Czerwcowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 26-05-2020 17:43 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 3 czerwca. 

 

Mistrzowie Komiksu. Zemsta hrabiego Skarbka

wydanie III

Scenariusz: Sente

Rysunki: Grzegorz Rosiński

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 148 stron

Format: 234x312            

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9881-4

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: obyczajowy

 

Mówi się, że zemsta może zaczekać. To nieprawda.

Zemsta musi zaczekać, gdyż trzeba się do niej dobrze przygotować, aby móc działać z zaskoczenia i stosując podstępy. Ile niesprawiedliwości musiał wycierpieć przez długie lata hrabia Skarbek, by w końcu zdecydować się zacisnąć jedyną dłoń w pięść zemsty?

Akcja „Zemsty hrabiego Skarbka” toczy się w kręgach artystycznych Paryża w czasach Wiktora Hugo. Długo skrywana afera wybucha nagle z całą mocą: tajemniczy polski hrabia Mieszko Skarbek wydaje się mieć przytłaczające dowody przeciw słynnemu marszandowi, Danielowi Northbrookowi. Rzekomo posiada on wszystkie dzieła młodego i uznanego za wybitnego, ale przedwcześnie zmarłego malarza, Louis Paulusa. Polski hrabia Skarbek postanawia ostatecznie pogrążyć trzech paryskich bogaczy, którzy przed laty go zniszczyli. Jednak sprawa okazuje się nie tak prosta.

Album mistrza komiksu Grzegorza Rosińskiego został uzupełniony o szkice erotyczne.

Komiks tylko dla dorosłych.

 

Mroczna Otchłań, tom 1

Scenariusz: Christophe Bec

Rysunki: Eric Henninot, Milan Jovanovic

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda

Objętość: 172 strony

Format: 216x285            

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9750-3

Język oryginału: francuski

Seria: Mroczna Otchłań

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: thriller ekologiczny, science fiction

Podwodne miasta, których nie miała prawa zbudować ludzka ręka. Prehistoryczne istoty, które żyją jedynie w budzących przerażenie legendach. Mroczna otchłań skrywa w sobie tajemnice przekraczające ziemską wyobraźnię. Od zarania dziejów człowieka fascynują niezbadane głębiny mórz… Ocean jest ogromny, gęsta dżungla − nieprzebrana, a człowiek − śmiesznie mały. Choćby poświęcił całe życie, odkryje zaledwie niewielką ich cząstkę. Kim Melville, oceanografka zatrudniona przez ekscentrycznego podróżnika i kolekcjonera Feiersingera, na dnie największej głębi świata odkrywa sekret, który… nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Christophe Bec (1969), francuski autor komiksów, znany z takich tytułów jak „Sanktuarium” czy „Bunkier”. Swoją przygodę z komiksowym światem rozpoczął w wieku dziesięciu lat, kiedy przebywając u dziadków podczas choroby, przeczytał album o Asteriksie. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 1992 roku na wykonanie rysunków do albumu „Dragan”. W 1997 roku powstał pierwszy tom serii „Zero absolutne”. W latach 2009-2017 ukazywała się seria osiemnastu albumów „Prometeusz” według scenariusza Beca i z jego rysunkami. Oprócz tego jest fotografem i zajmuje się reżyserowaniem filmów krótkometrażowych. W 2018 roku zapowiedziano powstanie filmu na podstawie komiksu Beca „Under”. Éric Henninot (1974), z wykształcenia inżynier, swoją przygodę artystyczną rozpoczął od wykonania ilustracji do książki dla dzieci, wkrótce potem stworzył swój pierwszy komiks, który wziął udział w konkursie młodych talentów na festiwalu w Angoulême. Jego debiut komiksowy, „De mémoire d’Hommes”, ukazał się w 2004 roku. Był to początek serii o Alisterze Kaynie, pogromcy wampirów. W 2007 roku powstał pierwszy tom serii „Carthago”, thrillera ekologicznego ze scenariuszem Christophe’a Beca. Do tej pory w serii wyszło dziesięć albumów.

