Lipcowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Polska Redaktor: Motyl

Dodane: 26-06-2020 19:55 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 1 i 15 lipca. 

 

Premiera 1 lipca 2020 r.

 

Plansze Europy. Robert Silverberg. W dół, do Ziemi

Scenariusz: Philippe Thirault

Rysunki: Laura Zuccheri

Przekład: Maciejka Mazan

Oprawa: twarda

Objętość: 108 stron

Format: 216x285                           

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-9735-0

Język oryginału: francuski

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

 

Były porucznik Eddie Gundersen wraca na planetę Belzagor, gdzie zostawił młodzieńcze złudzenia, miłość swojego życia i wstydliwą kolonialną przeszłość. Dowiaduje się, że ten bujny, zielony raj został oddany dwóm inteligentnym gatunkom: nildorom i sulidorom. Zmierzając z ekspedycją ku granicom znanych krain, Gundersen musi stawić czoła swoim demonom i wyrównać rachunki z planetą, która nadal kryje wiele tajemnic. Oparta na motywach bestsellerowej opowieści Roberta Silverberga o skutkach kolonializmu i poszukiwaniu transcendencji adaptacja Philippe’a Thibaulta („Miss", „Balkans Arena") i nagradzanej graficzki Laury Zuccheri („The Swords of Glass") rzuca nowe światło na klasyczną, ale w pełni aktualną powieść science fiction.

 

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 7

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Mark Bagley

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 344 strony

Format: 170x260                           

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9675-9

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Harry Osborn wraca do liceum Midtown. Skrywa ponurą tajemnicę, która wpłynie na życie wszystkich w jego otoczeniu, a szczególnie na jego najlepszego przyjaciela, Petera Parkera. Jaką rolę w całej sprawie odgrywa ojciec Harry’ego, Norman Osborn, zwany Zielonym Goblinem? Później zaś rozpęta się wojna gangów o wpływy po Kingpinie, który postanawia wycofać się życia przestępczego. Żeby pokonać tytanów półświatka, takich jak Hammerhead, potrzeba grupy równie twardych wojowników! Nie może w niej zabraknąć Spider-Mana! Pająk miewał już wiele problemów, ale jeszcze nigdy nie był zmuszony poprzysiąc: „Nigdy więcej Petera Parkera”… Aż do teraz!

Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis („Daredevil: Nieustraszony!”), a rysunki stworzył Mark Bagley („Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man”).

 

Yakari. W krainie wilków, tom 8

Scenariusz: Job

Rysunki: Derib

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość:48 stron

Format: 216x285                           

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-9837-1

Język oryginału: francuski

Seria: Yakari

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Ósma część pełnej przygód opowieści o małym Indianinie i jego zwierzęcych przyjaciołach.

Plemię Siuksów zakłada zimowy obóz w lesistych górach. Jeden z Indian rozpoznaje okolicę, w której trzy lata wcześniej stoczył przegraną walkę z wielkim wilkiem, przywódcą watahy. Teraz postanawia odpłacić się dzikim bestiom, wyrusza więc na polowanie. Tymczasem Yakari spotyka kulawego wilka, który twierdzi, że leśnych drapieżników nie należy się bać. Co się stanie, kiedy żądny zemsty Indianin odnajdzie watahę? Czy istnieje jakiś sposób, aby zachować pokój w Krainie Wilków?

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

 

Lucky Luke. W cieniu wież wiertniczych, tom 18

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-9808-1

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Wydaje się, że Stany Zjednoczone mają już za sobą erę gorączki złota. Złota może tak, ale nie ropy naftowej. Tym razem wszyscy poszukują właśnie jej i próbują się wwiercić dosłownie wszędzie. Titusville przeżywa szturm poszukiwaczy i burmistrz boi się chaosu, jaki grozi miastu. Jest tylko jeden człowiek, który może nad tym zapanować. To oczywiście Lucky Luke!

Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

 

Lucky Luke. Prorok, tom 68

Scenariusz: Patrick Nordmann

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-9809-8

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Daltonowie znowu trafiają za kratki, ale nie zamierzają zbyt długo tam pozostać. W więzieniu poznają nawiedzonego proroka, który okaże się dla nich wielkim ciężarem zarówno podczas ucieczki, jak i złodziejskiej działalności poza murami zakładu karnego. Lucky Luke rusza w pościg za zbiegami, jednak nie może ich odnaleźć! Gdzie ukryli się Daltonowie? Odpowiedź znajdziemy w pewnym miasteczku, gdzie nie ma ani banku, ani saloonu... Samotny Kowboj będzie musiał się natrudzić, aby rozwikłać zagadkę zniknięcia braci!

Seria „Lucky Luke" została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.

 

Gigant Poleca. Przygoda na balkonie, tom 100/2020

 

Nareszcie wakacje! Wreszcie urlop, ale w tym roku, na balkonie! Kto miał plany na dalekie wyjazdy, zamiast stresującej wycieczki krajoznawczej, może wybrać wygodny wypoczynek w domu. Bo gdzie można się poczuć lepiej?  Balkonowe leniuchowanie to same zalety: brak irytującego pakowania walizek, brak korków, brak stresu w walce o najlepszą miejscówkę na plaży ... Do wakacji w domu i słodkiego nieróbstwa też należy się jednak dobrze przygotować, począwszy od olejków przeciwsłonecznych, poprzez orzeźwiające napoje, aż po przekąski przy domowym brodziku. Oczywiście potrzebna jest też dobra zabawa, a tej nie zabraknie w wydaniu wakacyjnym Gigant Poleca.

 

 

 

 

Premiera 15 lipca 2020 r.

 

Marvel Now 2.0. Tajne imperium

Scenariusz: Nick Spencer

Rysunki: Daniel Acuña, Steve McNiven, Rod Reis, Jesús Saiz,

Andrea Sorrentino, Leinil Francis Yu

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 484 strony

Format: 167x255                           

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9656-8

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Steve Rogers poświęcił życie walce o wolność. Dziś jednak jest jej największym wrogiem i jako agent faszystowskiej organizacji Hydra nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć władzę nad światem. Jego autorytarnym rządom sprzeciwią się Czarna Wdowa, Kapitan Marvel, Doktor Strange i inni superbohaterowie, ale ich ruch oporu ma niewielkie szanse w starciu ze zbrodniczym reżimem, który opanował nie tylko media i państwowe instytucje, lecz także serca wielu ludzi. Czy mimo to znajdą sposób na ocalenie uniwersum Marvela?

Oto wielki finał sagi o upadłym Kapitanie Ameryce, na którą składają się także album „Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill” i dwa tomy serii „Kapitan Ameryka: Steve Rogers”.

Scenariusz tego niepokojąco aktualnego thrillera politycznego napisał Nick Spencer – autor historii zebranych w albumie „Ant-Man: Druga szansa” oraz serii „Iron Man 2.0” i „The Amazing Spider-Man”. Twórcami rysunków są: Daniel Acuña („Uncanny Avengers”), Steve McNiven („Wojna domowa”), Rod Reis, Jesús Saiz, Andrea Sorrentino („Staruszek Logan”) i Leinil Francis Yu („Inhumans kontra X-Men”).

 

Power Rangers. Mighty Morphin Power Rangers – Rok drugi, tom 2

Scenariusz: Kyle Higgins

Rysunki: Daniel Bayliss, Daniele di Nicuolo, Jagdish Kumar,

Hendry Prasetya, Jonas Scharf

Przekład: Zofia Sawicka

Oprawa: twarda

Objętość: 420 stron

Format: 170x260                           

Cena: 119,99    

ISBN: 978-83-281-9737-4

Język oryginału: angielski

Seria: Power Rangers

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom przygód drużyny bohaterów znanej z popularnego serialu. Po ataku Czarnego Smoka i zniknięciu Lorda Zordona Rita Odraza zajęła centrum dowodzenia Power Rangers. Tymczasem Tommy i Billy utknęli w alternatywnej rzeczywistości rządzonej przez niebezpiecznego Lorda Drakkona. Pozostali Rangersi muszą więc bez nich zmierzyć się z kłopotami. Czy uda im się uratować Tommy’ego i Billy’ego? I czy wyjdą cało z kolejnej potyczki z Ritą? Scenariusz tomu „Mighty Morphin Power Rangers – Rok drugi” napisał Kyle Higgins („Batman”, „Nightwing”), a zilustrowali go Daniel Bayliss, Daniele di Nicuolo, Jagdish Kumar, Hendry Prasetya i Jonas Scharf.

