Nowa powieść Holly Black oraz nowości Wydawnictwa Jaguar

Autor: Jaguar Redaktor: Motyl

Dodane: 20-04-2020 10:35 ()


15 kwietnia ukazała się powieść „Las na granicy światów” Holly Black, autorki jednego z najbardziej poczytnych cykli fantasy Young Adults, zapoczątkowanego powieścią „Okrutny książę”. Nowy tom to kolejna, fascynująca historia z magicznego i niebezpiecznego świata elfów, osadzona w świecie trylogii „Okrutny książę”, „Zły król” i „Królowa niczego”. Opowiada historię Króla Olszyn i Severina, a także dzieje miecza, który później odegrał istotną rolę w rozwiązaniu problemów Jude, królowej niczego.

Nowa powieść Holly Black, królowej elfów, autorki wielu megabestsellerów!

Las na granicy światów, osadzony w świecie trylogii Okrutny książę, Zły król i Królowa niczego, opowiada historię Króla Olszyn i Severina, a także dzieje miecza, który później odegrał istotną rolę w rozwiązaniu problemów Jude, królowej niczego.

Miasteczko Fairfold to jedno z tych niewielu miejsc, w których magia nieznacznie przenika do naszej rzeczywistości. Od czasu do czasu ktoś znika bez śladu, ale takie wypadki zdarzają się najwyżej raz czy dwa razy w roku, no a poza tym dotyczą wyłącznie turystów.  Jednak tego roku z serca okolicznej puszczy wyłania się ponura groza. Odkąd ktoś strzaskał szklaną trumnę, w której spoczywał śpiący królewicz, apokaliptyczna bestia imieniem Rozpacz zagraża wszystkim mieszkańcom miasteczka. Pewna dziewczyna, o imieniu Hazel, która znajduje niezwykły miecz, niezbyt dobrze pamięta, co robiła przez ostatnich pięć lat. Okazuje się, że musi czym prędzej przypomnieć sobie kilka istotnych faktów, dotyczących żelaza i marchewek… Czy zdoła? Jeśli nie zdąży, miasteczko czeka zagłada smutniejsza niż śmierć… Teraz jedyna nadzieja w Hazel, jej muzykalnym braciszku oraz w pewnym zabójczo przystojnym elfie.

Czytelnicy Okrutnego księcia Holly Black, pamiętają z pewnością Króla Olszyn i Severina. W tej książce przedstawiona jest ich historia i dzieje miecza, który później odegrał istotną rolę w rozwiązaniu problemów Jude, Królowej niczego. Wartka, pełna przygód akcja nie pozwala się oderwać i każe z wypiekami na twarzy przewracać kolejne strony.

Holly Black - autorka ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników. Jest finalistką Eisner Award oraz Lodestar Award, laureatką nagród Mythopoeic, Nebula Award i Newbery Honor. Jej książki przetłumaczono już na 32 języki, doczekały się też ekranizacji. Mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem w domu z tajemną biblioteką.  Jej strona internetowa to https://blackholly.com/.

 

Polecamy również inne nowości wydawnicze:


Dla najmłodszych czytelników

Uwielbiane przez dzieciaki przygody ze świata Minecrafta w komiksowej odsłonie, czyli dwa zeszyty z „Pamiętnikiem 8-bitowego wojownika” Cube Kida w komiksie oraz wyjątkowy escape book również oparty na Minecrafcie, czyli najpopularniejszej z popularnych gier. Escape book to książka-zagadka, w której aby podążać dalej, należy wykazać się logicznym myśleniem, rozwiązywać zagadki i nie dać się zapędzić w ślepy zaułek!

Premiera 25.03.

Dla młodzieży (9-15 lat)

Drugi tom cyklu „Ratownicy czasu” Justyny Drzewickiej, w którym tym razem bohaterowie przenoszą się do starożytnego Egiptu.

Pełna zabawnych sytuacji i przystępnie podanej wiedzy (nie tylko historycznej) opowieść o archeoturystach i ich kolejnej podróży w czasie. Tom 1., w którym akcja toczyła się w XV-wiecznej Bolonii u Mikołaja Kopernika, spotkał się ze wspaniałym odbiorem wśród czytelników i recenzentów.

https://www.juniorowo.pl/jak-zaciekawic-dzieci-historia-czyli-co-zrobic-zeby-historia-przestala-byc-nudna/

Premiera 25.03.


Dla starszej młodzieży

„First last song” Bianki Iosivoni - ekscytujący i romantyczny finał serii FIRST (powieść tylko w formacie ebook) oraz „Evermore” Sary Holland - kontynuację powieści fantasy „Everless” (powieść tylko w formacie ebook).

Premiery 8.04 i 22.04.

 

Dla dorosłych (zwłaszcza czytelniczek)

„Zdradzona” – nowa opowieść Magdaleny Krauze, autorki powieści obyczajowych „Czekałam na ciebie” i „Zaufaj mi jeszcze raz”. Opowieść o miłości i zdradzie oraz o tym, jak sobie poradzić, gdy poukładane życie nagle przestaje być takie, jak było dotychczas.

Premiera 25.03.


comments powered by Disqus