Lutowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 12-02-2020 18:42 ()


Prezentujemy lutowe nowości Klubu Świata Komiksu. Pierwsza partia tytułów trafiła już do księgarń, druga ukaże się 26 lutego. 

 

Premiera 11 lutego 2020 r.

 

Plansze Europy. Negalyod

Scenariusz: Vincent Perriot

Rysunki: Vincent Perriot

Przekład: Maria Mosiewicz        

Oprawa: twarda

Objętość: 208 stron

Format: 216x285            

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9732-9

Język oryginału: francuski

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Przygodowa opowieść science fiction, rozgrywająca się w pustynnym świecie pełnym dinozaurów i latających pojazdów! Na planecie, która uległa ekstremalnemu efektowi cieplarnianemu, większość ludzi żyje w napowietrznych miastach, a jedynie nieliczni nomadowie zamieszkują rozległe pustynie. Aby utrzymać porządek w tym zniszczonym świecie, władzę dyktatorską sprawuje wojsko kierowane przez sztuczną inteligencję zwaną Siecią. Wszelkie przejawy buntu są krwawo tłumione, a wybranych dysydentów przewozi się do tajemniczego Centrum Sieci. Wywodzący się z ludu pustyni młodzieniec postanawia dotrzeć do głównego miasta „na górze”. Kieruje nim zwykła zemsta, dlatego nawet on sam nie przypuszcza, że jego mała prywatna wojna zapoczątkuje wielkie zmiany na całej planecie... Vincent Perriot to urodzony w 1984 roku francuski autor komiksów takich jak „DOG" czy „Paci", a także rysownik serii „Taïga rouge" i „Belleville story" (scen. obu tytułów: Arnaud Malherbe). W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku zdobył kilka wyróżnień dla młodych twórców, w tym dwie nagrody Festiwalu w Angoulême.

 

Hellboy: Opowieści, tom 8

Scenariusz: Mike Mignola, Gary Gianni

Rysunki: Mike Mignola, Gabriel Bá, Richard Corben,

Duncan Fegredo, Gary Gianni, Mick McMahon, Fábio Moon

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz  

Oprawa: twarda

Objętość: 272 strony

Format: 170x260            

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-4262-6

Język oryginału: angielski

Seria: Hellboy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Niewydawane wcześniej w Polsce historie z różnych etapów życia Hellboya.

Mały Hellboy wymyka się z siedziby BBPO, żeby… zapalić papierosa, ale trafia na bardzo nietypowy cyrk, który zabierze go do świata z pogranicza jawy i snu. Już dorosły Hellboy w 1956 roku udał się do Meksyku. Pięciomiesięczny pobyt w tym kraju spowija zasłona tajemnicy, a sam Piekielny Chłopiec niewiele pamięta z tych dni. Wiadomo jednak, że spotkał tam aztecką mumię, trumniarza i żywe trupy, a nawet… się ożenił. W końcu Hellboy trafia na statek, na którym więżą go demoniczny kapitan, który chciałby sprzedać go do cyrku, i tajemnicza kobieta poszukująca legendarnej wężycy.

 

Lonesome. Łotrzy pogranicza, tom 2 

Scenariusz: Yves Swolfs

Rysunki: Yves Swolfs

Przekład: Maria Mosiewicz        

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 216x285            

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9689-6

Język oryginału: francuski          

Seria: Lonesome

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał, western, przygodowa

Druga część najnowszej serii słynnego twórcy komiksowego Yves’a Swolfsa! Zima 1861 roku. Banda samozwańczego kaznodziei Markhama morduje w Kansas przeciwników niewolnictwa, a w sąsiednim Missouri – zwolenników tego systemu. Działania pastora tylko z pozoru są nielogiczne, bo szef zbrodniarzy realizuje bezwzględny plan wysoko postawionych ludzi, którzy mają dalekosiężne cele polityczne. Markhama nadal ściga Lonesome, chcąc wyrównać z nim rachunki sprzed lat. Co łączy samotnego tropiciela z krwawym zbrodniarzem? Czy wielka polityka i prywatna zemsta okażą się ze sobą powiązane? Cykl został napisany i zilustrowany przez cenionego także w Polsce belgijskiego mistrza komiksu Swolfsa, autora tak znanych serii jak „Książę nocy" czy „Legenda".