 

Usagi Yojimbo: Początek, tom 2

Scenariusz: Stan Sakai

Rysunki: Stan Sakai

Przekład: Witold Nowakowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 480 stron

Format: 145x205                           

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9882-1

Język oryginału: angielski

Seria: Usagi Yojimbo

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

„Usagi Yojimbo: Początek” to dwuczęściowa seria zawierająca pierwsze tomy przygód królika ronina, poprzedzające historie zebrane w serii „Usagi Yojimbo Saga”.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

Usagi wraca do rodzinnej wioski i ze zdziwieniem odkrywa, jak wiele się w niej zmieniło. Ronin znów spotka czarującą złodziejkę Kitsune, która bez skrupułów potrafi wykorzystać swój urok, żeby zdobyć kolejną sakiewkę, a także pozna przeszłość Gena – łowcy nagród o zaskakująco wrażliwym sercu. Będzie miał również okazję uczestniczyć w barwnym święcie latawców oraz pomóc duchowi bohaterskiego generała w zakończeniu rytuału seppuku.

„Usagi Yojimbo: Początek” to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Księga druga zawiera materiały opublikowane w tomach: „Samotny kozioł i koziołek” „Kręgi” i „Gen”. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai.

 

Promethea, tom 3

Scenariusz: Alan Moore

Rysunki: J.H. Williams III, Mick Gray

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 300 stron

Format: 170x260                           

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9630-8

Język oryginału: angielski

Seria: Promethea

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Trzeci i ostatni tom cyklu o Promethei, obrończyni ludzkości, której postać wymyślił mistrz komiksu Alan Moore!

Autorem scenariusza serii jest wybitny brytyjski pisarz Alan Moore, który sam siebie uważa za prawdziwego maga, a tylko „przy okazji” jest twórcą tak sławnych dzieł komiksowych jak „Strażnicy”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „V jak vendetta”, „Marvelman”. Rysunki do cyklu stworzył J. H. Williams III, znany m.in. z historii o Batwoman czy Sandmanie.

 

Invincible, tom 8

Scenariusz: Robert Kirkman

Rysunki: Ryan Ottley, Cory Walker

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: twarda

Objętość: 296 stron

Format: 170x260                           

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9852-4

Język oryginału: angielski

Seria: Invincible

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Kolejny, ósmy już zbiorczy tom przygód Marka Graysona, znanego w superbohaterskim świecie jako Invincible. Jak zwykle znajdziemy tu dużą dawkę emocji, walki i demolkę, a także niespodziewane zwroty akcji. Bardzo niespodziewane. Po zakończonej wojnie z Viltrumianami wszystko powinno bowiem wrócić do normy. Tak się jednak nie dzieje. Niespodziewanie przyjaciele stają się wrogami, wrogowie sojusznikami, a superbohaterska kariera Marka… dobiega końca.

Autorem scenariusza serii jest Robert Kirkman, twórca m.in. „Żywych trupów” i „Outcast”, a rysunki wykonali Ryan Ottley („The Amazing Spider-Man”) oraz Cory Walker („The Destroyer”, „Irredeemable Ant-Man”).