 

Nim wstanie dzień

Scenariusz: Grzegorz Janusz, Marika, Tomasz Pastuszka, Rafał Skarżycki

Rysunki: Ernesto Gonzales

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 84 strony

Format: 167x255            

Cena: 34,99       

ISBN: 978-83-281-9875-3

Język oryginału: polski

Seria: Nim wstanie dzień

Kategoria: komiks polski

Tematyka: historyczny

 

Najlepiej byłoby, gdyby ten komiks nigdy nie powstał. Niestety żyjemy w świecie, w którym ciągle toczą się wojny wywoływane w imię wybujałych fantazji, przez potwory bez sumienia. Wbrew dość popularnej wśród ludzi bez wyobraźni teorii, wojna nie jest przygodą. Nie jest też czasem bohaterów, kiedy hartują się charaktery i wykuwa męstwo. Wojna to śmierć, zniszczenie i rozpacz ocalałych. To o nich są te historie. O niewinnych ofiarach wojny.

„Nim wstanie dzień" to debiutancki album rysownika i miłośnika komiksów Ernesto Gonzalesa. Jest to zbiór opowieści, których tematyką są historie powstańców warszawskich. Autorami scenariuszy są Grzegorz Janusz, Marika, Tomasz Pastuszka oraz Rafał Skarżycki.

 

Hellblazer, tom 4

Scenariusz: Garth Ennis

Rysunki: Steve Dillon, William Simpson

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 464

Format: 170x260            

Cena: 129,99

ISBN: 978-83-281-9631-5

Język oryginału: angielski

Seria: Hellblazer

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Drugi tom opowieści o Hellblazerze autorstwa znanego irlandzkiego scenarzysty Gartha Ennisa. John Constantine kończy czterdzieści lat, co skłania go do refleksji nad dotychczasowym życiem. Jednak przeszłe uczynki nie dają o sobie zapomnieć, a władcy ciemności nieustępliwie upominają się o swoje. Wymarzona spokojna przyszłość u boku Kit Ryan staje w związku z tym pod znakiem zapytania.

Autorami rysunków do tego tomu są William Simpson („Sędzia Dredd”) i Steve Dillon („Kaznodzieja”).

Seria HELLBLAZER to najdłużej ukazujący się cykl Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

 

30 Dni Nocy, tom 2

Scenariusz: Steve Niles

Rysunki: Ben Templesmith, Bill Sienkiewicz, Piotr Kowalski i inni

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 568 stron

Format: 170x260            

Cena: 149,99

ISBN: 978-83-281-9758-9

Język oryginału: angielski

Seria: 30 Dni Nocy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Drugi i ostatni tom wydania zbiorczego obejmującego historie będące kontynuacją głośnego komiksu Steva’a Nielsa i Bena Templesmitha. Za „30 dni nocy – Powrót do Barrow” zostali oni nominowaniu do Nagrody Eisnera aż w trzech kategoriach.

W tomie drugim znalazły się „Opowieści krwiopijcy” zawierające dwie krótkie historie: „Juárez” Matta Fractiona oraz „Umarł Billy, umarł”. „Eben i Stella” autorstwa Steve'a Nilesa i Justina Randalla przybliżające losy przeklętej pary. „Czerwony śnieg” Bena Templesmitha opisujący wypadki rozgrywające się w ZSRR podczas II wojny światowej. Wreszcie w narysowanym przez Billa Sienkiewicza „Poza Barrow” wracamy do miasta, w którym wszystko się zaczęło.

Do zbioru dołączono także remake głównej historii „30 dni nocy” autorstwa Steva’a Nilesa i polskiego rysownika Piotra Kowalskiego. Przenikliwe zimno, nieskończenie długa noc i wygłodniałe cienie. Nowa, na wskroś współczesna odsłona historii, która nadała nowe oblicze klasycznym opowieściom o wampirach.

 

DC Black Label. Superman – Rok pierwszy

Scenariusz: Frank Miller

Rysunki: John Romita Jr.

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 216 stron

Format: 216x276            

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-9612-4

Język oryginału: angielski

Seria: DC Black Label

Kategoria: komis amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Od rozpadających się iglic Kryptonu po idylliczne pola Kansas. Od podwodnej świetności Atlantydy po gorącą atmosferę „Daily Planet”. Historia Clarka Kenta, ostatniego syna rodu El, wciąż obrasta nowymi legendami. Dwóch wybitnych twórców komiksowych połączyło siły i stworzyło nową, odważną wersję pochodzenia Człowieka ze Stali.

