Wernisaż wystawy "Mówili na niego Karol - wersja reżyserska"

Autor: Wydawnictwo 23 Redaktor: Motyl

Dodane: 10-03-2020 16:45 ()


Wydawnictwo 23 i Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów zapraszają na wernisaż wystawy Mówili na niego Karol - wersja reżyserska. Wydarzenie odbędzie się 14 marca w galerii Środek Komiksu.

                                            
Podczas wystawy zaprezentowane zostaną wybrane plansze z komiksu Mówili na niego Karol wraz ze scenariuszami oraz szkicami. Zobaczycie jak wygląda proces twórczy oraz co tkwi w głowach autorów.

Link do wydarzenia na Facebooku


Album "Mówili na niego Karol" opowiada o dwóch o dwóch najśmieszniejszych rzeczach na świecie: śmierci i ludziach o imieniu Karol.

Ludzie często zadają nam pytanie: „Kim jest Karol?”
Niezmiennie, od 20 lat odpowiadamy: „Karol jest trupem”.
Chyba możemy zamknąć już ten temat, prawda?


Komiks został opublikowany przez Wydawnictwo 23. Autorami są Jerzy Łanuszewski (scenariusz) i Ewa Ciałowicz (rysunki).

Data: 14 marca
Godzina: 18.00
Miejsce: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Galeria "Środek Komiksu", ul. Kajakowa 12b, Warszawa


Wydawnictwo 23 to młoda oficyna, specjalizująca się w komiksach z dziwnej Polski. Dotychczas ich nakładem ukazały się trzy albumy: "Brom" Unki Odyi (który zdobył tytuł komiksu roku podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier), "Johannes Schachmann. Życie i czasy" Mateusza Piątkowskiego i Jacka Kuziemskiego – a trzecim jest "Mówili na niego Karol". Więcej premier jeszcze w tym roku!

Biogramy autorów:

Jerzy Łanuszewski
Scenarzysta, wydawca, redaktor. Współautor serii "Giacomo Supernova" (rysunki: Robert Jach) i "Rogdena" (rysunki: Joanna Sępek). W latach 2015-2019 prowadził (razem z Barbarą Okrasą) zina "Warchlaki". Brał udział a antologiach: "Rewolucje: Apokryfy", "Krztonioversum", "Sliced Quarterly: Special #4". Publikował także w zinach: "Brudno", "Biceps", "Monstwór", "Ziniol", "Mutagen Krackle".

Ewa Ciałowicz
Urodzona w Dużym Mieście i wychowana w Małym. Obecnie rezyduje w Krakowie w towarzystwie zdecydowanie zbyt wielu roślin doniczkowych.
Magisterki broniła w Pracowni Rysunku Narracyjnego na krakowskiej ASP – komiksem. Do dziś nikt nie jest w stanie ze stu procentową pewnością powiedzieć o czym był ten komiks. I dobrze. W życiu nie może być za łatwo.
Przez pięć lat pracowała jako ilustrator w studiu animacji. Aktualnie w game devie jako grafik 2D.
Publikowana w zinie "Warchlaki".


comments powered by Disqus