 

DC Odrodzenie. Batman – Detective Comics 

– Dwa oblicza Two-Face'a, tom 9

Scenariusz: James Robinson

Rysunki: Stephen Segovia, Carmine Di Giandomenico

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9797-8

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Dziewiąty i ostatni tom „Batman – Detective Comics” w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Dawno temu Harvey Dent był najlepszym człowiekiem w Gotham. Teraz należy do najgorszych. Przestępca znany jako Two-Face, diabelska osobowość Harveya, boleśnie mu przypomina, że dawniej służył miastu jako prokurator okręgowy... i był bliskim przyjacielem oraz sojusznikiem Batmana i Jima Gordona.

Gdy w mieście wybucha fala przestępstw, a na ulicach pojawiają się członkowie złowrogiej organizacji terrorystycznej, Mroczny Rycerz musi współpracować z Two-Face’em, aby zaprowadzić porządek w Gotham. Dla Harveya jest to szansa na zakończenie sprawy sądowej, której nie zdołał doprowadzić do finału... o ile utrzyma pod kontrolą swoją mroczną osobowość. Jeśli mu się powiedzie, jego niecodzienna współpraca z Batmanem może się opłacić i wyznaczyć punkt zwrotny w jego tragicznym życiu. Jednak gdy o równowadze pomiędzy dobrem a złem decyduje rzut monetą, wszystko może się zdarzyć. Niektóre blizny są głębokie, jednak spisek, jaki odkryją Batman, Gordon oraz Two-Face, sięga jeszcze głębiej.

Legendarny scenarzysta komiksowy James Robinson dołącza do rysowników Stephena Segovii i Carmine’a Di Giandomenico w albumie „Batman - Detective Comics: Dwa Oblicza Two-Face’a”. To ekscytująca przygoda, dzięki której Mroczny Rycerz będzie mógł zgłębić psychikę jednego ze swoich najbardziej fascynujących przeciwników.

 

DC Odrodzenie. Flash – Wojna Flashów, tom 8

Scenariusz: Joshua Williamson 

Rysunki: Howard Porter i inni

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9600-1

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ósmy tom przygód Flasha w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Wydarzenia, które zapoczątkował swoim powrotem Wally West, w tym tomie osiągają punkt kulminacyjny, a konfrontacja największych sprinterów XXI wieku prowadzi do nieprzewidzianych konsekwencji. Wally West przyłączył się do Barry’ego Allena i drugiego Wally’ego Westa (alias Kid Flash). Razem chronią Keystone City przed zagrożeniami. Kiedy Wally dowiaduje się, jakie fakty z jego poprzedniego życia

ukrywał przed nim Barry, postanawia naruszyć zasady mocy prędkości i nie zważając na koszty, odzyskać to, co stracił! Teraz Barry, Kid Flash i Liga Sprawiedliwości muszą go powstrzymać. Rozgorzeje walka, w której wezmą udział ulubieni bohaterowie i najgorsi przestępcy z uniwersum DC! Scenarzysta Joshua Williamson („Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad”) i rysownik Howard Porter („JLA”) we współpracy ze Scottem Kolinsem („Blue Beetle”, „Action Comics”) po raz kolejny udowadniają swoje mistrzostwo.

 

Minecraft, tom 1

Scenariusz: Sfé R. Monster

Rysunki: Sarah Graley

Przekład: Anna Hikiert-Bereza

Oprawa: miękka

Objętość: 88 stron

Format: 170x260            

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-9637-7

Język oryginału: angielski

Seria: Minecraft

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Komiks dla wielbicieli Minecrafta. Tyler to chłopiec, jakich wielu, jego życie zmienia się jednak, gdy wraz z rodziną przeprowadza się do nowego miasta. Na szczęście ma grupę zaufanych przyjaciół, którzy zawsze czekają na niego w świecie Minecrafta! Wspólnie z Evanem, Candace, Tobim i Grace przeżywają niezliczone przygody w Świecie Podstawowym. Tym razem postanawiają sprawdzić swoje siły w ostatecznym wyzwaniu, jakim jest… stawienie czoła straszliwemu Smokowi Kresu!

Scenariusz wyszedł spod pióra Sfé R. Monster („Eth’s Skin”), a rysunki przygotowała Sarah Graley („Glitch”, „Donut the Destroyer”).