Scenarzysta Frank Miller („Batman. Powrót Mrocznego Rycerza”, „Ronin”, „Sin City”) i rysownik John Romita Jr. („Iron Man”, „The Amazing Spider-Man”, „Kick-Ass”) włożyli cały swój niebywały talent w tę porywającą historię o próbach, które musi przejść młody Clark, aby odnaleźć swoje miejsce na świecie.

Clark uczy się, jak zachować równowagę pomiędzy odpowiedzialnością wynikającą z posiadania supermocy a ich nieograniczonymi możliwościami. Jednocześnie kształtuje własne człowieczeństwo tak, jak robi to każdy z nas, a więc rozwijając relacje z innymi ludźmi. „Superman: Rok pierwszy” jest czymś więcej niż opowieścią o istocie o nadludzkich zdolnościach; wykracza również poza prostą historię o dojrzewaniu. To wnikliwe studium postaci Człowieka ze Stali i dokonywanych przez niego wyborów na drodze bohaterstwa.

 

Uniwersum DC, Superman Action Comics

– Nadejście Lewiatana, tom 2

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Steve Epting, Yanick Paquette

Przekład: Jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 180 stron

Format: 167x255            

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9606-3

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom serii „Superman Action Comics" laureata Nagrody Eisnera – scenarzysty Briana Michaela Bendisa („Daredevil” „Ultimate Spider-Man”) oraz doskonałego rysownika Steve’a Eptinga („The Avengers”, „Kapitan Ameryka”).

Uniwersum DC to niebezpieczne miejsce. Na każdego superbohatera szybującego po niebie albo superłotra grasującego po ulicach swojego miasta przypada tajna organizacja tocząca wojnę pod powierzchnią. Checkmate. Spyral. ARGUS. DEO. Oddział Specjalny X. Niektóre z tych tajnych agencji i sekretnych stowarzyszeń są dobre. Niektóre złe. Inne działają na pograniczu dobra i zła.

Teraz, jedna po drugiej, wszystkie są likwidowane przez najbardziej przerażającą tajną organizację, jaką widział świat, a jest nią: Lewiatan. Ta rozbudowana i niebezpieczna sieć niepowstrzymanych tajnych agentów walczyła swego czasu z Batmanem. Teraz Lewiatan powrócił, a na jego czele pojawił się nowy, jeszcze bardziej niebezpieczny przywódca.

Takie tęgie głowy jak Amanda Waller, Talia Al-Ghul i generał Sam Lane przegrywają starcie po starciu z zastępami Lewiatana. Tymczasem nieustraszeni dziennikarze Jimmy Olsen i Lois Lane walczą o ujawnienie prawdy.

Na drodze Lewiatana stoi tylko Człowiek ze Stali. Lecz w obliczu przeciwnika, który jednocześnie jest wszędzie i nie ma go nigdzie, w dłuższej perspektywie nawet Superman jest bez szans.

Album rozpoczyna jedno z ciekawszych wydarzeń ze świata DC Comics – „Lewiatan” („Event Leviathan”).

 

Marvel Classic, Silver Surfer – Przypowieści

Scenariusz: Stan Lee, Keith Pollard, J. Michael Straczynski

i Simon Spurrier

Rysunki: Moebius, Keith Pollard, Esad Ribić i Tan Eng Huat

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 352 strony

Format: 170x260            

Cena: 109,99

ISBN: 978-83-281-9676-6

Język oryginału: angielski           

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Silver Surfer zbuntował się przeciw swojemu panu Galactusowi i odmówił udziału w zniszczeniu Ziemi. Pożeracz Światów za karę wygnał go ze służby i skazał na samotne przemierzanie wszechświata w roli strażnika kosmicznych szlaków. Galactus powraca jednak na Ziemię i ogłasza się bogiem. Wkrótce tworzą się wokół niego nowe ruchy religijne, a świat ogarnia anarchia. Silver Surfer kolejny raz rusza planecie na ratunek. Później przyjdzie mu jeszcze zmierzyć się z niebezpiecznymi łowcami niewolników i tajemniczymi organpiratami, a także przygotować się do własnej śmierci, gdy okaże się, że moc dana mu przez Galactusa wygasa.

Album zawiera historie: „Przypowieść”, „Łowcy niewolników”, „Requiem” i „W imię twoje”. Scenariusze napisali Stan Lee, Keith Pollard, J. Michael Straczynski i Simon Spurrier, a rysunki przygotowali Moebius, Keith Pollard, Esad Ribić i Tan Eng Huat.

