Catherynne M. Valente kolejnym gościem Pyrkonu

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 04-03-2020 21:03 ()


Zapewne znajdą się tu fani Mass Effecta, których zainteresuje informacja, że na Pyrkonie 2020 pojawi się autorka, mająca na swoim koncie powieść Mass Effect Andromeda: Annihilation, osadzoną w uniwersum znanej i lubianej gry.

Catherynne jest amerykańską poetką, krytykiem literackim oraz pisarką, mającą na swoim koncie liczne powieści oraz opowiadania, osadzone głównie w konwencji fantasy. Jest jednym z najlepiej sprzedających się autorów według “New York Timesa” oraz dziennika “USA Today”. Na polskim rynku wydawniczym ukazało się kilka serii, które wyszły spod jej pióra, więc jeśli posiadacie jakąś jej książkę, to koniecznie przyjdźcie na dyżur autografowy Catherynne!

Oprócz wspomnianej na początku powieści, której akcja osadzona została w świecie gry Mass Effect, Catherynne napisała jeszcze między innymi: Dyptych Leningradzki (aktualnie składa się na niego powieść Nieśmiertelny), Opowieści sieroty (w ich skład wchodzą dwa tomy: Opowieści sieroty. W ogrodzie nocy oraz Opowieści sieroty. W miastach monet i korzeni), a także cykl Kraina Czarów (tu możecie sięgnąć aż po trzy części: O pewnej dziewczynce i jej podróży wokół Krainy Czarów na okręcie własnoręcznie wykonanymO pewnej dziewczynce oraz o tym jakie harce wyczyniała pod Krainą Czarów oraz O pewnej dziewczynce, która wzleciała nad Krainę Czarów i przecięła księżyc na pół).

Catherynne M. Valente ukończyła studia z filologii klasycznej na uniwersytetach w San Diego i Edynburgu, spędziła też kilka lat w Japonii. Po powrocie z Kraju Kwitnącej Wiśni zamieszkała – wraz z mężem i synem – na wybrzeżu stanu Maine.


comments powered by Disqus