Mroczne tajemnice Czarnego Stawu

Autor: Burda Książki Redaktor: Motyl

Dodane: 26-03-2020 17:26 ()


Czy nigdy nie zdarzyło się, że nie wiadomo z jakiego powodu nagle przebiegł Państwu po plecach zimny dreszcz? Są takie miejsca, które budzą strach, obawę przed tym, co się w nich kryje.

I taki jest Czarny Staw. To zbiornik wodny leżący w okolicy miasta o nazwie… Czarny Staw. Dziwne to miejsce, piękne i groźne. I, jak się okazuje, wręcz zabójcze.

Pierwszy tom serii dedykowanej głównie młodzieży ma właśnie swoją premierę. Inspiracją do jej napisania są lokalne legendy, zgrabnie zaadaptowane do czasów współczesnych.

Ale w książce zaczytali się i dorośli; na przykład Rafał Kosik, autor bestsellerów i lektur szkolnych napisał w swojej rekomendacji okładkowej: Jest strasznie, jest sensacyjnie, jest klimat. Czarny Staw wciąga.

Książkę polecają także byli miłośnicy serialu „Eerie Indiana” i aktualni „Stranger Things”.  Na podstawie zainteresowania tą tematyką widać, co obecnie czytają (o ile w ogóle) i oglądają nastolatki.

 

Nikt nie wie, jak głęboki jest Czarny Staw.

Nikt.

No, może poza samym diabłem…

Burzliwy rozwód rodziców Kamila powoduje radykalną zmianę w jego życiu. Z wielkiego miasta wyprowadza się na dosłowny koniec świata, do rodzinnego domu matki, położonego w Czarnym Stawie, mieście na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Relacje między mamą i babcią są trudne. Babcia jest apodyktyczna, co trudno im zaakceptować i atmosfera w domu jest napięta. Dziadek Kamila zaginął wiele lat temu i od tamtej pory babcia za całe zło na świecie obwinia mężczyzn. Chociaż chyba czuje, że z jego odejściem wiąże się jakaś tajemnica, bo nigdy nie pozbyła się jego rzeczy i obrazów.

Dzięki nowym znajomym ze szkoły Kamil dowiaduje się o mrocznych legendach krążących wokół lokalnego jeziora… Drążąc temat dociera do notek w prasie, w tym tej związanej ze zniknięciem dziadka. W okolicy dzieją się dziwne rzeczy. Dodatkowo Kamila zaczynają dręczyć koszmary, których tonie w czarnej wodzie. Wraz z przyjaciółmi postanawia odkryć tajemnicę kryjącą się w odmętach jeziora. Niebawem okaże się, że tylko on może uratować miasteczko…

Książka zapowiada cykl powieści dla młodzieży inspirowanych postaciami z dawnych polskich legend. Pierwsi czytelnicy wskazują na podobieństwa klimatu powieści do serialu „Stranger Things”. A to chyba dobra rekomendacja…

 

O autorze:

Robert Ziębiński - dziennikarz, pisarz. Pracował w „Tygodniku Powszechnym”, „Przekroju”, „Wprost”, „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”. Autor pierwszej polskiej monografii poświęconej twórczości Stephena Kinga, zatytułowanej „Sprzedawca strachu”. W 2019 roku ukazała się jego druga książka poświęcona twórczości Kinga: „Stephen King. Instrukcja obsługi” – największa tego typu publikacja stworzona przez europejskiego autora. Wielbiciel czarnego kryminału, filmów o zombie i slasherów.


comments powered by Disqus