Nowości książkowe HarperCollins Polska – czerwiec 2020

Autor: HarperCollins Polska Redaktor: Motyl

Dodane: 01-06-2020 11:54 ()


Skoro dziś dzień dziecka, to prezentujemy czerwcowe nowości od HarperKids specjalnie dla najmłodszych. Poniżej garść pozycji, które rodzicom powinny rozwiązać problem prezentowy. 

 

HANIA HUMOREK

Hania to bohaterka, którą pokochają zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Zachowuje się nietypowo, bywa złośliwa, często dokucza młodszemu bratu, zdarza jej się oszukiwać albo zazdrościć innym dzieciom. Jednak w gruncie rzeczy ma wielkie serce, a jej przygody niejednokrotnie posłużą jako przestroga dla tych, którzy zachowują się podobnie. Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem. Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje autorstwa Petera Reynoldsa i Erwina Madrida. Historyjki o Hani przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat.

 

Hania Humorek zostaje gwiazdą

Autor: Megan McDonald

Ilustrator: Peter H. Reynolds

Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska

Oprawa: miękka

Objętość: 136 stron

Format:135x185

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-4639-6

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 3.06.2020

 

Hania ma humorek w sam raz na sławę!

Dobre humorki, złe humorki, humorki, których powodem jest Julka Wróbel – Hania ma humorek na każdą okazję! Tym razem Hania Humorek zazdrości Julce Wróbel zdjęcia na pierwszej stronie gazety. Próbuje więc na różne sposoby także zdobyć sławę. Ale wszystkie jej wysiłki kończą się tym, że staje się jeszcze bardziej „niesławna”.

Najnowsze przygody Hani Humorek na pewno wprawią cię w bardzo haniowy humorek!

 

Hania Humorek ratuje świat!

Autor: Megan McDonald

Ilustrator: Peter H. Reynolds

Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska

Oprawa: miękka

Objętość: 154 strony

Format: 135x185

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-4647-1

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 3.06.2020

 

Na lekcji o środowisku Hania z przerażeniem dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych i o zagrożonych gatunkach zwierząt, które żyją również na jej podwórku – nie wspominając już o okropnych zwyczajach własnej rodziny, która nie zbiera surowców wtórnych. Hania Humorek nie zasypia gruszek w popiele, tylko bierze się do dzieła!

 

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

 

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. ODKRYWAJ I BAW SIĘ

Seria składa się z pięciu tytułów: „Moja pierwsza książka o kolorach”, „Moje pierwsze 100 słów”, „Moje pierwsze 100 pojazdów”, „Moje pierwsze 100 słów na wsi”, „Moje pierwsze 100 zwierząt”. Każda z książek ma kartonowe strony i mnóstwo otwieranych okienek, dzięki którym dziecko rozwinie sprawność grafomotoryczną.

 

Moja pierwsza książka o kolorach 

Autor: Aimée Chapman, Natalie Munday, Amy Oliver

Ilustrator: Adria Meserve

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Oprawa: twarda

Objętość: 14 stron

Format: 270x270

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-4844-4

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 17.06.2020

 

SZUKAJ I ZNAJDŹ

Szukaj i znajdź to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

 

Muminki w lesie

Autor: Katariina Heilala, Päivi Arenius

Ilustrator: Päivi Arenius

Tłumaczenie: Izabela Karpiszuk

Oprawa: kartonowa

Objętość: 22 strony

Format: 210x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-4864-2

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 17.06.2020

Czas spędzony z Muminkami to zawsze dobra zabawa! Tym razem pełne pomysłów trolle szykują się na wycieczkę. Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Mamusia i Tatuś Muminka pakują potrzebne rzeczy i wybierają się do lasu.

 

Muminki i morze

Autor: Katariina Heilala

Ilustrator: Päivi Arenius

Tłumaczenie: Izabela Karpiszuk

Oprawa: kartonowa

Objętość: 22 strony

Format: 210x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-4865-9

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 17.06.2020

 

Czas spędzony z Muminkami to zawsze dobra zabawa! Tym razem pełne pomysłów trolle wybierają się nad morze. Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Ryjek, Mamusia i Tatuś Muminka postanowili popłynąć na wycieczkę do latarni morskiej.

 

OPOWIEŚĆ KOMIKSOWA

Niefortunne przypadki młodej kaczki

Autor: Jimmy Gownley

Ilustrator: Jay P. Fosgitt

Tłumaczenie: Anna Gawrylewska

Oprawa: miękka

Objętość: 216 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-4839-0

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 17.06.2020

 

Młody Kaczor Donald jest wygadaną i przedsiębiorczą kaczką, a gdy nad farmą jego ukochanej babci zawiśnie widmo bankructwa, nie cofnie się przed niczym, aby ocalić rodzinny majątek. W wyniku zabawnego nieporozumienia otrzymuje stypendium w elitarnej szkole z internatem, gdzie musi… przetrwać. To prawdziwe wyzwanie, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że stypendium zostało przyznane przez pomyłkę, jedyny kumpel Donalda to gołąb, który nie umie grać na saksofonie, a jego współlokator wydaje się demonicznym łotrem wszech czasów, planującym przejęcie władzę nad światem. Donald nie zamierza się jednak poddać tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się bardzo atrakcyjna koleżanka. Niefortunne przypadki młodej kaczki to kapitalna, pełna inteligentnego humoru i szalonych zwrotów akcji powieść graficzna. Świetne ilustracje nawiązują do stylu znanego fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie, a akcja książki, od której nie sposób się oderwać, prowadzi czytelnika od jednej zabawnej sytuacji do drugiej. To prawdziwa uczta dla tych, którzy uwielbiają humor wysokiej klasy i fantastyczną grafikę, i to niezależnie od wieku!