 

Kamila i Konie. Miłość Oceana, tom 1

Scenariusz: Lili Mésange

Rysunki: Stefano Turconi

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9754-1

Język oryginału: francuski

Seria: Kamila i Konie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Humorystyczna opowieść nie tylko dla miłośników koni, ale dla wszystkich dzieci i dorosłych!

Kamila ma dziesięć lat i ciągle szuka hobby, którym mogłaby się zajmować. Codziennie przechodzi obok nowego klubu jeździeckiego, ale uważa, że konie są niebezpieczne. Dopiero przypadek sprawia, że dziewczynka wchodzi w posiadanie rocznej karty członkowskiej klubu... Czy przezwycięży swój strach do wielkich zwierząt? Czy spotka jakieś miłe konie? Czy jazda w siodle wymaga poświęceń? Dowiecie się tego wszystkiego, czytając historie o Kamili i niezwykłych wierzchowcach!

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”,„ Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki”, przez „Małą Syrenkę” po „W.I.T.C.H.”.

 

Sisters. Przysięgam, naprawdę! tom 14

Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury

Rysunki: William Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-4213-8

Język oryginału: francuski

Seria: Sisters

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Czternasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.

Marine to niepoprawna kłamczucha. Obojętnie, czy opowiada koleżankom o motylach, czy tacie o swoich stopniach, czy mamie o tym, kto stłukł szklany blat stołu – zawsze zmyśla. Nie potrafi się powstrzymać. Niedługo będzie miała nos jak Pinokio... Co gorsza, ona i jej siostra twierdzą, że to rodzice nauczyli je oszukiwać!

Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania „Sisters" zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

Lucky Luke. Rodeo, tom 2

Scenariusz: Morris

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 216x285            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-9690-2

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Druga część przygód Lucky Luke’a – legendarnego kowboja Dzikiego Zachodu! Luke nigdy nie omija rodeo, kiedy więc trafia do miasteczka, gdzie odbywają się zawody w ujeżdżaniu koni i łapaniu cielaków na lasso, natychmiast zgłasza się do rywalizacji. Jednak tym razem czeka go trudne zadanie, bo za przeciwnika ma mistrza rodeo, który lubi grać nieuczciwie! Później Samotny Kowboj odwiedza Desperado City, miasto opanowane przez braci Pistol – znakomitych strzelców i sprytnych złoczyńców. W trzeciej opowieści Lucky Luke robi pewnemu poszukiwaczowi złota niewinny dowcip, który staje się przyczyną ogromnego zamieszania... Serię „Lucky Luke" wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Lucky Luke. Most na Missisipi, tom 63         

Scenariusz: Xavier Fauche, Jean Léturgie

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-9691-9

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Jedna z najśmieszniejszych historii o legendarnym bohaterze Dzikiego Zachodu! Lucky Luke zostaje poproszony o pomoc we wzniesieniu niezwykle ważnej budowli – pierwszego mostu na szerokiej rzece Missisipi, której rwące wody utrudniają komunikację między wschodnią a zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych. Samotny Kowboj nie zna się na stawianiu mostów, lecz jest specjalistą od rozprawiania się z przestępcami, a szybko okazuje się, że właśnie oni są główną przeszkodą w realizacji zleconego przez amerykański rząd projektu... Seria „Lucky Luke" została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak duet autorski Xavier Fauche i Jean Léturgie ("Bzik", "Percevan").

 

Smerfy Komiks. Smerf Naczelnik, tom 2

Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte

Rysunki: Peyo

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 216x285            

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-4229-9

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Drugi album bestsellerowej serii o słynnych niebieskich skrzatach! Tom zawiera dwie opowieści: „Smerf Naczelnik" i „Smerfosymfonia". Ze Smerfami tak już bywa, że kiedy Papy Smerfa nie ma w wiosce, jego mali podopieczni nieznośnie harcują... Tym razem zaczynają się kłócić, który z nich powinien zostać przywódcą podczas nieobecności mądrego czarodzieja. Postanawiają urządzić wybory. Pewien sprytny Smerf obiecuje pozostałym niebieskim skrzatom, że spełni wszystkie ich zachcianki, jeśli wybiorą go szefem wioski! Czy ktoś taki okaże się dobrym naczelnikiem, czy tyranem? I czy wierność można zdobyć rozdawaniem orderów oraz dodatkowych porcji smerfojagód? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Premiera 14 lutego 2020 r.