 

Marvel Classic, Kapitan Ameryka

– Śmierć Kapitana Ameryki, tom 3

Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Steve Epting, Stefano Gaudiano, Mike Perkins, Lee Weeks

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 268 stron

Format: 170x260            

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9673-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Steve Rogers ostro sprzeciwił się próbom kontroli superbohaterów przez amerykański rząd. Teraz przewodzi buntownikom w wojnie domowej, w której pogrążyły się tajne służby i skłócone grupy herosów. Nie wie, że jego odwieczny wróg Red Skull postanowił wykorzystać ten konflikt, by pozbyć się przeciwnika raz na zawsze. Kapitanowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jeśli zginie, Ameryka straci swojego największego bohatera, a Bucky Barnes, Sam Wilson, Sharon Carter i inni jego przyjaciele będą musieli poszukać nowej, własnej drogi…

Oto trzeci tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Steve Epting („Avengers”, „Velvet”), Stefano Gaudiano („Gotham Central”, „Żywe trupy”), Mike Perkins („Avengers”) i Lee Weeks („Batman”, „Daredevil”).

 

Marvel Now 2.0, Moon Knight

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Greg Smallwood

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 344 strony

Format: 167x255            

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-9773-2

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Marc Spector – znany też jako Moon Knight / Jake Lockley / Steven Grant – od lat walczy z przestępcami i dba o bezpieczeństwo Nowego Jorku. Ale czy na pewno? Kiedy Marc budzi się w zakładzie dla obłąkanych, dowiaduje się, że spędził w nim niemal całe życie. Wszystkie jego tożsamości zostają podane w wątpliwość. Dokoła siebie widzi twarze, które równie dobrze mogą być maskami: wyniosłej pani doktor, nieprzyjaźnie nastawionych sanitariuszy, pacjentów o pustym spojrzeniu. Jedne skrywają przyjaciół, inne – wrogów lub, co gorsza, bogów i potwory! Marc podejmie próbę ucieczki. Czy jego plan się powiedzie? Co się wydarzy, gdy Marc Spector stanie twarzą w twarz z Moon Knightem?

Autorem scenariusza jest Jeff Lemire („Czarny Młot”, „Łasuch”), a rysunki przygotował Greg Smallwood („Amazing Spider-Man”).

 

Marvel Now 2.0, Potężna Thor – Wojna

Asgardu z Shi’ar, tom 3

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Russell Dauterman, Steve Epting

Przekład: Marceli Szpak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 152 strony

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9650-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Trzeci tom opowieści o Gromowładnej z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Dziesięć Królestw ogarnęła wojenna pożoga. Thor zwołuje Ligę Światów, aby ocalić królową świetlistych elfów z rąk Malekitha Przeklętego, ale nawet ta bohaterska misja to za mało, by pokrzyżować mu plany.

Tymczasem pod bramami Asgardu gromadzą się wojska wielkiego Imperium Shi’ar. Nie przybyły jednak podbijać, ale po to, by uprowadzić Gromowładną. Czego chcą od niej imperialni bogowie? I kto pomoże jej pokonać najstraszliwszą moc we Wszechświecie? Powracający Odinson? A może zbuntowany członek X-Men – Quentin Quire?

Scenariusz tego tomu napisał Jason Aaron, autor takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” czy „Wolverine i X-Men”. Rysunki stworzyli Russell Dauterman („Supurbia”, „Thor”) oraz Steve Epting („Kapitan Ameryka”, „Velvet”).

 

Marvel Now 2.0, Deadpool – Deadpool

w kosmosie, tom 9

Scenariusz: Gerry Duggan

Rysunki: Mike Hawthorne, Scott Koblish

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 108 stron

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9652-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Dziewiąty tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Wade Wilson leci w kosmos! To jedyne miejsce, w którym ma jeszcze nadzieję znaleźć sposób na pokonanie swojego najbardziej wkurzającego wroga – Madcapa. Nie przewidział jednak, że jego wyprawa wzbudzi panikę jak Wszechświat długi i szeroki. W rezultacie kosmicznego nieporozumienia Wade będzie musiał stawić czoło nie tylko asgardzkim wojom, Korpusowi Nova i straszliwym Brood, ale też samemu Kolekcjonerowi!

Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan („Hawkeye kontra Deadpool”, „Uncanny Avengers”), a rysunki stworzyli Mike Hawthorne („Za królową i ojczyznę”) i Scott Koblish („Deadpool”).

