Dzień potrójnej premiery

Autor: Łukasz Kuciński Redaktor: Motyl

Dodane: 12-02-2020 22:15 ()


We wtorek 11 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 podczas trwającej Feryjniady Twórczej Zabawy odbyła się premiera serii: „Sierżant Socho”.

Cały ciężar premiery przeniósł się na album: „Sierżant Socho: #1. Pomaga, ratuje i radzi”. Prezentacji albumu na edukacyjno-profilaktycznym pikniku dokonali m.in. I Zastępca Burmistrza Miasta Sochaczew – Marek Fergiński, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie – Marek Safjański oraz sam autor: Łukasz Kuciński, również znany jako Bofzin.

Rysownik tak mówi o swoim projekcie:

Komiks: >>Sierżant Socho<< to najbardziej uniwersalny ze wszystkich moich projektów. Jego nazwisko nawiązuje w oczywisty sposób do nazwy naszego miasta. Tworzyłem komiks z myślą o najmłodszych. Wszystko po to, by potrafili powiedzieć zdecydowane: NIE przestępstwom, kradzieżom, narkotykom, dopalaczom i niebezpiecznym sytuacjom. Publikacja ponadto w przystępny sposób mówi o pracy Policji, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpieczeństwie w szkole, w domu oraz w czasie wolnym od nauki. Dzieci i młodzież dowiedzą się o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, cyberprzestępczości, kontakcie z obcymi osobami, czy zwierzętami, zagrożeniach, jakie niosą alkohol, narkotyki i dopalacze oraz o wielu innych, ważnych sprawach. Wszystko to podane jest w przystępny sposób oprawione w styl cartoon – jedyny, jaki posiada zdolność aneksji naszej osobowości. Każdy album jest personalizowany dla konkretnej osoby. Poza tym jego akcja dzieje się w Sochaczewie, co można zauważyć po obiektach scenografii kadrów. Zwieńczeniem całości jest gra planszowa. A specjalny dodatek zachęci od odwiedzenia turystycznie atrakcyjnych miejsc Sochaczewa i okolic.

Chciałbym przekazać najmłodszym podstawowe wartości, jakie pomogą im w życiu uniknąć niebezpieczeństw. Bo jeśli nie zrobimy tego my – to kto? I jeśli nie teraz – to kiedy?”.

Komiks został wydany przez Urząd Miejski w Sochaczewie przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie.

Był to dzień potrójnej premiery. Prócz wspomnianej części serii „Sierżant Socho” miała miejsce również premiera albumów: „Sierżant Socho: #2. Castingi do albumów” oraz „Niesamowity Bofzin. #3 Sochaczewskie Karty Komiksowej Przygody”. Jednak o pozostałych albumach napiszemy dokładniej następnym razem.

Więcej na: http://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/28982?title=Bezpieczne-ferie-z-Sierzantem-Socho&sochaczew


comments powered by Disqus