„Bracia sungari” - darmowa powieść dla dzieci

Autor: Bartek Biedrzycki Redaktor: Motyl

Dodane: 01-06-2020 18:01 ()


1 czerwca ukazała się książka Bracia sungari. Jej autorką jest Ala Biedrzycka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. W trudnym czasie kwarantanny i zdalnej nauki postanowiła zrobić niespodziankę swoim uczniom. Jak lepiej zająć dzieci, niż czytaniem? W tym celu - z pomocą swojego męża, pisarza fantastyki - napisała powieść specjalnie dla dzieci. Z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka książka została udostępniona za darmo w formie ebooka i można ją pobrać do wspólnego czytania, jest także dostępna na Legimi. Skierowana jest głównie do dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, ale także dla rodziców może być wspaniałą przygodą i przyczynkiem do wspólnego odkrywania świata zwierząt i wpływu ludzi na życie małych dzikich mieszkańców miast, których często nawet nie zauważamy. Ilustracje do książki namalowała Atessa Wurm.

Opis publikacji:

Kiedy Siekacz odjeżdża w świat maszyną ludzi, jego bratu nie pozostaje nic innego, jak tylko ruszyć mu na ratunek. Czeka go pełna przygód i niebezpieczeństw droga, na której musi przezwyciężyć trudności i pokonać swoje słabości. Na szczęście nie będzie po niej kroczył sam - zawsze może liczyć na pomocną łapkę bardziej doświadczonych zwierząt. Co dzieje się na peryferiach świata ludzi, kiedy nikt nie patrzy? Jakie tajemnice kryją się w drewutniach, przydrożnych rowach i nadrzecznych zagajnikach? Czemu Master Sensei kroczy spokojnie wśród zgiełku, co buduje inżynier Yonzi, jakie imiona mają pszczoły i kto może latać wierzchem na rybitwie? Oto awanturnicza powieść o tym, jak stać się bohaterem mimo woli - bo czasem sungari musi zrobić to, co sungari musi zrobić.

Ala Biedrzycka - nauczycielka - postanowiła napisać książkę dla swoich uczniów, aby uprzyjemnić im kwarantannę i dać odetchnąć rodzicom. Do współpracy zaprosiła swojego męża, pisarza fantastyki. Tak powstała niesamowita powieść przygodowa rozgrywająca się w świecie zwierząt - ale tych żyjących na peryferiach świata ludzi. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, zarówno do czytania przez rodziców jak i samodzielnego (w przypadku starszego czytelnika). Przekonajcie się, co z tego wyszło!

Ebookpoint: https://ebookpoint.pl/ksiazki/bracia-sungari-ala-biedrzycka-bartek-biedrzycki,s_00im.htm

Legimi: https://www.legimi.pl/ebook-bracia-sungari-ala-i-bartek-biedrzyccy,b617582.html


comments powered by Disqus