 

Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego

Scenariusz: różni autorzy

Rysunki: różni autorzy

Przekład: Anna Hikiert-Bereza

Oprawa: miękka

Objętość: 88 stron

Format: 170x260            

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-9639-1

Język oryginału: angielski

Seria: Minecraft

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Od bloków do kadrów, czyli Minecraft w wersji komiksowej!

Ten tom zawiera historie o wiedźmie i rozbójniku – zajadłych wrogach, którzy znajdują wspólny język – o bezdusznej grieferce, której przyszło zapłacić za swoje czyny, a także o śwince, której bardzo zależało, żeby zdobyć pewną marchewkę.

Te ekscytujące historie przeniosą małych czytelników do świata Minecrafta i ujawnią wiele jego tajemnic! Razem z postaciami fani popularnej gry będą odkrywać najodleglejsze zakątki Świata Podstawowego!

 

Smerfy Komiks, Awantura w wiosce Smerfów, tom 9

Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte

Rysunki: Peyo

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-4230-5

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Następny tom szalonych przygód małych mieszkańców wioski zagubionej pośrodku wielkiego lasu. Tym razem dojdzie do wydarzeń, które nie przystoją spokojnym Smerfom! A jaka będzie przyczyna rozróby? Otóż każda rzecz ma własną nazwę. Co jednak począć, gdy różne Smerfy zaczynają nadawać tym samym rzeczom odmienne nazwy? Która jest lepsza? Od różnicy zdań blisko jest do kłótni, od kłótni jeden krok do bójki, a od niej do... No właśnie, jak daleko posuną się zawzięte Smerfy? Oto wielka i hałaśliwa awantura rozpoczęta zwykłym sporem o to, jak należy nazywać korkociąg! W dalszej części albumu nastąpi przegląd smerfich zmagań sportowych – oczywiście na wesoło! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Śledztwa Enoli Holmes, Sprawa lady Alistair, tom 2

Scenariusz: Serena Blasco

Rysunki: Serena Blasco

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 64 strony

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9814-2

Język oryginału: francuski

Seria: Śledztwa Enoli Holmes

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

 

Drugi tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta.

Wyemancypowana Enola chce być niezależna od rodziny, co w wiktoriańskiej Anglii jest bardzo trudnym zadaniem dla kobiety. Po ucieczce z domu ukrywa się w Londynie pod wymyślonym nazwiskiem. Prowadzi własne dochodzenia, podając się za asystentkę nieistniejącego detektywa. A że ma wielki talent do udawania innych ludzi, bez trudu przybiera postacie zakonnicy czy arystokratki. Tym razem zajmie się poszukiwaniami młodej lady Cecily Alistair. Śledztwo doprowadzi ją w niebezpieczne zaułki dzielnic biedoty i do doków, gdzie robotnicy szykują się do buntu. Równocześnie będzie musiała prowadzić grę w kotka i myszkę z Sherlockiem oraz kontynuować poszukiwania własnej matki!

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści "Lili Chantilly", ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

 

Kraina Lodu, tom 3 

Scenariusz: Joe Caramagna

Rysunki: Joe Caramagna

Przekład: Mateusz Lis, Adrianna Zabrzewska

Oprawa: miękka

Objętość: 68 stron

Format: 170x260            

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-9842-5

Język oryginału: angielski

Seria: Kraina Lodu

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Trzecia część przygód bohaterów disnejowskiego przeboju filmowego „Kraina Lodu”! Akcja rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu.

Pewnego dnia księżniczka Anna zaprasza na zamek Heddę, dziewczynkę z sierocińca, która jest znana z opowiadania niestworzonych historii. Czasami chwali się, że była na Księżycu, innym razem, że poluje na smoki, a przede wszystkim mówi o tajemniczej Zakazanej Krainie... Nikt jej nie wierzy, a niektórzy wręcz jej nie lubią za wymyślone przechwałki. W umówiony dzień wystrojona Hedda wyrusza do królewskiej siedziby, ale do niej nie dociera. Co się stało? Na poszukiwania wyruszają księżniczka, jej starsza siostra i ich przyjaciele. Czy dziewczynce przytrafiło się coś złego? A może porwały ją mroczne siły z... Zakazanej Krainy?

Twórca albumu Joe Caramagna jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel.


comments powered by Disqus