Star Wars Komiks – Bunt na Kalamarze, nr 1/2020

Scenariusz: Kieron Gilen

Rysunki: Salvador Larocca

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 132 strony

Format: 170x260            

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-9843-2

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Komiks

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Co dwa miesiące aż do 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem.

Osią akcji komiksu zamieszczonego w pierwszym tomie serii w 2020 roku jest wodna planeta Kalamar, podobnie jak w tomie 6. Historia „Bunt na Kalamarze” rozgrywa się jednak kilkanaście lat później, w okresie rozkwitu Sojuszu Rebeliantów. Księżniczka Leia chce namówić kalamariańskich przywódców, aby się do niego przyłączyli. Król planety, Lee-Char, wciąż przebywa jednak w imperialnym więzieniu. Czy Kalamarianie mimo tragicznych doświadczeń sprzed lat znowu sprzeciwią się Imperium?

 

Premiera 26 lutego 2020 r.

 

Śpioch, tom 1

Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Sean Phillips, Colin Wilson

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: twarda

Objętość: 424 strony

Format: 170x260            

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-9847-0

Język oryginału: angielski

Seria: Śpioch

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: sensacja/kryminał

 

Pierwszy tom jednej z najlepszych amerykańskich serii komiksowych, w której przenikają się elementy czarnego kryminału i thrillera szpiegowskiego.

Tytułowy Śpioch to tajny agent Holden Carver. Postczłowiek obdarzony niezwykłymi mocami. Jednym dotknięciem umie sprawić, że wszelkie obrażenia, których doznaje w walce, przechodzą na przeciwnika, nie odczuwa bólu, a jego ciało błyskawicznie się goi.

Carver na rozkaz swojego szefa Johna Lyncha przenika w szeregi organizacji przestępczej dowodzonej przez zbrodniczego Mao. Zanim Śpioch ukończy misję, jego przełożony zapada w śpiączkę, a wtedy Carver nie ma wyboru – zostaje podwójnym agentem. Jeśli chce przeżyć, musi pogodzić wykonanie pierwotnego zadania z lojalnością wobec rozpracowywanej grupy.

Album jest dziełem laureatów Nagrody Eisnera: scenarzysty Eda Brubakera („Gotham Central”, „Batman”) i rysownika Seana Phillipsa („Fatale”, „Criminal”).

Komiks dla dorosłych.

 

Mistrzowie Komiksu. Western

Scenariusz: Jean Van Hamme

Rysunki: Grzegorz Rosiński         

Przekład: Ksenia Chamerska

Oprawa: twarda

Objętość: 80 stron

Format: 234x312            

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-4278-7

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: western

 

Osiemnastego lipca 1868 r. Ambrosius Van Deer po długich poszukiwaniach odnalazł swojego czternastoletniego bratanka Eddiego. Chłopak przebywał wśród Siuksów przez dziesięć lat, czyli od dnia, gdy Indianie zamordowali jego rodziców i braci. Ani stryj, największy hodowca bydła na Dzikim Zachodzie, ani bratanek nie spodziewali się, że to rodzinne spotkanie zakończy się prawdziwą tragedią. I na zawsze odmieni ich życie...

Oto początek „Westernu” – albumu autorstwa mistrzów komiksu – Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme'a.

Pomysłodawcą projektu był Grzegorz Rosiński: „Pewnego dnia zasugerowałem Jeanowi Van Hamme'owi, żeby powtórzyć doświadczenie „Szninkiela” i stworzyć album, dzięki któremu będziemy mogli oderwać się na chwilę od świata Thorgala. Zaproponowałem mu trzy tematy, których nigdy jeszcze nie rysowałem: historię erotyczną, opowieść o piratach i western...” Okazało się, że Van Hamme od wielu lat marzył, żeby napisać scenariusz westernu.

Koncentrując się na przedstawianiu losów białych osadników, Van Hamme zachował większość elementów występujących w klasycznych westernach. Jest więc samotny traper, skorumpowany szeryf, banda braci Bass, przed którymi drży cała okolica, śliczna właścicielka rancza, tragiczna miłość, a główny bohater, mimo że nie ma jednej ręki, to niezrównany strzelec. Jednak „Western” w odróżnieniu od filmowych klasyków nie zachowuje tradycyjnego podziału na dobrych i złych, i nie sławi hollywoodzkich cnót. Niczym w greckiej mitologii bohaterowie Van Hamme'a bezskutecznie usiłują uciec od swojego przeznaczenia i popadają przez to w coraz większe tarapaty.