 

Książę Nocy: Anna, Arkanea, tom 5

Scenariusz: Yves Swolfs

Rysunki: Thimothée Montaigne

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 108 stron

Format: 216x285                           

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-9872-2

Język oryginału: francuski

Seria: Książę Nocy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: horror

 

Komiks tylko dla dorosłych! Zbiorcze wydanie ósmego i dziewiątego tomu bestsellerowej serii grozy o wampirze zwanym Księciem Nocy. Kontynuacja wątku o początkach dziejów tej mrocznej istoty przenosi nas na Ruś w XI wieku. W Kijowie toczy się walka o władzę między Włodzimierzem Wielkim a korzystającym z polskiego wsparcia księciem Światopełkiem. W ten polityczny konflikt zostają mimowolnie wplątane dwie bestie – Arkanea i stworzony przez nią Kergan. Oba wampiry będą też musiały rozstrzygnąć, czy zechcą utrzymać pakt o współzależności między nieumarłymi, czy pójść własnymi drogami? W ich wyborach dużą rolę odegrają śmiertelnicy, w tym pewna piękna kobieta oraz przywódca bandy rzezimieszków... Twórcą scenariusza jest mistrz komiksu francuskiego Yves Swolfs, autor takich serii jak „Legenda" i „Vlad". Grafiki są dziełem Thimothée Montaigne’a, znanego w Polsce dzięki wspaniałym rysunkom do serii „Trzeci Testament. Juliusz".

 

Kaczogród – Carl Barks – Latający Holender

i inne historie z lat 1958-1959, tom 8

Scenariusz: Carl Barks

Rysunki: Carl Barks

Przekład: Jacek Drewnowski, Marcin Mortka

Oprawa: twarda

Objętość: 256 stron

Format: 170x260                           

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-9861-6

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego „Gnata”, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”.

„Kaczogród” Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii.

Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

 

Uniwersum DC.

Superman – Saga jedności – Ród El, tom 2

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Ivan Reis, Brandon Peterson, Joe Prado, Oclair Albert i inni

Przekład: Jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 232 strony

Format: 167x255                           

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-9605-6

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom serii „Superman” ze scenariuszem laureata Nagrody Eisnera – Briana Michaela Bendisa („Daredevil” „Ultimate Spider-Man”). Za rysunki odpowiadają m.in. Ivan Reis („Liga Sprawiedliwości”, „Aquaman”) i Brandon Peterson („Uncanny X-Men”, „Green Lanterns”).

Jon Kent – syn Supermana i Lois Lane – powrócił z gwiazd wraz ze swoim dziadkiem Jor-Elem. W Superboyu zaszły duże zmiany i nie chodzi tylko o jego nowy kostium. Jak Człowiek ze Stali zareaguje na to, co stało się z jego synem?

Superboy zaskoczy swoich rodziców opowieścią o tym, czego nauczył się od Jor-Ela podczas ich wspólnej odysei. Spotkania z kosmicznym łowcą nagród Lobo, Syndykatem Zbrodni z innej Ziemi, a nawet Korpusem Zielonych Latarni to tylko część wyzwań, z jakimi mierzył się Jon. Superman musi także zażegnać kosmiczny konflikt, za którego powstanie mógł być odpowiedzialny jego ojciec! Jednak jakie są prawdziwe zamiary Jor-Ela? I w jaki sposób Superman – z pomocą Supergirl oraz Krypto – odpowie na zagrożenie ze strony Rogola Zaara i generała Zoda?

Uniwersum DC.

Batman – Detective Comics – Mitologia, tom 1

Scenariusz: Peter J. Tomasi

Rysunki: Doug Mahnke

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9880-7

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom „Detective Comics” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Stery serii przejmuje scenarzysta Peter J. Tomasi („Adventures Of The Super Sons”, „Superman”), a towarzyszy mu w tym rysownik Doug Mahnke („Liga Sprawiedliwości”).

Tajemniczy przeciwnik, który zdaje się wiedzieć wszystko o przeszłości Batmana, uderza w najczulsze punkty obrońcy Gotham. Zaczyna się od dziwnej zbrodni – ofiary wyglądają dokładnie tak jak Thomas i Martha Wayne’owie (kobieta ma sznur pereł, a mężczyzna bilet do kina). To bez wątpienia wiadomość dla Bruce’a Wayne’a. Ale od kogo?

