorumpowany burmistrz DePerto skutecznie uprzykrzał jej życie. Tym razem nasza ulubiona zreformowana superprzestępczyni mówi „dość”. A swoją bitwę przenosi na zupełnie inny poziom. Żeby ostatecznie pokonać skorumpowanego polityka, staje do walki o fotel burmistrza Nowego Jorku!

Walka o głosy mieszkańców nie będzie łatwa. Harley będzie musiała sięgnąć po wszystkie dostępne środki. Tym bardziej że obecny burmistrz tak łatwo nie da za wygraną, nie zawaha się zatrudnić nawet jednego z największych wrogów Batmana — Stracha na Wróble. Na szczęście Harley ma przy sobie wielu oddanych przyjaciół. Wszyscy, nawet dawni wrogowie, staną murem za Harley, począwszy od jej kumpeli Poison Ivy, Gangu Harleyek, komisarza Spoonsdale’a, na Harley Sinn kończąc. Nadchodzi najbardziej szalony dzień wyborów w historii miasta!

Kajtek i Koko w Kosmosie. Dwór Apodyktusa, tom 6

Scenariusz: Janusz Christa

Rysunki: Janusz Christa

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Format: 216x285                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-3582-6

Język oryginału: polski

Seria: Kajtek i Koko w Kosmosie

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

Pierwsza pełna kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972 i składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka. Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona.

W trakcie ekspedycji przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi. „Dwór Apodyktusa” to szósty album nowej, kolorowej edycji, która będzie się składać z siedmiu tomów o objętości 96 stron każdy.

Myszart w Wenecji

Scenariusz: Thierry Joor

Rysunki: Gradimir Smudja

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 40 stron

Format: 216x285                           

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9805-0

Język oryginału: francuski

Seria: Myszart

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Drugi tom zabawnego i pełnego przygód komiksu dla dzieci o myszce, która jest genialnym muzykiem! Przed Myszartem, który po swoich poprzednich występach grzeje się już w blasku wielkiej sławy, ostatni etap artystycznego tournée – Wenecja! Jeszcze tylko zagra jeden koncert fortepianowy i może wracać do swojej ukochanej Konstancji. Na miejscu wita go uroczyście niejaki pan Lopard, który zgodnie z obietnicą daną osobistemu sekretarzowi wilka Salierego, ma się obchodzić z myszką „jak z jajkiem”. Czy rzeczywiście mu się to uda? Co kryje się pod tą wielce dwuznaczną deklaracją?

Scenariusz do Myszarta napisał Thierry Joor, belgijski redaktor i wydawca, a przepiękne rysunki stworzył urodzony w byłej Jugosławii, a mieszkający we Włoszech, malarz i karykaturzysta Gradimir Smudja, który zdobył uznanie komiksem o Van Goghu.

 

Kamila i Konie. Mistrzowie, tom 2

Scenariusz: Lili Mésange

Rysunki: Stefano Turconi

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9755-8

Język oryginału: francuski

Seria: Kamila i Konie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Wesoła i ciekawa opowieść dla dzieci oraz dorosłych o tym, jak wspaniały jest świat, kiedy ma się zwierzęcych przyjaciół! Kamila i jej młodsza siostra Anais uwielbiają jazdę konną. Spędzają mnóstwo czasu w klubie jeździeckim „Cztery Podkowy”, gdzie przeżywają jedną zabawną przygodę po drugiej. Uczą się też opiekować zwierzętami, a ich ulubieńcy – inteligentny koń Ocean i humorzasty kucyk Pompon – stają się przyjaciółmi dziewczynek. W klubie mieszkają jednak nie tylko wierzchowce: są też rozrabiające młode muły, szalony osioł, lubiąca spacery owca, waleczna mysz czy ospały bernardyn. Cała menażeria, dzięki której nie sposób się nudzić! Kiedy zbliżają się konkursy hipiczne, zawodnicy i ich rumaki mocno trenują, natomiast w wolnych chwilach specjalistka od koni wyjaśnia dzieciom tajemnice historii i hodowli zwierząt z czterema kopytami. Każda część serii wzbogacona jest stronami opisującymi ciekawostki o zawodach jeździeckich oraz porady dla dzieci chcących rysować komiksy.

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod kobiecym pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”, „Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki” przez „Małą Syrenkę” po „W.I.T.C.H.”.

Smerfy na letnisku, tom 27

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford

Rysunki: Pascal Garray

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-4231-2

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Smerfy powracają w kolejnej opowieści o niezwykłej krainie! Pracuś dostaje ataku szału, bo ma już dość ciągłego naprawiania zepsutych narzędzi i wymyślania maszyn, które nie działają! Papa Smerf szybko stawia diagnozę: wynalazca potrzebuje wakacji. Pracuś wyrusza w góry, aby na łonie przyrody dojść do siebie... Wraca po kilku dniach, szczęśliwy i wypoczęty. Reszta Smerfów zaczyna mu zazdrościć pobytu w dziczy. Teraz już wszyscy chcą opuścić wioskę, żeby poczuć się jak na wakacjach! Społeczności Smerfów grozi chaos, a co gorsza, Gargamel opracowuje zaklęcie pozwalające Klakierowi wyczuć drogę do osiedla Smerfów! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.


comments powered by Disqus