Cyberpunk z rosyjską duszą, czyli Michał Gołkowski w nowej odsłonie

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 24-02-2020 15:50 ()


Już 11 marca 2020 roku odbędzie się premiera nowej książki Michała Gołkowskiego Sybirpunk vol.1.

 

O książce:

Przyszłość - sterylnie czyste miasta, uporządkowane społeczeństwa i służąca ludzkości zaawansowana technologia... ...No nie, sorry, ale nie. Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja pokryta węglowym pyłem. Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak napakowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi.

W takim świecie żyje Sasza Khudovec, zwany Chudym - facet od załatwiania spraw trudnych.

Tym razem został windykatorem i ma odzyskać pieniądze, które jeden paskudnie bogaty oszust ukradł drugiemu obrzydliwie nadzianemu oszustowi. Pieniądze są ogromne, prowizja Chudego - niebagatelna. Szybko jednak okazuje się, że nie zarobi swojej forsy ani łatwo, ani bezpiecznie, a problemy związane z tym zleceniem są zaledwie wierzchołkiem wielkiej góry lodowej. Orkiestra gra do samego końca, silniki idą pełną mocą naprzód, zaś Chudy pędzi na zderzenie czołowe.

 

O Autorze:

  • Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury.
    Z zawodu tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego.
  • Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku książką „Ołowiany Świt” i od tego czasu wydał rekordową ilość 20 książek osadzonych w 5 różnych uniwersach!
  • Swoją pierwszą powieść napisał w zaledwie półtora miesiąca! Od tego czasu składa w wydawnictwie dwie-trzy książki rocznie.
  • Jego książki krążą pomiędzy tematyką stalkerską, alternatywną historią czy fantasy. Jednak bez względu
    na gatunek, są przepełnione czarnym humorem i absurdem.
  • Pojęcia świętości Michał zdaje się nie uznawać.

comments powered by Disqus