Tymczasem Alfred Pennyworth oraz Leslie Thompkins zostają zaatakowani przez tajemniczego potwora! Czy przerażający stwór napadający na sojuszników Mrocznego Rycerza jest powiązany z wcześniejszą zbrodnią? Bruce wyrusza na ratunek ludziom, którym zawdzięcza swoją przemianę w Batmana. Musi zdążyć przed nieznanym mordercą. Możliwe, że był on częścią życia Wayne'a od samego początku kariery Mrocznego Rycerza.

DC Odrodzenie. Flash – Wyprawa po moc, tom 10

Scenariusz: Joshua Williamson

Rysunki: Rafa Sandoval, Christian Duce, Minkyu Jung, Jordi Tarragona

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9602-5

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Dziesiąta odsłona przygód Flasha w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Flash to człowiek z misją. Z Iris u boku przemierza świat, by poznać tajemnice nie tylko mocy prędkości, ale także mocy siły, mędrca i bezruchu, które nagle pojawiły się w multiwersum. Niestety Flash nie jest w pełni formy, a ta podróż zmusi go do maksymalnego wysiłku.

Iris przypomina sobie przeszłość i postanawia przyłączyć się do wyprawy Barry’ego. Para globtroterów napotyka na swojej drodze potężną bohaterkę Fuerzę z wyspy Corto Maltese i Psycha, osobnika obdarzonego mocą mędrca, którego prawdziwe motywy postępowania są

bardzo tajemnicze! Jednak ktoś jeszcze poszukuje tych samych informacji co Barry i nie patyczkuje się z tymi, którzy stają mu na drodze! Pojawia się także duet łowców skarbów zwany Bliźniakami, który tropi Flasha w sobie tylko znanych celach.

Za tom „Wyprawa po moc” odpowiadają: scenarzysta Joshua Williamson („Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad”, „Palcojad”) i rysownicy Rafa Sandoval („Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni”) oraz Christian Duce („Detective Comics”).

 

Czarny Młot. Era Zagłady - część 2, tom 4

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Dean Ormston, Rich Tommaso

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 192 strony

Format: 170x260                           

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9710-7

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Czwarty tom znakomitej, wyróżnionej Nagrodą Eisnera opowieści o bohaterach z miasta Spiral City. Lucy, córka największego z herosów, Czarnego Młota, przejmuje moc ojca i postanawia uwolnić jego towarzyszy z dziwnego pozaczasowego więzienia. Jednak na skutek niespodziewanych zdarzeń cała rzeczywistość się zmienia i wszyscy tracą pamięć... Tymczasem nad światem ponownie unosi się widmo Antyboga – istoty, która dąży do unicestwienia wszechrzeczy. Czy w tej sytuacji znajdą się siły, które przywrócą bohaterom pamięć, aby mogli ponownie stawić czoło zagrożeniu? Przed nami finał opowieści, który w całkowicie zaskakujący sposób rozwiąże zagmatwaną sytuację herosów ze Spiral City.

Cykl „Czarny Młot” jest wzbogacony o opowieści poboczne, w tym wydane już w Polsce tomy „Sherlock Frankenstein i Legion Zła” oraz „Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości”.

Autorem scenariusza jest gwiazda amerykańskiego komiksu Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Animal Man”, „Łasuch”), a rysunki stworzyli Dean Ormston („Sędzia Dredd”, „Lucyfer”) i Rich Tommaso (She Wolf”).

 

Marvel Now 2.0. Amazing Spider Man – Globalna sieć:

Upadek imperium, tom 7

Scenariusz: Dan Slott, Christos Gage

Rysunki: Stuart Immonen, Greg Smallwood

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 160 stron

Format: 167x255                           

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9657-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ulepszony Doc Ock sprzymierzył się ze Steve’em Rogersem i Hydrą, a kieruje nim osobista zemsta: chce zniszczyć Parker Industries – firmę, którą przecież pomógł stworzyć! Peter musi wykorzystać wszystkie środki swojego przedsiębiorstwa, aby powstrzymać Octopusa i Hydrę. Ale czy to wystarczy?