 

SZPIEGOMANIA. Podwójny przekręt

Autor: Jen Petro-Roy

Ilustrator: Kawaii Creative Studio

Tłumaczenie: Regina Mościcka

Oprawa: miękka

Objętość: 224 strony

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-4840-6

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 17.06.2020

 

Myszka Minnie i kaczka Daisy rozpoczynają właśnie studia na Uniwersytecie Kalisoty! Wkrótce okaże się, że nowe otoczenie, obiecujące znajomości i ekscytujące perspektywy związane z nauką to dopiero początek wyzwań, przed którymi staną przyjaciółki. Czy Minnie dowie się, co takiego ukrywa Daisy? Jak się zakończy tajemnicza misja, w którą zaangażują się dziewczyny? Kto okaże się czarnym charakterem? Ta intrygująca powieść graficzna to propozycja dla tych, którzy uwielbiają historie z dreszczykiem! Zaskakujące zwroty akcji, humor i kapitalne ilustracje, które nawiązują stylem do kultowych komiksów Disneya, to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie!

 

STRACHOSFERA. Koszmarna formuła

Autor: Tommy Greenwald

Ilustrator: Elisa Ferrari

Tłumaczenie: Paulina Zagórska

Oprawa: miękka

Objętość: 200 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-4841-3

Grupa docelowa: 8-12 lat

Premiera: 17.06.2020

 

Hyzio, Dyzio i Zyzio, niezrównani siostrzeńcy Kaczora Donalda, stają w obliczu nowej przygody. Wyruszają na wymianę uczniowską do Berlina, gdzie czeka na nich nie tylko nowa koleżanka, pyszne jedzenie, i futbol, ale i… wielkie niebezpieczeństwo! Czy kaczorki podejmą walkę z szalonym naukowcem, który zamierza opanować świat za pomocą strachu? Jak zakończy się ten nierówny pojedynek? Ta fantastyczna, pełna humoru i świetnie zilustrowana powieść to prawdziwa uczta dla fanów historii z dreszczykiem! Kapitalne ilustracje nawiązują do stylu znanego fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie i jego siostrzeńcach, a wartka akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony! Ta książka to propozycja dla całej rodziny!

 

MAPY I LABIRYNTY. ZAKRĘCONA KSIĘGA ZABAW

Książki z serii Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw to pomogą dziecku w nauce logicznego myślenia oraz ćwiczenia spostrzegawczości. Te książki to wiele godzin zabawy, do której ciągle chce się wracać, bo nigdy się nie nudzi. Dzięki kartonowym kartkom książka będzie cieszyć młodych czytelników naprawdę długo.

 

Pixar

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Publishing

Tłumaczenie: Magdalena Stojicic

Oprawa: kartonowa

Objętość: 22 strony

Format: 210x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-4842-0

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 17.06.2020

 

Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw to wyjątkowa książka, która zabierze młodego czytelnika do świata filmów wytwórni Pixar. To propozycja dla kilkuletnich miłośników Aut, Toy Story, Iniemamocnych, Coco czy Gdzie jest Nemo?, którzy chcieliby na chwilę stać się młodymi detektywami i pomóc ulubionym bohaterom odnaleźć drogę do celu. W książce znajduje się bowiem dziesięć pięknie ilustrowanych map – każda z innego filmu – a na każdej z nich inny niesamowity labirynt do pokonania. Dodatkowo wszystkie mapy zawierają dziesięć ukrytych lokacji do odnalezienia.

Disney

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Publishing

Tłumaczenie: Magdalena Stojicic

Oprawa: kartonowa

Objętość: 22 strony

Format: 210x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-4843-7

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 17.06.2020

 

Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw to wyjątkowa książka, która zabierze młodego czytelnika do świata klasycznych filmów Disneya. To propozycja dla kilkuletnich miłośników Króla Lwa, Piotrusia Pana, Alicji w Krainie Czarów, Dumbo czy 101 dalmatyńczyków, którzy chcieliby na chwilę stać się młodymi detektywami i pomóc ulubionym bohaterom odnaleźć drogę do celu. W książce znajduje się bowiem dziesięć pięknie ilustrowanych map – każda z innego filmu – a na każdej z nich inny niesamowity labirynt do pokonania. Dodatkowo wszystkie mapy zawierają dziesięć ukrytych lokacji do odnalezienia.

 

KSIĄŻKA DO WYKLEJANIA

Każda z książeczek zawiera osiem fantastycznych scen, które można uzupełnić naklejkami przedstawiającymi bohaterów ulubionej bajki. Specjalny papier użyty w książkach pozwala na wielokrotne odklejanie i przyklejanie naklejek. Dzięki temu postacie mogą zmieniać miejsce w zależności od pomysłowości malucha, wędrując z jednej strony na drugą! Uzupełnianie scen naklejkami to świetna zabawa, która daje satysfakcje płynącą z samodzielnego komponowania ilustracji, a przy tym rozwija kreatywność i zdolności manualne dziecka.

 

Dzień, w którym Heniś poznał…

Autor: Anna Babisz

Ilustrator: Wiggleywoo

Oprawa: zeszytowa

Objętość: 16 stron

Format: 210x297

Cena: 11,99

ISBN: 978-83-281-4762-1

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 3.06.2020

 

Kot-o-ciaki

Autor: Marta Kruszyńska

Ilustrator: CTC Network

Oprawa: zeszytowa

Objętość: 16 stron

Format: 210x297

Cena: 11,99

ISBN: 978-83-281-4763-8

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 3.06.2020

 

My Little Pony

Autor: Marta Kruszyńska

Ilustrator: Hasbro

Oprawa: zeszytowa

Objętość: 16 stron

Format: 210x297

Cena: 11,99

ISBN: 978-83-281-4828-4

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 3.06.2020


comments powered by Disqus