Ta niezwykła opowieść została w oryginalny sposób zilustrowana przez Rosińskiego. Kolorystyka plansz utrzymana jest w piaskowej tonacji, dzięki czemu rysunki przywodzą na myśl stare fotografie. Jedynymi elementami ożywiającymi niektóre plansze są intensywnie czerwone plamy krwi, która zresztą leje się w tym komiksie dość obficie.

 

OKP Dolores. Ścieżka nowych pionierów, tom 1

Scenariusz: Didier Tarquin, Lyse Tarquin

Rysunki: Didier Tarquin, Lyse Tarquin

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9742-8

Język oryginału: francuski

Seria: OKP Dolores

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

 

Pierwszy tom space opery o szalonych przygodach byłej zakonnicy, a zarazem właścicielki legendarnego statku pirackiego. Sierota Mony została wychowana przez siostry Kościoła Nowych Pionierów. W dniu osiemnastych urodzin opuszcza klasztorne mury, wyposażona w pełną sakiewkę i torbę, którą podobno zostawił jej w spadku ojciec. Bogobojna dziewczyna szybko wpada w poważne tarapaty, a jej jedynymi sprzymierzeńcami okażą się podstarzały pilot i małomówna istota w masce, zaś jedynym domem – okryty złą sławą okręt piracki. Mony będzie musiała przebyć pół galaktyki, aby odkryć sekret swojego pochodzenia i przy okazji poznać niezwykłe tajemnice z czasów dawnych wojen. Humor i kosmiczne cuda gwarantowane!

Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy.

 

Ptaki Nocy. Tajemnice i morderstwa

Scenariusz: Gail Simone

Rysunki: Ed Benes, Michael Golden, Joe Bennett i inni

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9615-5

Język oryginału: angielski

Seria: Ptaki Nocy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Z okazji premiery filmu "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" prezentujemy opowieść, która sprawiła, że Ptaki Nocy znalazły się w centrum zainteresowania miłośników uniwersum DC. Wielokrotnie nagradzana scenarzystka Gail Simone na łamach albumu "Ptaki Nocy - Tajemnice i Morderstwa" przedstawia pogmatwane relacje i szalone przygody, które uczyniły Ptaki Nocy najważniejszą grupą superbohaterek! Stanąwszy przed trudnym dylematem prawnym i etycznym, Ptaki Nocy muszą ulitować się nad niedoszłym oszustem, ale akt miłosierdzia ściągnie im na głowy niejakiego Savanta. Ten ekspert od wymuszeń i były superbohater uważa, że potrafi przechytrzyć Oracle oraz pokonać w walce Black Canary... i zamierza tego dowieść! A gdy już będzie się wydawało, że nasze bohaterki opanowały sytuację, Black Canary poleci do Hongkongu odwiedzić chorego i trafi tam na najgroźniejszą wojowniczkę uniwersum DC – Lady Shivę! Shiva ma pewien plan i zamierza złożyć Canary propozycję, mogącą odmienić jej życie.

 

Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana, księga 1

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Mahmud Asrar, Gerardo Zaffino

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 160 stron

Format: 167x255            

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9824-1

Język oryginału: angielski

Seria: Conan Barbarzyńca

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Największy bohater ery hyboryjskiej powraca!

Życie Conana obfituje w przygody i pojedynki. Nic dziwnego! W czasach pokoju dzielny Cymeryjczyk czuje się bowiem jak lew w klatce i sam wyszukuje sobie przeciwników.

Tym razem Szkarłatna Wiedźma chce wykorzystać Barbarzyńcę, żeby przyzwać mrocznego Razazela. Czy jej się to uda? Ponadto Conan będzie walczył z potwornymi wężami, dzięki czemu zasłuży sobie na szacunek Piktów. Okoliczności zmuszą go także do samotnej żeglugi na pirackim statku, którego ładownia jest wypełniona trupami. Czy z wszystkich tych sytuacji Conan wyjdzie jak zawsze obronną ręką?

Autorem scenariusza jest Jasona Aaron („Skalp”, „Punisher Max”), a rysunki przygotowali Mahmud Asrar („Wolverine i X-Men”) i Gerardo Zaffino („Karnak”, „Rumble”).

