„Obscura”, czyli nowy album Łukasza Wnuczka

Autor: Przemysław Mazur Redaktor: Motyl

Dodane: 17-03-2020 20:41 ()


Wygląda na to, że Łukasz Wnuczek, pomysłodawca i realizator autorskiej serii „Plemię Sów”, nie zamierza poprzestawać na tym projekcie. Okazuje się bowiem, że od niedzieli 15 marca dostępna jest już kolejna realizacja związanego ze Świdnikiem autora, tym razem powstała według scenariusza Luke’a Cartwrighta.

„Obscura” – bo o tym przedsięwzięciu mowa – to osadzona na Ziemi van Diemena (dawna nazwa Tasmanii) opowieść rozgrywająca się w roku 1880. Jej główny protagonista, William Morier, para się nad wyraz nietypowym zajęciem. Fotografuje on bowiem… duchy. Nie wszyscy jednak dają wiarę autentyczności wykonywanych przezeń zdjęć i tym samym nie brakuje sceptyków uznających rzeczonego za żądnego zysku oszusta. A przyznać trzeba, że faktycznie pieniądze nie są mu obojętne, jako że jego małżonka imieniem Catherine musi zostać poddana kosztownej operacji. A to ledwie początek utrzymanej w konwencji gotyckiego horroru intrygi liczącej sobie blisko dwieście stron.

Album można nabyć w księgarni Amazon. Równocześnie zachęcamy do zapoznania się ze stroną promującą album: https://obscuracomic.com


comments powered by Disqus