Nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 17-06-2020 16:52 ()


W tym tygodniu w księgarniach pojawią się trzy nowości Zysk i S-ka Wydawnictwo. Każda z nich zabierze was w podróż w zupełnie inny świat…

Jak zrobić statek kosmiczny. O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki  autorstwa Juliana Guthrie z posłowiem Stephena Hawkinga zawiera tyle szaleńczych projektów, niesamowitych zbiegów okoliczności i porywających momentów nadziei, że wystarczyłoby ich na tuzin hollywoodzkich hitów.

Na czasie!

Drugą propozycją – polecaną przez naszą znakomitą autorkę Elżbietę Cherezińską – jest pasjonująca opowieść o wielkich ludach i wielkich namiętnościach. Książka Ostatnie lato Wandalów Jakuba Urbańczyka, przenosi czytelnika w rok 556. Między Wisłą a Odrą potomkowie dawnych mieszkańców,próbują przetrwać pod przewodem starego kraka.

Młodszych czytelników ucieszy z pewnością informacja, że... Ekipa Złych znowu w akcji! Aaaron Blabey przedstawia kolejną odsłonę historii Wilka i jego przyjaciół. Tej przygody - tak zabawnej, że będziecie się turlać ze śmiechu – nie możecie przegapić!

 

Jak zrobić statek kosmiczny O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki
Julian Guthrie, Stephen Hawking

Format: 140 x 205 mm
Stron: 554
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Marek Krośniak
Wydanie: 1

Niezwykła opowieść o tym, jak kilku pasjonatów zapoczątkowało nową erę w historii lotów kosmicznych

Jeszcze do niedawna loty kosmiczne były domeną wyłącznie rządów wielkich mocarstw. Od ósmego roku życia, gdy Peter Diamandis oglądał lądowanie Apollo 11 na Księżycu, lot w kosmos stał się wręcz jego obsesją. Gdy zorientował się, że NASA kasuje program załogowych lotów kosmicznych, ten naukowiec i przedsiębiorca zaangażował się w jedno z największych awanturniczych przedsięwzięć naszych czasów. Skoro rząd nie chciał wysłać go w kosmos, postanowił na własną rękę stworzyć prywatny sektor lotów kosmicznych.

W latach 90-tych XX wieku tego rodzaju pomysły uchodziły za domenę science fiction. Niezrażony tym Diamandis znalazł inspirację w nieoczekiwanym miejscu – złotej erze lotnictwa. Doszukał się, że Charles Lindbergh przeleciał przez Atlantyk dla zdobycia 25 000 dolarów nagrody. Lot ten uczynił go najsłynniejszym człowiekiem na ziemi i stanowił impuls dla rozwoju branży lotniczej. Dlaczego nie można by zrobić czegoś podobnego w dziedzinie lotów kosmicznych?

Historia statku kosmicznego SpaceShip One w kształcie kuli karabinowej to niezwykła opowieść o tym, że niemożliwe może stać się możliwe. Dominują w niej postacie wielkiego formatu - Burt Rutan, Richard Branson, John Carmack, Paul Allen - i ich obsesyjne pasje. Ostatecznym rezultatem, tak jak to sobie wymarzył Diamandis, nie było po prostu zwycięstwo jednego z rywalizujących zespołów, lecz położenie podwalin pod nową branżę i zapoczątkowanie nowej ery – prywatnych lotów w kosmos.

 

 

Ostatnie lato Wandalów
Jakub Urbańczyk

Format: 145 x 205 mm
Stron: 464
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Pasjonująca opowieść o wielkich ludach i wielkich namiętnościach


Rok 556. W na wpół opuszczonym kraju między Wisłą a Odrą potomkowie dawnych mieszkańców próbują przetrwać pod przewodem starego kraka. Jego synowie ostrzą sobie zęby na tron, jego córka, Wanda, nie chcąc wyrzec się miłości do ukochanego, decyduje się na radykalny krok, pod królewskim wzgórzem lęgną się ciemne siły. Możni spiskują, obcy i swoi grożą wojną, a okrutni bogowie łakną zemsty. Potwory jak ludzie i ludzie jak potwory. Stary świat chyli się ku upadkowi…

 

Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 3 Futrzak kontratakuje
Aaron Blabey

Format: 165 x 235 mm
Stron: 144
Okładka: miękka
Seria: Bad Guys
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Wydanie:1

Ekipa Złych znowu w akcji!


Ekipa Złych będzie miała naprawdę ZŁY dzień… Pan Wilk i jego kumple zadarli z NIEWŁAŚCIWĄ świnką morską. A ten mały, niecny futrzak niczego nie pragnie tak jak ZEMSTY! Czy przetrwają? Czy zostaną bohaterami? I czy wreszcie przestaną próbować POŻREĆ się nawzajem?! Tej przygody - tak zabawnej, że będziecie się turlać ze śmiechu – nie możecie przegapić! Trzeci odcinek bestsellerowej serii, która sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie.


comments powered by Disqus