Era Conana. Bêlit, tom 1

Scenariusz: Tini Howard

Rysunki: Katarzyna Niemczyk, Scotta Hanna

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 112 stron

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9827-2

Język oryginału: angielski

Seria: Era Conana

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Opowieść z uniwersum Conana. Historia Bêlit z czasów, zanim poznała legendarnego barbarzyńcę. Bêlit już w dzieciństwie wyróżniała się wśród rówieśników. Potwory zamieszkujące morza i oceany nieustannie ją przyzywały, stały się jej obsesją. Kiedy jej ojciec admirał Atrahasis ginie w dramatycznych okolicznościach, Bêlit przejmuje jeden z jego statków i obwołuje się królową piratów. Sławę zdobywa dzięki walce z potworami, ale jest równie bezlitosna dla ludzi i wymaga od nich bezwzględnego posłuszeństwa. Dziś jej imię budzi strach, a widok żagli „Tygrysicy” przyprawia o drżenie władców potężnych królestw.

Autorką scenariusza jest Tini Howard („Excalibur”, „Thanos”), a rysunki przygotowali Katarzyna Niemczyk („Mockingbird”) i Scott Hanna („Amazing Spider-Man”).

 

Kaczogród – Carl Barks – Miasto złotych dachów

i inne historie z lat 1957-1958, tom 7

Scenariusz: Carl Barks

Rysunki: Carl Barks

Przekład: Jacek Drewnowski, Marcin Mortka

Oprawa: twarda

Objętość: 256 stron

Format: 170x260            

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-9816-6

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego „Gnata”, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”. „Kaczogród” Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

 

Marvel Classic. Wojna królów – Preludium

Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning, Andy Schmidt, Christopher Yost

Rysunki: Bong Dazo, Frazer Irving, Paco Diaz Luque,

Paul Pelletier, Dustin Weaver

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 292 strony

Format: 170x260            

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9779-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Gabriel Summers, mutant znany jako Wulkan, podbił kosmiczne Imperium Shi’ar, ogłosił się cesarzem i rozpoczął brutalną ekspansję. X-Men i gwiezdni piraci ze Starjammers wszczęli przeciw niemu rebelię, ale bratobójcza walka o tron wkrótce zblednie wobec zagrożenia, które czai się w mrokach galaktyki. Tymczasem królewski ród Inhumans prowadzi swój lud na poszukiwanie nowego domu po drugiej stronie kosmosu. Ich wyprawa na pewno przykuje uwagę cesarza Wulkana...

Oto kolejny rozdział pełnej rozmachu opowieści rozpoczętej w albumach „X-Men: Mordercza geneza” oraz „Uncanny X-Men: Powstanie i upadek Imperium Shi’ar”. Jego autorami są Christopher Yost (współtwórca scenariuszy do filmów „Thor: Mroczny świat” i „Thor: Ragnarok”), Dan Abnett i Andy Lanning (scenarzyści serii „Anihilacja” i „Strażnicy Galaktyki”) oraz Andy Schmidt. Rysunki stworzyli: Paco Diaz Luque („Thunderbolts”), Paul Pelletier („Strażnicy Galaktyki”), Bong Dazo, Frazer Irving („Uncanny X-Men”) i Dustin Weaver („Nieskończoność”).

 

Marvel Classic. Deadpool Classic, tom 8

Scenariusz: Frank Tieri, Buddy Scalera

Rysunki: Jim Calafiore, Georges Jeanty

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 196 stron

Format: 170x260            

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-9778-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Broń X powraca! Szefowie tej szemranej organizacji uparli się zwerbować Deadpoola, ale Najemnik z Nawijką wcale nie ma ochoty bawić się w ich tajnego agenta. No, chyba że w zamian wyleczą jego twarz. Współpraca może go jednak drogo kosztować, zwłaszcza że Broń X ma również plany wobec Copycat, byłej dziewczyny Wade’a. Jeśli ten zerwie kontrakt, będzie po nim… Na szczęście ma wrogów, którzy nigdy nie pozwolą mu umrzeć!

Autorami tego tomu są scenarzyści Frank Tieri („Weapon X”, „Wolverine”) i Buddy Scalera („Deadpool”) oraz rysownicy Jim Calafiore („Exiles”) i Georges Jeanty.