W życiu Spider-Mana rozpoczyna się nowy rozdział. Czy stare i niedobre szczęście Parkera znów o sobie przypomni, czy jednak Mockingbird będzie potrafiła przywrócić uśmiech na twarzy Pająka? Spider-Man jest gotowy walczyć o swoją przyszłość, ale dlaczego na pole bitwy wybiera… redakcję „Daily Bugle”?

Autorami scenariusza są Dan Slott („She-Hulk”, „Mighty Avengers”) i Christos Gage („The Superior Spider-Man”, „X-Men: Legacy”), a rysunki przygotowali Stuart Immonen („Ultimate Spider-Man”, „All-New X-Men”) i Greg Smallwood („Moon Knight”).

 

Marvel Now 2.0. Kapitan Ameryka: Steve Rogers, tom 2

Scenariusz: Donny Cates, Nick Spencer

Rysunki: Andrés Guinaldo, Javier Piña

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 288 stron       

Format: 167x255                           

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-9660-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom głośnej sagi o Kapitanie Ameryce, zwieńczonej wydarzeniem „Tajne imperium”. Steve Rogers – niegdyś niestrudzony strażnik wolności, a dziś agent zbrodniczej Hydry – podstępem przejął władzę nad SHIELD. Ma jednak znacznie ambitniejsze plany, a po tym, jak świat odwrócił się od skompromitowanych superbohaterów, na przeszkodzie stoi mu tylko jego wódz – Red Skull. Jeśli Steve zdusi wszelki opór, nikt nie powstrzyma go przed budową własnego faszystowskiego imperium… chyba że Sam Wilson powróci z wygnania i ponownie wzbije się w niebo, by stać się symbolem nadziei dla zniewolonej ludzkości.

Scenariusz tego tomu napisali Donny Cates, znany z takich komiksów jak „Cosmic Ghost Rider”, „Doktor Strange” czy „Venom”, oraz Nick Spencer – autor historii zebranych w albumie „Ant-Man: Druga szansa”, a także serii „Iron Man 2.0” i „The Amazing Spider-Man”. Twórcami rysunków są m.in. Andrés Guinaldo („Blade Runner 2019”) i Javier Piña („Birds of Prey”).

 

Kaju i Kokot – Lania lotania

Scenariusz: Janusz Christa

Rysunki: Janusz Christa

Przekład: Juliusz Kubel

Oprawa: miękka

Objętość: 40 stron         

Format: 216x285                           

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-9819-7

Język oryginału: polski

Seria: Kajko i Kokosz

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

„Kaju i Kokot – Lania lotania” jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy (1934–2008) „Kajko i Kokosz – Szkoła latania” przetłumaczonego na gwarę poznańską. Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.

Wersja komiksu „Szkoła latania” w gwarze poznańskiej to perełka dla kolekcjonerów i miłośników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Pozwoli także młodszym czytelnikom poznać, a starszym przypomnieć sobie tę niezwykle charakterystyczną dla mieszkańców Poznania i okolic gwarę języka polskiego.

Krwawy Hegemon i jego bezwzględni Zbójcerze wybudowali swoją warownię niedaleko Mirmiłowa. Pewnego dnia dowódca, który wpadał w złość, gdy ktoś zarzucał mu brak poczucia humoru, wpadł też na pomysł. Postanowił zaatakować sąsiedni gród, a podbój rozpocząć od Klubo-Gospody, uznał bowiem, że zajęcie tego strategicznego obiektu złamie ducha obrońców. Plan może był niezły, ale spalił na panewce dzięki Kajkowi i Kokoszowi, którzy odparli atak. Hegemon postanowił więc pozbyć się na dobre psujących mu szyki przeciwników i wpadł na kolejny pomysł: postanowił namówić kasztelana Mirmiła, by udał się na Łysą Górę i spełnił swoje największe marzenie czyli nauczył się latać od czarownic. A wraz z zarządcą Mirmiłowa powinni wyruszyć w drogę jego najlepsi wojowie...


comments powered by Disqus