 

Marvel Now 2.0,

Ms Marvel – Obrażenia na sekundę, tom 7

Scenariusz: G. Willow Wilson

Rysunki: Mirka Andolfo, Francesco Gaston, Takeshi Miyazawa

Przekład: Anna Tatarska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9772-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Choć wojna superbohaterów dobiegła końca, dla Ms Marvel kłopoty dopiero się zaczęły. Ktoś, kogo miała za kumpla z gry „World of Battlecraft”, odkrył jej prawdziwą tożsamość i próbuje zmusić do popełnienia zbrodni w zamian za dochowanie tajemnicy. Kamala ma wybór: może ulec szantażyście i zdradzić swoje ideały albo pozwolić, by jej największy sekret oraz sekrety jej przyjaciół wyszły na jaw. Może też zmierzyć się z nieuchwytnym internetowym trollem… Tylko jak to zrobić w świecie, w którym jedno pechowe selfie potrafi zniszczyć człowiekowi życie?

Scenariusz tego tomu napisała G. Willow Wilson („Cairo”, „Air”, „A-Force”), a zilustrowali go: Mirka Andolfo („Wbrew naturze”, „Sacro/Profano”), Francesco Gaston („Bloodstrike”) i Takeshi Miyazawa („Runaways”, „Spider-Man Loves Mary Jane”).

 

Marvel Now 2.0, Amazing Spider Man

– Globalna sieć: Tożsamość Osborna, tom 6

Scenariusz: Dan Slott

Rysunki: Stuart Immonen

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 152 strony

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9774-9

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Norman Osborn, zagorzały przeciwnik Spider-Mana, wraca do gry! Przy wsparciu całej armii goblinów Osborn zyskał wysoką pozycję w Symkarii, gdzie wszystko, co zrobi Spider-Man, jest odczytywane jako akt wypowiedzenia wojny. Czy Spidey zdecyduje okryć się globalną niesławą, aby pokonać swojego najniebezpieczniejszego wroga? Co gorsza, Silver Sable również postanawia popsuć Pająkowi szyki...

Autorem scenariusza jest Dan Slott („She-Hulk”, „Mighty Avengers”), a rysunki przygotował Stuart Immonen („Ultimate Spider-Man”, „All-New X-Men”).

 

Marvel Now 2.0

Staruszek Logan – Dawne strachy, tom 5

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Filipe Andrade, Andrea Sorrentino

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 108 stron

Format: 167x255            

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9771-8

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Dwie opowieści o Staruszku Loganie – przybyszu ze strasznej przyszłości, w której złoczyńcy pokonali superbohaterów. W pierwszej Wolverine udaje się do Rumunii na poszukiwanie swojej zaginionej wychowanki Jubilee i zawiera sojusz z Wyjącymi Komandosami – najbardziej przerażającą drużyną na świecie. W drugiej rusza na ratunek przyjaciołom, których spotkało coś złego na stacji kosmicznej, a jednocześnie trafia z powrotem do przyszłości, z której kiedyś uciekł. Jak to możliwe? I czy Logan zdąży wydostać się z tego koszmaru, zanim popadnie w obłęd?

Scenariusz tego tomu napisał Jeff Lemire – laureat Nagrody Eisnera, twórca powieści graficznej „Łasuch”, serii „Czarny Młot” oraz „All-New Hawkeye” i „Extraordinary X-Men”. Autorami ilustracji są Andrea Sorrentino („All-New X-Men”, „Green Arrow”) i Filipe Andrade („Tajne wojny: Oblężenie”).

 

Śledztwa Enoli Holmes.

Sprawa dwóch zaginięć, tom 1

Scenariusz: Serena Blasco

Rysunki: Serena Blasco

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 64 strony

Format: 216x285                           

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9813-5

Język oryginału: francuski

Seria: Śledztwa Enoli Holmes

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

 

Pełna przygód, zagadek kryminalnych i szyfrów opowieść dla dzieci i młodzieży! Komiksowa adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta.

Koniec XIX wieku, wiktoriańska Anglia. W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej mama, która wśród okolicznych mieszkańców ma opinię ekscentryczki. Nastolatka rozpoczyna poszukiwania, a jednocześnie wzywa z Londynu obu braci. Mycroft chce wysłać Enolę na pensję dla panien z wyższych sfer, lecz wyemancypowana dziewczyna nie zamierza dać sobą rządzić i bierze swój los we własne ręce... Co zrobi, aby zachować niezależność od braci, a jednocześnie odnaleźć mamę? Przed Enolą liczne niebezpieczeństwa do pokonania i tajemnice do wyjaśnienia!

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści Lili Chantilly, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

 


comments powered by Disqus